Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane dusi się, przerywa gaśnie.

29 Wrz 2010 12:50 6466 6
  • Poziom 11  
    Witam użytkowników forum elektroda!
    Potrzebuję pomocy od roku jeżdżę MEGANE COUPE 1.6 8V 1998r. + LPG.
    Od pewnego czasu w czasie jazdy obojętnie na jakim biegu był lubił szarpnąć, jakby na ułamek sekundy tracił moc.
    Od dwóch tygodni mam następujący problem.
    Meganka odpala bieg jałowy ma ok, ale gdy tylko chcę ruszyć zaczynają obroty spadać do zera i po kilku sekundowej walce z nim [dodaje więcej gazu wolniej puszczam sprzęgło..] gaśnie.
    Jak uda się go rozbujać {czyli jak zjadę nim z górki i już ma jakąś prędkość to jeździ dobrze}, nie słychać w nim żadnego hałasu, który mógłby sugerować usterkę mechaniczną.
    Po podniesieniu auta tak, żeby przednie koła miał w górze wrzuciłem jedynkę, dodałem gazu i puściłem sprzęgło.
    Kółeczka normalnie zaczęły się kręcić ale po naciśnięciu hamulca przydusiło go tak, że mogłem go zgasić hamulcem!

Co do tej pory zostało zrobione:
    -uszczelka pod głowicą z planowaniem głowicy,
    -cewka nowa,
    -kable nowe,
    -świece nowe,
    -czujnik położenia wału korbowego nowy
    -czujnik temperatury wymieniany około 5 miesięcy temu
    -wszystkie bezpieczniki sprawdzone chyba że o jakiś niewiem!

Proszę o pomoc!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 28  
    Nie doczytałem chyba albo nie ma - problem na obydwu paliwach ? Nie pali się kontrolka silnika?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    oj zapomniałem tak tak i na LPG I Na benzynce to samo dokładnie te same objawy. kontrolka silnika się niepali!
  • Poziom 16  
    Miałem podobny problem z meganką dusiła się i muliła ale z rury wydechowej zaczeła lecieć para.Jak się okazało poszła uszczelka pod głowicą .Po z planowaniu głowicy i wymianie uszczelki auto jeżdzi ale pali jak smok.Mechanik z serwisu Renault powiedział że nie powinno się planować głowicy w tych autach.Sprawdz ciśnienie w cylindrach to pewne żeczy wykluczysz.
  • Poziom 11  
    ciśnienie mam wzorowe uszczela jest oki nie leje wczoraj ciśnienie mierzyłem!
  • Poziom 35  
    A tyle razy wałkowane i tłumaczone -odłącz fizycznie przewody elektryczne instalacji gazowej zakęć zawór gazowy i doprowadź auto do prawidłowej pracy na benzynie.Inaczej szukać będziesz długo.
  • Poziom 11  
    kable kabelki jak zwykle problem rozwiazany przyczyna że tak powiem zamało masy w masie do komputerka niedochodziła masa taka jak powinna rozwiazanie dorobiłem gruby kabelek i połączyłem z komputerkniem efekt meganka śmiga wyśmienicie dzięki za pomoc i radyt nawed te neietrafne takiej jak przedmówca!