Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie grzejący kaloryfer w łazience

damianek10-1997 29 Wrz 2010 16:33 3420 11
  • #1 29 Wrz 2010 16:33
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Nie grzeje mi kaloryfer w łazience. Niedawno miałem remont łazienki i wyciąłem stare rury żeliwne. Mieszkam na 4 piętrze. Fachowcy zamontowali mi rurki i pod nie podłączyli kaloryfer drabinkę. Problem w tym, że nie grzeje. Poprzednie rury też były cały czas zimne i nie grzały. Kaloryfer jest chyba odpowietrzony, bo najpierw syczało a potem zaczęła lecieć woda. Spuszczam ją już od 4 godzin i nic. Co mam zrobić?

0 11
  • #2 29 Wrz 2010 16:41
    barteqqq
    Poziom 21  

"Mieszkam na 4 piętrze" domyślam się że jest to blok, a skoro tak to może jeszcze nie jest sezon grzewczy, a po 2 kaloryfer nie powinien być zapowietrzony skoro " na początku syczał a potem zaczęła lecieć woda " czyli go odpowietrzyłeś.

0
  • #3 29 Wrz 2010 16:52
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Puścili już wszędzie ciepłą wodę, bo wszystkie w domu kaloryfery są ciepłe. Wiesz może co jest grane?

0
  • #4 29 Wrz 2010 18:39
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Może pion łazienkowy jest odcięty w piwnicy (u sąsiada powyżej lub poniżej - grzeje ?).

0
  • #5 29 Wrz 2010 18:44
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Nie wiem nie pytałem. Ale od napisania tematu cały czas spuszczam z niego wodę i jest coraz mniejsze ciśnienie i troszeczkę cieplejsza leci woda.

0
  • #6 29 Wrz 2010 18:52
    wawrzeczko_t

Uważam że nie robisz dobrze spuszczając wodę. Idź lepiej do sąsiada.

0
  • #7 29 Wrz 2010 19:28
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Byłem u sąsiada na samym dole i u niego też jest zimny kaloryfer. Co robić?
    Czemu mam nie spuszczać wody? Źle robię?

0
  • #8 29 Wrz 2010 19:56
    mihhau997
    Poziom 13  

skoro u są siada na samym dole też jest zimny grzejnik to nie zastanowiło Cię że coś jest nie tak? ten pion widocznie nie został podłączony jeszcze pod ogrzewanie

po co spuszczać cały czas wodę skoro i tak nie pójdzie ciepła woda? wystarczy że grzejnik jest odpowietrzony i teraz pozostaje czekać aż spółdzielnia (bądź administrator bloku) odkręci odpowiedni kurek

0
  • #9 29 Wrz 2010 20:41
    wawrzeczko_t

Nie ma obiegu czynnika grzewczego w tym pionie. Zasilanie albo powrót odcięte. Znajdź zawory podpionowe/odcinające w piwnicy i otwórz (w porozumieniu z administracją budynku).

0
  • #10 29 Wrz 2010 21:20
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Ok dzieki za pomoc jutro sie tym zajmne :)

0
  • #11 30 Wrz 2010 14:29
    damianek10-1997
    Poziom 8  

Byłem dzisiaj w piwnicy z sąsiadem i wszystko sprawdziliśmy i jest ok, a w kaloryferze wczoraj po tym jak tak długo spuszczałem wodę to zrobił się on troszeńkę cieplejszy, a ciśnienie spuszczanej wody bardzo zmalało.
    Nie wiem już co może być nie tak.

0
  • #12 22 Sty 2011 21:18
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

A czy sprawdzona jest nastawa zaworu termostatycznego? Może wstępne "kryzowanie" jest nastawione na pozycję nr 1? Wtedy może grzać ledwo, ledwo (a przy małym przepływie prawie w ogóle). Prawdopodobnie w innych pomieszczeniach (pokoje, kuchnia) kryzowanie jest nastawione na większą wartość, czyli większy przepływ wody przez kaloryfer. Warto zdjąć głowicę termostatyczną na tym grzejniku w łazience, po czym sprawdzić, jak jest ustawiony pierścień nastawczy zaworu (kryzowanie). Na początem dobrze jest przekręcić go o jedną pozycję i zobaczyć, czy grzejnik zaczął grzać, a jeśli to nie starczy, to o dwie pozycje (zawory Danfoss mają pozycje od 1 do 7 oraz "N" - ta ostatnia oznacza płny przepływ przez zawór, w zasadzie do przepłukiwania grzejnika).

0