Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG M227WDP-PC odblokowanie USB pod divx

robertogregorio 18 Dec 2011 12:31 133270 207
    kj01
    Level 9  
    Ja mam ten sam model M197WDP-PC, ale do menu serwisowego wchodziłem za pomocą pilota THOMSON ROC 3205, wie ktoś w jakim formacie powinne być pliki z nowym softem, u mnie po rozpakowaniu są w ISO.
    paweo12
    Level 10  
    kj01 wrote:
    Ja mam ten sam model M197WDP-PC, ale do menu serwisowego wchodziłem za pomocą pilota THOMSON ROC 3205, wie ktoś w jakim formacie powinny być pliki z nowym softem, u mnie po rozpakowaniu są w ISO.

ISO wypala się na płytę!!!
    Reksio101
    Level 9  
    Cześć

Czy możecie podać mi jakieś konkretne modele pilotów, którymi udało Wam się odblokować USB ( oprócz Thomsona ROC 3205 ) i w jaki sposób na tym jakimś konkretnym pilocie Wam się to udało ?

Pozdro
    Reksio101
    Level 9  
    Jednak pilot okazał się niepotrzebny. Odblokowałem USB w kilku telewizorach LG za pomocą zrobionego kabelka jack-IR i wysyłanego przez niego sygnału serwisowego z komputera :)
    Chciałbym teraz wgrać sobie najnowszy soft do mojego M197WDP-PC.
    Czy ktoś mógłby podać mi linka do takiego softu ?

Pozdro
    rserej
    Level 18  
    Pytanie brzmi w jakim celu chcesz wgrywać najnowszy soft,chyba tylko po to żeby zablokować to co odblokowałeś?
    Reksio101
    Level 9  
    hmmm ...
    czyli gdy wgram najnowszy soft to to co zmieniłem w menu serwisowym wróci do poprzedniego stanu ?
    Jeśli tak rzeczywiście jest to po wgraniu najnowszego softu znów mogę odblokować DivX na USB ... prawda ?
    rserej
    Level 18  
    Jak przeczytasz cały temat od początku to sam się przekonasz że nowszy nie znaczy lepszy,a moja dobra rada nie kombinuj bo możesz później tego żałować.
    gregoryokonek
    Level 2  
    Model LG M227WDP-PC
    miałem wersje 3.14

udało mi się zmienić soft na 3.05 ale to nic nie dało gdyż nie wiem jak
    albo po prostu nie mogę wejść w Tool Option

wersji 3.09 niema na necie wiec nie mogę spróbować jeszcze jednej opcji z wgraniem tego soft a później 3.05

czy ktoś wie o co chodzi? Spotkał się z podobnym problemem?
    rserej
    Level 18  
    Nie rozumiem do końca twojej wypowiedzi,nie możesz wejść w menu serwisowe?
    gregoryokonek
    Level 2  
    W menu serwisowe mogę wejść uniwersalnym pilotem ale gdy ono się otworzy nie mam możliwości wyboru opcji Tool Options lub nie wiem jak to zrobić wersja softu wgranego to 3.05 a wcześniej był 3.14

Dodano po 19 [minuty]:

LG M227WDP-PC odblokowanie USB pod divx
    rserej
    Level 18  
    Opis ten dotyczy uniwersalnego pilota Thomson ROC 3205.
    Uruchamiamy TV
    Na uniwersalnym pilocie przyciskamy kolejno:
    -SETUP (zapala sie czerwona dioda)
    -TV
    -0119 (kod TV LG)
    -Sprawdzamy czy TV się wyłączy

Włączamy TV ponownie

Teraz wciskamy klawisz SHIFT (zapala sie czerwona dioda) następnie klawisz ENTER -/-- lub AV

3. Pojawi się alert o hasło. Zmieniamy pilota już na normalnego. Podajemy standard - 0000.
    4. Wybieramy pierwszą pozycję czyli Tool Option
    5. Przechodzimy do zakładki Media Player i przesuwamy wartość z EMF-PM na EMF-PMM.
    6. Wychodzimy z menu serwisowego klikając RETURN do czasu pojawienia się normalnego ekranu.
    7. Wył. i wł. telewizor. Teraz po podłączeniu pendrive można odtwarzać pliki filmowe typu DivX, XviD, MPEG itp.
    mlucza
    Level 1  
    Witam
    Posiadam TV LG M197WDP, soft V3.05.0. Zakupiłem pilot uniwersalny URC-7532 i za choinkę nie mogę przejąć nim kontroli na monitorem i dalej wejść w tryb serwisowy. Próbowałem wszystkimi podanymi w wątku kodami i nic. Ma ktoś jakiś pomysł?
    kuris
    Level 16  
    Witam ja posiadam LG M2094d-PZ czy w tym modelu da sie zmienić softa ,aktualny soft to V3.16.1 oraz odblokować USB ponieważ nie czyta żadnego pena,na tym usb pisze tylko dla serwisu ,da sie cos z tym zrobić.
    kuris
    Level 16  
    kolego jak byś dokładnie przeczytał posty to tam pisałem o dtv a tutaj o odblokowaniu usb żeby zmienić softa.
    robertogregorio
    Level 10  
    Pisałeś, że ten monitor nie ma mpeg-4 tylko 2. A jakbyś przeczytał ten temat, to byś stwierdził że nie odblokujesz USB w tym egz. Pozdrawiam
    kuris
    Level 16  
    Szanowni koledzy w modelu LG M2094D-PZ wchodzimy w menu podświetlamy zakładkę opcję i naciskamy 7-razy klawisz 7 w tedy jeżeli mamy usb włożone w gniazdo to odpala aktualizację.A le jest mały problem nie sczytuje plików z pendraiwa ,próbowałem różne softy i nic, może ktoś coś podpowie ,może ktoś ma jakąś paczkę z softami do tego modelu,.

