Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Felicja 1.3 centralny zamek brak napięcia

gembird2 29 Sep 2010 16:52 10732 4
Optex
    gembird2
    Level 10  
    W Felicji 99r (po liftingu) zamek fabryczny, nie mogę naprawić centralnego zamka. Nie otwiera żadnych drzwi. Uprzednio działał zawsze po przekręceniu kluczyka w drzwiach kierowcy. Po demontażu boczka drzwi kierowcy sprawdziłem siłownik master, po podaniu prądu z innego źródła (zewnętrzny akumulator) otwiera i zamyka. Na przewodzie dochodzącym do siłownika brak jest jakiegokolwiek napięcia (sprawdzałem żarówka). Przewody idące od siłownika drzwi kierowcy aż do sterownika są drożne. Sprawdziłem wszelkie bezpieczniki ale one są w pełni sprawne. Wg mnie nie ma źródła prądu w instalacji centralnego zamka. Pytanie jak go zlokalizować?
    Podczas zamykania drzwi nie słychać również "pykania" przekaźników.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.

Na zdjęciu widoczne jest oryginalne sterowanie centr.

• Optex
  • Optex
    gembird2
    Level 10  
    Pytanie gdzie do sterownika podać napięcie???Sprawdzałem ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć bezpiecznika. Co dziwne instalacja jest fabryczna...
    Po odłączeniu kości idącej do sterownika centralki i podaniu napięcia zamek zamyka i otwiera drzwi. Wg mnie uszkodzony jest jakiś przekaźnik lub bezpiecznik. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki na tablicy, jest ok. Czy ktoś z Was jest w stanie skazać konkretnie który przekaźnik odpowiada za przekazywanie napięcia do sterownika cz??
    gembird2
    Level 10  
    Problem rozwiązany. Dziękuje wszystkim za wszelkie sugestie. Przyczyną był brak napięcia przy sterowniku. Podciągniecie drugiego zasilania załatwiło sprawę.
    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam wszystkich
    osman95
    Level 2  
    mam całkiem podobny problem,może ktoś podpowie? centralny zamek zamyka i otwiera z kluczyka w drzwiach kierowcy, czyli jest OK,ale nie otwiera z pilota,jedynie zamyka. Znalazłem w centralce alarmu kostkę z przewodami od sterowania centralnym zamkiem i podając masę na czerwony zamyka,ale niestety podajac masę na drugi przewód nie otwiera,gdzie szukać przyczyny? wszystko jest tak zaizolowane szkotką, że ciężko znaleźć gdzie te dwa przewody od centralki alarmu idą. Możecie coś doradzić,albo jak to jeszcze inaczej sprawdzić?