Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite 1805-S204

Qla 19 Sep 2004 21:19 2059 11
    Qla
    Level 13  
    Witam.
    Toshiba Satellite 1805-S204
    Problem jest taki :
    Dostałem ( bez HDD ) i nie mozna go włączyć.
    Po przyciśnięciu "power" załącza TYLKO wentylator - i to po ok 1 min - a ekran jest ciemny.
    Po ok. 1 min wentylator wyłącza się a potem po ok. 1 min włącza się - i tak w kółko.
    Podłączałem również monitor ( zewnętrzny ) - to samo
    Zasilacz sprawdziłem - dobry.
    Prosiłbym o rady - czy na złom czy też mozna coś wykombinować - serwis to ostateczność..

Z góry dziękuję za porady.
    oki188
    Level 22  
    raczaej nic nie wykombinujesz :( miałem kidyś podobny problem i w sewisie nie dali sobie rady :( a laptop dalej zbiera kurz a może w twoim mieście jest jakiś bardziej zaawansowany serwis :) prubuj nie masz nic do stracenia....
    MichałK
    Level 13  
    Przy takich objawach prawdopodobnie uszkodzna jest płyty główna komputera.
    oki188
    Level 22  
    otwórz laptopa i sprawdź czy nie ma poupalanych elementów czy wszystkie kondesatory całe moze coś jeszce sie da zrobić
    Qla
    Level 13  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Odkręciłem wszystki śrubki jakie znalazłem ( od spodu - pod przykrywkami też ) ale coś po środku trzyma.
    Nie chiałbym nic połamać więc pytanie:
    czy pod klawiaturą są jakieś śrubki które trzeba jeszcze odkręcić i jak wyjąć klawiaturę.
    oki188
    Level 22  
    tak pod klawiaturą też są srubki jakbyś mugł dać na forum jego zdjecie tak zebym widział klawiature najlepiejnz gury to ci podpowiem jak go rozkręcic
    Pieron
    Level 31  
    moze podswietlanie matrycy padlo lub podzespolu który odpowiada za podswietlanie.( Inverter )
    timi1
    Level 12  
    witam, mam ten sam problem - widac jakis bug tej wersji. ;)
    musisz wykrcić wszystkie sruby (nie pomylisz gdzie byly bo sa z boku oznaczenia np. F4, U5 - przewaznie jest to dł. śruby)

klawiatura trzyma sie na 2 srubach i pod nia tez sa srubki.. jak wszystko odkrecisz(pamietaj o śrubach z tyłu i od spodu) , odczep taśmy i wtyk matrycy, zdejmujesz mniejszą gorna oslone pożniej wiekszą (jest na zaczepach)
    ogolnie konstrukcja jest prosta do demontarzu :)

co do tego ze nie dziala sprubuj wygiąć prawa strone laptopa (w okolicy zasilania) w gore lub dol, u mnie zaskakuje , teraz wlasnie probuje znalesc uszkodzenie.... i w zwiazku z tym moje pytanie:

:arrow: JAK ZLOKALIZOWAC MIKROPEKNIECIE ? :cry: lub zimny lut (technika z omomierzem?)
    oki188
    Level 22  
    Zimy lut wygląda jak matowy a poprawny ma połyskiwać u mnie w laptopie to sie mozna na nich przegladać tak połyskują:)
    Pieron
    Level 31  
    witam

Timi1 pisze:
    JAK ZLOKALIZOWAC MIKROPEKNIECIE ? lub zimny lut (technika z omomierzem?)"
    zimny lut raczej maloprawdopodobny,ale jakis element luzny w lucie (kond,itp) lub pekniecie sciezki (lokalizacja za pomoca lupy ( im wieksze powiekszenie tym lepiej) Domniewany obszar/sektor plyty obejzec pod lupa punkt po punkcie zwracajac szczególna uwage na punkty lutownicze
    sciezki i przejscia przy plytach dwustronnych (druck sciezek ) zgrubna lokalizacje poprzez lekkie giecie plyty.

Qla pisze:
    "a ekran jest ciemny. " => sprawdz w momecie wlaczanie czy wystepuje minimalna róznica w jasnosci ekranu (prawie nie zauwazalna) jesli jest, to lezy podswietlanie matrycy

Qla pisze:
    "Podłączałem również monitor ( zewnętrzny ) - to samo"samo podlaczenie nic nie daje musisz przy windowsie na "chodzie"
    w sterowniku karty graficznej przelaczyc na monitor zewnetrzny.
    no chyba ze ten laptop to jest jakis wyjatek.
    Qla
    Level 13  
    Witam.

Udało się.
    Była pęknięta ścieżka.
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie i rady.

Pozdrawiam.
    gryno
    Level 2  
    Witam,
    mam ten sam problem :|
    mam pytanie w jakis sposob znalezc usterke na plycie glownej, bo w serwisie zdjegnozowali mi ze to plyta. ewentualnie szukam magika od tego typu spraw by pomogl mi z tym, oczywiscie odplatnie.
    pzdr