Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG M227WDP-PC odblokowanie USB pod divx

robertogregorio 30 Lis 2010 16:25 130243 207
    78sivy
    Poziom 2  
    Dzięki robertogregorio!!! Wszystko już śmiga, użyłem pilota uniwersalnego tylko u mnie obsługuje kody trzy cyfrowe więc wpisałem 119 a następnie SHIFT+AV. A ja się prawie dwa dni męczyłem z telefonem :D
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Cieszę się że Wam mogłem pomóc. Pozdrawiam
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Przy okazji: ciekawi mnie dlaczego tylko włosi na stronie lg mają umieszczony firmware, co prawda stary no ale zawsze?

Z postów wiemy, że jest już 3.15 a na np. LG Polska nie ma żadnego.
    Drakulla
    Poziom 2  
    Witam,

mam M237WDP z FV 3.05 czyli takim jak powinien byc (wychodzi na to ze moge sie tylko cieszyc:). ale niestety mecze sie juz troche czasu i na zadne sposoby opisane nie udaje mi sie wejsc w to meni servisowe. Zadne podwojne naciskania Menii ani OK (w pilocie i monitorze) nie dzialaja :o(

Moze ktos ma jeszcze jakies pomysly jak sie dostac do tego menii servisowego?

z powazaniem
    robertogregorio
    Poziom 10  
    A próbowałeś pilota uniwersalnego albo komórki z symbianem i irdą?
    Foxtrott
    Poziom 34  
    robertogregorio napisał:
    Przy okazji: ciekawi mnie dlaczego tylko włosi na stronie lg mają umieszczony firmware, co prawda stary no ale zawsze?

Z postów wiemy, że jest już 3.15 a na np. LG Polska nie ma żadnego.

Przykro bardzo stwierdzić ,że Polska to jeszcze zaścianek elektroniki (chodzi o update) firmy nabijają na nas kasę nawet na "starym" sprzęcie
    zygmunt1947
    Poziom 9  
    Witam
    Mam monitor LG M237WDP wersja oprogramowania V3.06.0, czy można odblokowac USB i jaka będzie ewentualnie kolejnośc postępowania przy wymianie oprogramowania.Jeżeli to możliwe proszę o w miarę dokładny opis postępowania, ponieważ nie jestem specem w tej dziedzinie.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    zygmunt1947 przeczytaj ten temat. Tu wszystko jest napisane. Nie ma sensu pisać ponownie co i jak. W razie problemów pomożemy
    indywidualny
    Poziom 10  
    Witam,
    Czy można to firmware wykorzystać w monitorze M237WD?
    robertogregorio
    Poziom 10  
    to te same monitory/tv, tylko M237 to jak nazwa wskazuje 23" a M227 ma 22"
    indywidualny
    Poziom 10  
    Raczej nie te same, gdyż M227WDP posiada odbiornik mpeg4, zaś M237WD ma tylko mpeg2 (choć słyszałem o dostępności mpeg4 w tym modelu). Stąd pytanie, czy tym firmwarem nie uszkodzę sprzętu
    robertogregorio
    Poziom 10  
    hm.. widziałem właśnie ten model z mpeg-4. Nie spodziewałem się że są i z mpeg-2. Trudno powiedzieć czy nie jest to istotne przy zmianie firmware, ale widziałem informacje o odblokowanym divx w M237WD.

(edit)
    Znalazłem kilka informacji z których wynika że model M237WD nie ma możliwości odblokowania divx - tylko WDP.
    Pan Pytalski
    Poziom 12  
    Witam,

Od kilku dni posiadam LG M227WDP-PC .
    Zainteresowała mnie możliwość odblokowania USB ale mam jedną wątpliwość i proszę bardziej doświadczonych Kolegów o wyjaśnienie.
    Czy po odblokowaniu USB stracę możliwość korzystania z wejścia HDMI ?
    Zależy mi na oglądaniu filmów w pełnym HD i stąd moje wątpliwości.
    Mazi_SM
    Poziom 1  
    Witam,

Pozwolę się podłączyć pod ten temat.

Mam okazję kupić ten monitor po atrakcyjnej cenie (500 zł).

Pytanie podstawowe brzmi: czy dobrze sprawdzi się w roli telewizora? Przez większość czasu byłby do tego celu wykorzystywany, za kilka miesięcy kiedy będę miał lapka może służyłby też od czasu do czasu jako monitor do oglądania filmów, ale to przyszłość (tak jak i potencjalny zakup jakieś konsoli).

I jeszcze jedno bo znajduje sprzeczne dane, czy ma on MPEG4?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Pan Pytalski napisał:
    Czy po odblokowaniu USB stracę możliwość korzystania z wejścia HDMI ?

nie, nie stracisz

Mazi_SM napisał:
    Pytanie podstawowe brzmi: czy dobrze sprawdzi się w roli telewizora? Przez większość czasu byłby do tego celu wykorzystywany, za kilka miesięcy kiedy będę miał lapka może służyłby też od czasu do czasu jako monitor do oglądania filmów, ale to przyszłość (tak jak i potencjalny zakup jakieś konsoli).

I jeszcze jedno bo znajduje sprzeczne dane, czy ma on MPEG4?

