Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LiveView - zewnętrzny ekran jako akcesorium dla telefonu

pseven 29 Wrz 2010 17:32 2873 8
  • LiveView - zewnętrzny ekran jako akcesorium dla telefonu LiveView - zewnętrzny ekran jako akcesorium dla telefonuPrzedstawiciele Sony Ericsson zapowiedzieli wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnego akcesorium przeznaczonego dla telefonów komórkowych typu smartphone, o nazwie LiveView. LiveView to niewielkie urządzenie, które stanowi zewnętrzny wyświetlacz, którego obraz jest klonem tego, co jest w danej chwili wyświetlane na wbudowanym w telefon pierwotnym ekranie. Przy pomocy tego akcesorium można łatwo i wygodnie obsługiwać podstawowe funkcje telefonu, takie jak odtwarzanie muzyki, czy odbieranie wiadomości i połączeń telefonicznych. Sercem urządzenia jest, wykonany w technologii OLED, ekran o przekątnej 1,3 cala, pracujący w natywnej rozdzielczości 128 x 128 pixeli. Technologia LiveView jest kompatybilna z telefonami Sony Ericsson rodziny Xperia i modelami: X10, X10 mini i X10 mini pro. Urządzenie pojawi się już w czwartym kwartale 2010 roku. Producent nie zadeklarował jeszcze sugerowanej ceny detalicznej.

Źródło:
    http://forums.se-nse.net/topic/52738-sony-ericssons-announces-liveview%E2%84%A2-bluetooth-accessory/

Fajne! Ranking DIY
  • #2 29 Wrz 2010 21:09
    2OMEGA2
    Poziom 14  

Już gdzieś coś podobnego widziałem chyba LG takie coś miało.

• #3 29 Wrz 2010 23:12
    JmL(TM)
    Poziom 24  

2OMEGA2 napisał:
    Już gdzieś coś podobnego widziałem chyba LG takie coś miało.

Nie masz przypadkiem na mysli samej koncepcji zegarka-telefonu? Bo faktycznie LG i Samsung maja to juz od dawna w ofercie...

http://www.gsmarena.com/lg_gd910-2644.php
    http://www.gsmarena.com/samsung_s9110-2885.php

Ale tu mowa o zupelnie czyms innym wiec... ? A generalnie to "wynalazek" raczej malo praktyczny skoro telefon i tak mamy prz sobie a znacznie wygodniej jest zrobic to co mamy zrobic na sporym wyswietlaczu np. w telefonie X10 niz "bawienie" sie na zegarkowym ekraniku...

• #4 29 Wrz 2010 23:29
    DawwidW
    Poziom 15  

Moim zdaniem to całkiem praktyczny gadżet. Może służyć np do wyświetlania informacji o połączeniu (np. przy używaniu słuchawki / zestawu głośnomówiącego bluetooth) do wyświetlania numeru dzwoniącego (lub nazwy kontaktu) bez wyjmowania telefonu z kieszeni, do sterowania odtwarzaczem mp3, a poza tym jako zegarek. I myślę że znalazło by się jeszcze parę ciekawych zastosowań.

• #5 30 Wrz 2010 00:01
    229071
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 30 Wrz 2010 07:04
    DJ MHz
    Poziom 24  

Ekran podglądu google/ ściąg. Uczniowie będą zadowoleni

• #8 30 Wrz 2010 23:13
    janusz182
    Poziom 14  

według mnie to coś to wielkie nieporozumienie.

Widzieliście kiedyś elegancką kobietę, która telefon trzyma w torebce i chodzi po mieście z elektronicznym zegarkiem na ręku?? Ja nie widziałem, więc dla tego segmentu ludzi ten gadżet okaże się zbędny,.. Właściciele firm, często korzystający z telefonu komórkowego, rzeczywiście mogliby się pokusić na takie "cudo", ale tendencja jest taka, że do łask powracają zegarki z dużymi tarczami, oczywiście wskazówkowe, tudzież drogie, które jednoznacznie na dzieńdobry mówią o zawartości portfela, bo zwykli właściciele małych firm i tak nie korzystają z rozbudowanych funkcji smartphone-ów, pozostaje jeszcze grupa ludzi notorycznie słuchających muzyki gdzie się da, ale czy oni kupują sprzęt do słuchanai muzyki w cenie X10, i później wyłożą jeszze raz pewnie tyle, żeby mieć tą wygodę zmianay utworów z ręki????

Sam mam HTC Diamonda i przyznam się, że nie wykorzystuję go w 50% bo nie mam na to czasu, słucham muzyki w samochodzie, jak ktoś dzwoni to wyciągam telefon bo i tak zawsze odbieram ;)

Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Jedyne praktyczne zastosowanie tego gadżetu dopatrzeć się można jako terminala ludzi pracujących jako pomoc ratunkowa, GPS, informacje o wysokości, ciśnieniu, puls itp. ale należałoby oczekiwać od takiego urzadzenia również odpowiedniej obudowy, i szczelności.

Pozdrawiam

• #9 01 Paź 2010 20:01
    basstec
    Poziom 34  

To coś jest jak pilot do pilota...