Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zacina mimo dość dobrej konfiguracji.

29 Wrz 2010 13:35 972 3
  • Poziom 11  
    Moja konfiguracja:
    płyta: ga ep31-d3sl
    procesor:e5200@2.5 ghz
    grafika: gf 9600 GSO 256mb ddr2
    2gb ramu ddr2 KINGSTON
    dysk Segate 160gb
    zasilacz modecom premium 350W

nigdy nic nie kręciłem, ale komputer składał tata kolegi, który niestety nie ma żadnego wykształcenia informatycznego lub nawet elektronicznego. Wracając do tematu, jak widać konfiguracja jest niezła, aczkolwiek komputer od samego początku (mam go prawie rok) się zacina. Co dziwne nie dzieje się to podczas gier, kiedy to wydawałoby się, że komputer jest najbardziej obciążony, ale podczas przeglądania stron, na każdej przeglądarce. Oczywiście nie na każdej stronie, zauważyłem, że jedynie na tych z duża ilością zdjęć np. po wpisaniu dość ogólnej frazy w allegro (np. nokia), po przełączeniu na tryb satelity w google maps, czasem przy dużej ilości otwartch kart, podczas wyszukiwania na wrzucie. Z pewnością zaraz ktoś napisze, że to "na bank zasilacz, bo modecom to lipa", ale czy zbyt niskie napięcie może powodować zacinanie się komputera a nie jego reset? Co do samego zacięcia to wygląda to tak, że w pewnym momencie wszystko staje, myszką nie da się ruszyć, klawiatura nie reaguje na polecenia, muzyka w głośnikach (oczywiście jeżeli jakaś była) zaczyna buczeć i tak do momentu restartu komputera. Też za bardzo się nie znam na komputerach, ale może tuż po złożeniu komputera trzeba było coś gdzieś zmienić? Nie wiem jakaś pamięć wirtualna, czy jakieś ograniczenie wielkości ładowanej strony, sam nie wiem.
    Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
  • Poziom 17  
    W takim przypadku najważniejszą sprawą są temperatury procesora, płyty głównej i grafiki. Dwie pierwsze możesz sprawdzić w biosie (najlepiej od razu po resecie zawieszonego komputera) a temperaturę grafiki powinieneś mieć w sterowniku karty graficznej.. Poza tym, co do zasilacza to wydaje się wystarczający a spadek napięcia może powodować zawieszenie się komputera.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Temperatura jest w porządku, poza tym jeżeli wejdę na "resetującą" stronę tuż po starcie to jakim cudem ma się przegrzać w minutę? ;] Temperaturę sprawdzałem już dawno nawet po wielogodzinnym graniu było ok
  • Poziom 19  
    1. Sprawdzić dysk twardy pod kątem błędów i wolnych sektorów.
    2. Pomierzyć zasilacz, podmienić na mocniejszy.