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
    barkan
    Level 9  
    Ma może ktoś ten soft "fake 3.99" i mógłby kto tu wrzucić lub mi przesłać, tamte linki są nieaktywne, a naprawdę bardzo mi są potrzebne. Z góry dzięki.
    robertogregorio
    Level 10  
    tu jest np.
    Code:
    http://chomikuj.pl/radkon19811/Prog+winda
    Mirek-007
    Level 11  
    Witam
    U mnie w M227 był najnowszy soft "3,17" i nic nie dało się uaktualnić. Po wgraniu na pendrivie do pozostałych softów wersji "fake 3.99" LG zobaczyło wszystkie wersje. Wgrywałem 3.05 od M2762 i dalej wg instrukcji i jest OK. Divx-y są.
    Tylko jak znaleść ustawienia do napisów latin-2 bo nie mogę wyczaić?
    robertogregorio
    Level 10  
    czerwony przycisk na pilocie
    21grams
    Level 9  
    Kolega kupił LG M2250D-PZ (LED). Ma on z pudełka odblokowany DivX. Czy istnieje możliwość wgrania softu z tego modelu?
    jakwyr
    Level 1  
    Witam,

Posiadam model M227WDP-PC V 3.14.0
    Czy ktoś odblokował pod nim USB na filmy a jak tak to jak i czy mógłby podesłać pliki bo wszystkie wcześniejsze są już pousuwane z hostingów.

Dobra już sobie poradziłem.
    Teraz nasuwa mi się pytanie jakie formaty filmów będzie to czytało ?
    powersat
    Level 2  
    Umnie sprawa wygladala tak: mam ten wiekszy 23 cale M237WDP oprogramowanie V3.05.0, znajdziecie je w menu strojenie automatyczne i na dole diagnostyka jesli bedzie to ta wersja to nic nie sciagajcie jedynie co bedzie potrzebne to pilot uniwersalny moj to thomson 3205 i po wcisnieciu na pilocie SETUP i po przytrzymaniu zapali sie led na czerwono wciskamy przycisk TV a nastepnie Prog+<strzalka w dol> i kierujemy na tv leda bedzie migac i zmieniac po koleii kody Uwaga gdy sie zmieni kanal w tv na inny wsiskamy blyskawicznie przycisk MUTE i mamy zaprogromowanego pilota, teraz zwyczajnie wciskamy na pilocie uniwersalnym przycisk SHIFT zapali sie czerwona leda i wciskamy przycisk AV wyskoczy w TV wprowadz haslo cztery zerowki, ale uwaga umnie poszlo jedynie orgnialnym pilotem ostatnia zerowka zatwierdzila operacje w lewym rogu wyskoczy nam menu serwisowe i interesuje nas Tool Option pod nr 1 wciskamy OK pozniej zchodzimy na Media Player i zmieniamy kursorem z EMF-PM na EMF-PMM i wychodzimy z memu zwyczajnie EXIT z pilota, w menu zmieni sie ikonka z kwiatka na mediaplayera lecz do czasu ponownego uruchomienia tv z poilota bedzie jeszcze nieaktywna i to tyle :D napisalem tak prosto ze lepiej chyba juz nie mozna jesli masz inna wersje oprogramowania to moja rada przetestuj a jak nie to trzeba podmienic oprogramowanie ale to juz inni napisali co i jak :idea:
    dalmashin
    Level 10  
    wgrałem soft 3.05 i odblokowałem usb. zauważyłem jednak że obraz jest troszkę mniej wyraźny lub tak mi się wydaje. a jak jest u was?

wgrałem soft 3.17 dla sprawdzenia i jednak jest dokładnie tak samo. przy pomocy fake 3.99 udało mi się wrócić ponownie na 3.05. usb było już odblokowane.
    misiek.ol
    Level 9  
    Ma ktoś może firmware v03.04.0 do mod. M237WDP
    Jak to jest, mam telewizor LG M2362 DT z softem v03.26.00 w którym mogę odtwarzać poprzez USB filmy HD, natomiast w drugim telewizorze LG M237WDP /po zmianie softu na v03.05.0/ nie idą filmy HD. Czy jak wgram do tego drugiego LG soft v03.26 będzie OK? A może wystarczy wgrać sam divx, gdyż jak sprawdziłem różnią się od siebie / w 1 jest nr 2D2T4MVYBC, w 2 jest 2JITU5VCDU/.
    No i skąd mogę zdobyć soft wer. 03.04.0
    Baniapoz
    Level 10  
    Witam,
    Wstawiam paczkę plików potrzebnych do przeróbki....http://www.sendspace.pl/file/3788ec25050781dc768e273
    Hasło: Divx
    misiek.ol
    Level 9  
    Baniapoz,
    niestety limit pobrań wyczerpany, jeszcze raz można?