Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie rozmów w pomieszczeniu

ven78 29 Sep 2010 13:37 1365 2
    ven78
    Level 10  
    Witam

Prosze o informacje jakich mikrofonów użyć aby nagrać rozmowę w pomieszczeniu około 5mb x 5mb, może dwa kierunkowe ustawione na przeciw siebie w rogach i polaczone mikserem? Podłączenie do karty muzycznej wejscie mikrofonowe.
    Nie ukrywam że chodzi mi o wysoką jakość dzwięku.
    and2102
    Level 11  
    Witam

kiedyś zrobiłem coś takiego: sala konferencyjna 15 na 15 m. umieściłem dwa mikrofony pojemościowe w centrun sali na filarze na wysokosci około 2m . mikrofony były bardzo zwykłe - takie miniaturki przeznaczone do kamer . średnica około 7 mm i i wysokość 5 mm. chrakterystyka dookólna - zwrócone w przeciwne strony sali - cena w drogim sklepie chyba 34 zł z kablem i obudową mikrofonu - bez tego na bazarze po 5 pln. sygnał szedł na mikser - przedwzmacniacz ,a potem kablem 30 m na komputer na wejscie zwykłej karty muz. 16 bit.. efekt - bardzo dobry zważywszy na straszny pogłos sali - same stoły i krzesła, ściany z betonu. polecam próby z tami mikrofonami . bardzo tanie ! czysto przenoszą. pamietaj że pojemnościowy mikrofon trzeba zasilić napięciem. możesz użyć np 4 mikrofonów blizej ludzi. dobrze jest mieć jakiś mikser z przedwzmacniaczem nawet prosty na scalaku. pozdrawiam
    Bronicki
    Level 10  
    Dyktafon Zoom H2 lub lepszy.
    Doskonale zbiera dźwięki z pomieszczenia, z powietrza, koncertów. Możesz ustawić czułość mikrofonów, jakosć dźwięku we wszystkich dostępnych jakościach WAV i mp3, a także kierunek mikrofonów