Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paczka basowa 410 - budżetowy PS10

bartoshek 29 Wrz 2010 12:46 6580 6
  • Paczka basowa 410 - budżetowy PS10

Przedstawiana paczka powstała jako odpowiedź na ograniczone pieniężnie potrzeby sali prób. Potrzebna była paczka basowa zdolna do współpracy z dosyć mocnym headem Hand Boxa, niedroga i posiadająca jakiekolwiek brzmienie.

Wybór głośnika padł na Alpharda PS 10.

A więc po kolei:
    1. Obudowa - wykonana z płyty wiórowej 18 mm, skręcana i klejona. Objętość netto ok. 110 dm3, otwór BR średnica 14 cm, na głębokość płyty. Pomiędzy ścianami przednią i tylną wzmocnienia (3 szt.). Całość uszczelniona silikonem.

2. Wykończenie: oklejenie kocem, wytłumienie materiałem filcopodobnym. Narożniki, nóżki, rączki i kątownik plastikowy na łączeniu koca obiciowego.

3. Głośniki: 4 x Alphard PS10, 8 ohm + piezo nieznanej bliżej firmy, posiadający całkiem zacne brzmienie jak na wyrób głośnikopodobny o cenie 17 zł brutto. Cięty kondensatorem 2u2.

4. Maskownica: wydruk solventowy na siatce typu mesh. Mocowany do ramki z listew i przykręcany.

5. Złącze: super ekonomiczne speakony, cena za panel 8 zł.

Brzmienie: początkowo, bez wzmocnień i wytłumienia takie sobie: były wyraźne problemy z wysokim basem. Obecnie, nie dudniące, paczka dosyć szybka (typowo dla 4 x 10). Środek i wysokie uczciwe jak za cenę przetworników. Porównując do ekonomicznych wyrobów znanych firm - można stawiać paczki obok siebie i porównywać. Porównując do chińszczyzny - tańsza i lepiej brzmiąca.

Oczywiście, lepiej było zrobić paczkę na eminence + sklejka + dusza w środku, ale niestety nie w budżecie c.a. 400 PLN.

Generalnie, w przypadku braku funduszy - polecam. Paczka na dole będzie obsadzona do kompletu głośnikiem 15 cali wyjętym z nieznanej paczki Hartke.

Paczka basowa 410 - budżetowy PS10 Paczka basowa 410 - budżetowy PS10 Paczka basowa 410 - budżetowy PS10 Paczka basowa 410 - budżetowy PS10 Paczka basowa 410 - budżetowy PS10
    Paczka basowa 410 - budżetowy PS10

Fajne!
  • #2 29 Wrz 2010 15:37
    Dj Joker
    Poziom 26  

Witam. Bardzo ładna paczka, sam mam basowe kolumny na głośnikach z tej serii, i powiem Wam, że to najlepsza seria głośników Alpharda, na prawdę uważam jest to porównywalne do STX na pewno, a i z innymi można porównywać. Jak na tą cenę to głośniki są bardzo w porządku! Paczka ładnie wykończona a i ta maskownica bardzo mi się podoba :)

• #3 29 Wrz 2010 20:53
    KrRis
    Poziom 12  

Napisz jeszcze czy objętość była liczona. Ogólnie paczka niezła, ciekawy jestem tylko jak brzmi. Właśnie napisz może jeszcze jakim wzmacniaczem ją napędzacie, u nas też będzie potrzebne coś takiego i zastanawiam się czy wzmacniacz robić czy kupować.

• #4 29 Wrz 2010 21:27
    bartoshek
    Poziom 11  

Była liczona, ale na słowo honoru z powodu dostępności parametrów tego głośnika. Bardziej że tak powiem sugerowałem się podpowiedzią diyMańka, który miał jakiekolwiek doświadczenie z tym głośnikiem w paczce basowej.

Pędzimy ją handboxem Fortec 800. Przed zainstalowaniem wytłumienia i wzmocnień trzeba było mocno kręcić gałkami - teraz małe korekty i jest ok, przebija się przez perkusję i gitary.

• #5 29 Paź 2010 18:56
    knights
    Poziom 12  

Mógłbyś wkleić więcej zdjęć z budowy kolumn,
    lub chociaż jakieś rysunki projektu jak jest zbudowana w wewnątrz, ponieważ przymierzam się do budowy takiej kolumny basowej,
    a nie mam zbyt dużej praktyki i przydaly by mi się każde rady.

• #6 12 Gru 2010 22:37
    PKDeath
    Poziom 11  

Czemu zastosowałeś kanał bass relex z tyłu?
    Czemu nie powiększyłeś ścianek bocznych, żeby niejako wpuścić tę maskownicę w obudowę? Trochę wygląda jak obraz olejny nabity na front bez ramy :P Swoją drogą te rączki są wygodne do transportu? Jak masa całości się przedstawia?

• #7 13 Gru 2010 23:31
    bartoshek
    Poziom 11  

PKDeath napisał:
    Czemu zastosowałeś kanał bass relex z tyłu?
    Czemu nie powiększyłeś ścianek bocznych, żeby niejako wpuścić tę maskownicę w obudowę? Trochę wygląda jak obraz olejny nabity na front bez ramy :P Swoją drogą te rączki są wygodne do transportu? Jak masa całości się przedstawia?

1. BR - "działające strojenie", które otrzymałem na te głośniki, obejmowało 1 BR o dużej średnicy - nie dało się tego zmieścić z przodu. Poza tym konstrukcja to płyta wiórowa - im mniej nakręcone z przodu tym sztywniejsza

2. Ścianki boczne - hehe. Najpierw powstała kolumna, potem maskownica z przygrubą ramką. A na końcu okazało się iż zabrakło pomyślenia :). Następny raz błędu nie powtórzę hehe

3. Rączki - wygodniejsze niż się spodziewałem.

Masa - nie znam, kiedyś z ciekawości zważę. Ze względu na nieporęczność wskazane przenoszenie w 2 osoby, z tym że jako paczka służy do zabijania na próbach, nie ma za bardzo konieczności jej noszenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME