Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 żółta kontrolka diagnostyki silnika

Koksik444 29 Wrz 2010 14:24 17306 8
  • #1 29 Wrz 2010 14:24
    Koksik444
    Poziom 9  

Witam Wszystkich potrzebuje pomocy. Chodzi tutaj o problem z zolta kontrolka "diagnostyki silnika"swiecaca sie na desce rozdzielczej. Czy ktos wie ktory kabel odpowiada za ta kontrolke?? Z tylu jest tam zlacze i pelno kabli, nie wiem jak sie w tym polapac i ktory odpowiada za ta kontrolke? Na koniec dodam ze moj samochod to Peugeot 206 1,6l 16V 110KM z 2001r. Z gory dziekuje za pomoc.;-)

0 8
  • #2 29 Wrz 2010 14:33
    carrot
    Moderator Samochody

A co , chcesz ją podpiąć pod olej, żeby gasła ?
    Trzeba podpiąć sprzęt diagnostyczny i zobaczyć co powoduje problem

0
  • #3 29 Wrz 2010 14:51
    Koksik444
    Poziom 9  

Chce po prostu ja odlaczyc zeby nie swiecila, wywalilem katalizator itd.... mozna ja podpiac? ktory kabel za nia odpowiada?

0
  • #4 29 Wrz 2010 15:14
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Wrz 2010 15:19
    Koksik444
    Poziom 9  

tzn.ze nie ma sposobu na jej odlaczenie?? w aucie rajdowym to rozprasza tymbardziej jesli jest mokry odcinek a teraz takie sa czesto, zapala sie a po podlaczeniu pod kompa wszystko jest ok... Dlaczego mam na to nie liczyc?? czy to za trudne? Wymontowujac zarowke, diode?

1
  • #6 29 Wrz 2010 16:15
    domellus
    Poziom 29  

Jeśli się zaświeca to napewno nie jest wszystko ok :) Jakis powód że świeci jest, ot cała prawda :)

1
  • Pomocny post
    #7 29 Wrz 2010 17:19
    colin555
    Poziom 27  

wylutuj

0
  • #8 29 Wrz 2010 17:33
    Koksik444
    Poziom 9  

Dzieki juz sie tym zajmuje;)

1
  • #9 26 Gru 2010 07:44
    tomii3
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam problem. 3 tyg temu założyłem w swoim aucie 206 z 2003r. 1.1 benz instalację gazową brc sekwencje. Odpaliłem go wczoraj normalnie i zacząłem odśnieżać. Jak skończyłem wsiadłem do środka zobaczyłem, że zaświeciła się kontrolka autodiagnostyki silnika i mrugała. Nie wiem czemu. Między czasie jak odśnieżałem auto się nagrzało i przełączyło na gaz. Po wyłączeniu instalacji gazowej nadal się świeciła, tzn. mrugała. Po wyłączeniu silnika i odpaleniu znów zaczęła mrugać i poszedł też sygnał taki 3 razy. Silnik pracował jednak normalnie, no może trochę ciszej niż zwykle. No i nie wiem co jest przyczyną. Zaznaczę tylko że w tym tygodniu dwa razy mi się stało tak, że po przełączeniu na gaz autko dostało lekkich drgawek przez jakiś czas, które potem ustały. Dodatkowo dając mu gazu przy obrotach między 2,2 a 2,8 na chwilę się dusił tzn nie jechał szybciej tylko za jakieś 2 s dopiero załapał i tak parę razy, a potem normalnie pracował. Ponad to po przełączeniu na gaz w środku poczułem zapach gazu co też mnie zaniepokoiło. Dodam jeszcze, że miesiąc temu robiłem mu badanie spalin i wyszło, że sonda lambda nie pracuje normalnie na niskich obrotach, bo komputer wykazał na niskich 1,154 a na wysokich tzn. 2,5 już tak jak powinno być 1,04. No i nie wiem, czy to że mi się zaświeciła wczoraj ta kontrolka to wynik sondy czy też cewki?? Dodam, że świece wymieniono podczas montażu instalacji gazowej na NGK, choć z tego co słyszałem w salonie Peugeota to że te świece się nie nadają do peugeota.
    No i nie wiem co to może być. Bardzo proszę o pomoc.

0