Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szarpanie brak mocy glosna praca silnika....Fiat punto 1.1

29 Wrz 2010 17:34 20716 7
  • Poziom 21  
    Witam mam problem z autem
    wczoraj zatankowałem LPG na fuul po przełączeniu na gaz
    paliła się czerwona lampka przełączałem do skutku i zapaliła sie zielona dziś to samo jadę na LPG po chwili widzę czerwona lampkę przełączam z powrotem na PB i LPG i już zielona.Dziś auto zaczęło strasznie szarpać nie dało eis ruszyć podczas jazdy
    przełączę na LPG to jedzie(ale nie ruszy bo syarpie) a na pb strasznie muli i silnik jakby grzechocze... Na LPG jak dodam gazu słychać pukniecie strzał coś takiego co się stało?Na lpg
    nie moglem ruszyć tak szarpało i dusiło na PB jakoś dojechałem do domu ale tez nie była to normalna jazda..

Auto:Fiat punto 1
    silnik 1,1
    rok. 97
    lpg od 2006 parownik robiony niedawno + regulacja
  • Poziom 9  
    kiedy był wymieniany : a. rozrząd
    b.świece
    c. kable wysokiego napięcia
    ??????????????????????????????????
  • Poziom 21  
    kable + świece dosyć niedawno... rozrząd nie wiem kiedy auto ma 123tys przebiegu(podobno) planowałem wymienić przy 130tys.Podejrzewasz coś? może pasek przeskoczył?Auto odpala normalnie i chodzi ma tylko problemy z jazda.Jak na LPG przygazuje przy około 2-3tys słychać strzał-pukniecie w silniku, i ogólnie na Pb czy na LPG silnik chodzi jak by głośniej,np jak w cc :)
  • Poziom 9  
    Prawdopodobnie pasek przeskoczył. Mam taki sam silnik w sportingu i kilka dni temu miałem to samo. U mnie dodatkowo auto było słabe, strasznie wolno się zbierało, a silnik miał nierówną pracę na wolnych obrotach.

Podpięcie pod kompa nic nie wykazało. Jedynie jak mechanik zdjął kopułkę z wtrysku to po dodaniu gazu monowtrysk pluł paliwem - mozesz to sprawdzić u siebie.
  • Poziom 21  
    No podobnie slaby na PB ledwo dojechałem... Powiedz jak sprawdzić?
  • Moderator Samochody
    Piszesz, że nie chce się przełączać na gaz, czyli coś nie tak z instalacją LPG. Albo "zgniła" ci instalacja elektryczna od centralki LPG albo sama centralka się uszkodziła i dzieją się cuda.

Zakręć gaz na butli, włącz zapłon, wyłącz go i w ciągu 90sek. zdejmij klemę "-" z akumulatora (popuść ją sobie wcześniej na wyłączonym zapłonie). Po kilkudziesięciu sekundach możesz ją podpiąć z powrotem. Przejedź się na benzynie kilkanaście kilometrów (z zakręconym gazem na zaworze przy butli).
  • Poziom 9  
    Szarpanie brak mocy glosna praca silnika....Fiat punto 1.1

Własnie z tego miejsca po dodaniu gazu wylatywało paliwo u mnie.
    Rozrząd niech sprawdzi mechanik czy jest dobrze ustawiony w/g znaków.
  • Poziom 21  
    Rozrząd sprawdzę jutro jak będzie pogoda.... Po znakach zobaczymy możne to pasek ...