Ja mam ten monitor w sypialni, więc oglądam go od czasu do czasu i u mnie się sprawdza jako tv. Jednak należy pamiętać że jest to monitor z funkcją tv, więc cudów nie ma :) Mogę potwierdzić ma mpeg-4 :)
    swiatus
    Poziom 9  
    Panowie czy komuś udało się na tym TV odpalić filmy w formacie *.mkv o rmvb nawet nie śmie wspomnieć ??
    Na forum pisali (ale to w wyższych modelach i nie wszystkich FW), że wystarczyło zmienić rozszerzenie na *.avi i śmigały filmy.

do Mazi_SM .

Ja rok temu kupiłem nówkę sztukę za 600 zł. Używam go jako monitor w niedużym pokoju. również dobrze sprawuje się jako TV (słabe kąty widzenia pion/poziom, ale za takie pieniądze sprzęt rewelacja)
    leon7411
    Poziom 9  
    Witam panowie wszystko z tematu rozumiem ale jak wejść w serwis mode mam orginalnego pilota.
    Pozdrawiam!

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie teraz to mam zagryzkę. Mam LG M237 WDP prezęt świąteczny
    od CYFRA + w menu diagnostyka pisze wersja oprogrmowania V3.05.
    Ale Divix nie obsługuje czyli że tylko w menu muszę zmienić jdną opcję?i będzie ok.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    swiatus napisał:
    Panowie czy komuś udało się na tym TV odpalić filmy w formacie *.mkv o rmvb nawet nie śmie wspomnieć ??
    Na forum pisali (ale to w wyższych modelach i nie wszystkich FW), że wystarczyło zmienić rozszerzenie na *.avi i śmigały filmy.

raczej się nie uda .mkv, ponieważ ten monitor może odtworzyć filmy z maks. rozdzielczością 720x576. Rmvb też nie czyta - próbowałem

leon7411 napisał:
    Witam panowie wszystko z tematu rozumiem ale jak wejść w serwis mode mam orginalnego pilota.
    Pozdrawiam!

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie teraz to mam zagryzkę. Mam LG M237 WDP prezęt świąteczny
    od CYFRA + w menu diagnostyka pisze wersja oprogrmowania V3.05.
    Ale Divix nie obsługuje czyli że tylko w menu muszę zmienić jdną opcję?i będzie ok.

Do odblokowania divx musisz użyć pilota uniwersalnego "zaprogramowanego" kodem 0119. Jest o tym już w postach powyżej
    leon7411
    Poziom 9  
    No więc wszystko się zgadza do wejścia w tryb serwisowy wykorzystałem pilota uniwersalnego Thomson ROC 3205 oczywiście z kodem 119 potem AV i pin :0000
    po zmianie EMF-PM na EMF-PMM wszystko jest jak trzeba.
    Polecam dla użytkowników w\w telewizora odblokowanie portu USB do funkcji Divix.Odbiorniki w tak zwanym prezęcie od CYFRA+ z 2009r nie ma potrzeby zmiany oprogramowania jest w orginale 3.05 wystarczy uniwersalny pilot.

Pozdrawiam!
    Pan Pytalski
    Poziom 12  
    Podziekowanie za info, które tu znalazłem.
    Moje M227WDP ma już zdjętą blokadę portu USB.
    Dla formalności podaję, że odbyło się to metodą na drivepena, na którym
    umieściłem paczkę 5 pliczków. Bez problemu udało się zrobić downgrade z wersji 3.14 do 3.05 ( w jednym przejściu ). Cała operacja zajęła ok. 5 minut.
    Bez porównania więcej czasu spędziłem na forach przymierzając się do tej operacji :)

Aha dodam tylko, że wejście w tryb serwisowy zrobiłem pilotem za 20 PLN
    URC7515 ( One for All )

http://sklep.avt.pl/p/pl/491303/pilot+uniwersalny+stealth+tv.html
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Witam.
    Mam ten sam monitor tyle że w wersji 19'. Aktualizacja jest włączona a mimo to nie chce wczytać pena. Próbowałem z trzema różnymi pendrivami i nic. Cały czas wyświetla się tylko opcja przeglądu zdjęć i muzyki. W czym może tkwić problem? Chodzi o cale?
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Było o tym na pierwszej stronie. Przeczytaj i zastosuj
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Witam
    Wiem że było. I wydaje mi się że zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Ściągnąłem ten dodatkowy plik i dorzuciłem go do reszty mimo to nic. Wiele razy formatowałem i niestety lipa.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Aktualizacja włączona - wyłączyć tv - wsadzić pena - włączyć tv i po chwili powinien zadziałać
    tak robiłeś?
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Dokładnie tak. Po włączeniu tv zero reakcji. A gdy pena wyjąłem i włożyłem na włączonym tv pokazała się opcja przeglądu zdjęć i muzyki. Nie wiem co jest grane :(
    robertogregorio
    Poziom 10  
    a jaki masz nr firmware?
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Z tego co widzę to v3.11.0
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Spróbuj wrzucić na pena tylko te pliki:

M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04
    M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06
    NIE!_M237WDP-PZ_IC104_V3.15_B0A3_2010-05-06
    NIE!_M2762D-PZ_IC104_V3.10_1FC0_2010-05-06

a jak się nie uda to:
    ten plik
    Code:
    http://www.multiupload.com/UB878GZMVW

razem z:
    M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04
    M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06
    NIE!_M237WDP-PZ_IC104_V3.15_B0A3_2010-05-06
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Wszystko jasne. Mój tv nie jest przystosowany do odblokowania usb. żadna z tych kombinacji nie działa. Dalej nic sie nie dzieje.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    a jaki masz dokładnie numer monitora?