Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG M227WDP-PC odblokowanie USB pod divx

robertogregorio 04 Sty 2011 14:05 130180 207
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Na naklejce znamionowej jest napisane:
    Flatron M197WDP-PC
    MODEL NO: M197WDL
    PRODUCT CODE: M197WDP-PCL.BEUVLUP
    No obudowie też jest napisane Flatron M197WDP
    robertogregorio
    Poziom 10  
    wg mnie to kwestia odpowiednich plików. Spróbuj dołożyć do tych pierwszych pięciu plików jeszcze jeden:
    Code:
    http://www.lg.com/it/products/documents/M197WDP-PZ_IC104_V3.15_EDFA_2010-10-05.bin

albo 3 pliki:
    - ten powyżej
    - "fake 3.99"
    - M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Ok. Udało się. Zaskoczyła wersja tych pięciu plików plus ten nowy dodatkowy. Dzięki.
    A jeszcze jedno. Żebym teraz coś nie schrzanił - który z nich zainstalować?
    Pan Pytalski
    Poziom 12  
    Zgodnie z tym co pisał wcześniej robertogregorio wybierz plik :

M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06

Gdyby się jednak okazało, że nie możesz w trybie serwisowym usunąć blokady USB to się nie przejmuj i jeszcze raz skorzystaj z PENa i wybierz plik:

M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04
    wgraj go do końca a następnie jeszcze raz wgraj plik :
    M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06

Teraz w trybie serwisowym powinieneś już zdjąć blokadę
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Głupota ludzka nie zna granic.
    Dzięki panowie za pomoc ale mam jeszcze jedną sprawę. Wyświetlił się ekran z możliwymi softami do instalacji. Był tam także komunikat by albo wybrać plik do instalacji albo wcisnąć "RETURN". Nie będąc pewnym który plik wybrać dałem return i ku mojemu zdziwieniu monitor z automatu zainstalował sobie najnowsze oprogramowanie. Rozumiem że teraz to już po zabawie i nie cofnę tego tak?? Będzie trzeba wymienić monitor w sklepie :P
    robertogregorio
    Poziom 10  
    ja kilkakrotnie wgrywałem nowy i następnie "właściwy" i odwrotnie, więc Ty również teoretycznie nie powinieneś mieć problemu
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Teoretycznie. W praktyce kombinacja plików które zadziałała teraz już niestety nie działa. Nic się nie dzieje. Nie wyskakuje okno aktualizacji. Zgroza.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Jeżeli zainstalował Ci 3.15, to pewnie rozwiązaniem będzie dodanie do paczki plików firmware 3.16 - tylko trzeba je gdzieś znaleźć.

Ewentualnie jeszcze można spróbować dorzucić do paczki ten plik:
    Code:
    http://www.multiupload.com/G5GQC0EFX4
    może wtedy uda się zasymulować aktualizację i wgrać 3.05
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Niestety. Nic sie nie dzieje. Lipa
    badur85
    Poziom 2  
    Witam wszystkich mam takie pytanko posiadam telewizor LG M237WDP i chciałbym odblokować USB czytałem że można tego dokonać pilotem uniwersalnym ja posiadam pilot LG 6710T00017B jest to pilot uniwersalny tylko czy wie ktoś jak go użyć do wejścia w menu serwisowe z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. PS pilot pochodzi od telewizora LG 32LX1R

http://www.lewandowscy.pl/sklep/product_info.php/cPath/28_78/products_id/171740 FOTO PILOTA

Dodano po 21 [minuty]:

Aha... firmware LG M237WDP (v. 3.07) czy będe musiał wgrać wersje (3.05) czy tylko zmienić ustawienia w menu serwisowym.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    badur85 napisał:
    Witam wszystkich mam takie pytanko posiadam telewizor LG M237WDP i chciałbym odblokować USB czytałem że można tego dokonać pilotem uniwersalnym ja posiadam pilot LG 6710T00017B jest to pilot uniwersalny tylko czy wie ktoś jak go użyć do wejścia w menu serwisowe z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. PS pilot pochodzi od telewizora LG 32LX1R

http://www.lewandowscy.pl/sklep/product_info.php/cPath/28_78/products_id/171740 FOTO PILOTA

poszukaj instrukcji, ale chyba prościej użyć pilota programowalnego :)

badur85 napisał:
    Dodano po 21 [minuty]:

Aha... firmware LG M237WDP (v. 3.07) czy będe musiał wgrać wersje (3.05) czy tylko zmienić ustawienia w menu serwisowym.

musisz wgrać 3.05
    rserej
    Poziom 18  
    Cytat:
    badur85 napisał:

Poczytaj dobrze cały temat,a będziesz wiedział jak to zrobić.Jeśli chodzi o pilota to ja proponuje:Thomson ROC 3205.
    Uruchamiamy TV

Na uniwersalnym pilocie przyciskamy kolejno:
    -SETUP (zapala sie czerwona dioda)
    -TV
    -0119 (kod TV LG) lub 119
    -Sprawdzamy czy TV się wyłączy

Włączamy TV ponownie

Teraz wciskamy klawisz SHIFT (zapala sie czerwona dioda) następnie klawisz ENTER -/-- lub AV
    - Pojawi się alert o hasło. Zmieniamy pilota już na normalnego. Podajemy standard - 0000.
    - Wybieramy pierwszą pozycję czyli Tool Option
    - Przechodzimy do zakładki Media Player i przesuwamy wartość z EMF-PM na EMF-PMM.
    - Wychodzimy z menu serwisowego klikając RETURN do czasu pojawienia się normalnego ekranu.
    - Wył. i wł. telewizor. Teraz po podłączeniu pendrive można odtwarzać pliki filmowe typu DivX, XviD, MPEG itp.
    Opis oczywiście dotyczy softu 3.05 i mniejszych,jeśli jest wyższy należy zmienić na 3.05 wszystko jest tu opisane.
    badur85
    Poziom 2  
    A czy można jeszcze jakimś innym pilotem to odblokować czy tylko tym Thomsonem
    rserej
    Poziom 18  
    Powtarzam się,ale proszę przeczytać cały temat w jednym z postów kolega Pan Pytalski napisał:
    Cytat:
    Podziekowanie za info, które tu znalazłem.
    Moje M227WDP ma już zdjętą blokadę portu USB.
    Dla formalności podaję, że odbyło się to metodą na drivepena, na którym
    umieściłem paczkę 5 pliczków. Bez problemu udało się zrobić downgrade z wersji 3.14 do 3.05 ( w jednym przejściu ). Cała operacja zajęła ok. 5 minut.
    Bez porównania więcej czasu spędziłem na forach przymierzając się do tej operacji

Aha dodam tylko, że wejście w tryb serwisowy zrobiłem pilotem za 20 PLN
    URC7515 ( One for All )

http://sklep.avt.pl/p/pl/491303/pilot+uniwersalny+stealth+tv.html
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    robertogregorio napisał:
    hm.. to może jeszcze inaczej. Skoro możliwe jest wgranie firmware od M2762D (3.05), który odblokowuje divx w naszych monitorach, to może do paczki wgraj jeszcze najnowszy firmware od tego monitora:

Cytat:

nie zaszkodzi sprawdzić. Może uda się wtedy wgrać 3.05

Niestety. Nie da rady w ten sposób.
    Proszę Cię o odpowiedz na jeszcze jedno pytanie. Miałem możliwość więc wymieniłem sobie monitor w sklepie na inny egzemplarz. W domu podpiąłem do niego pena z odpowiednią paczką. Wyskoczyło okno aktualizacji. Wybrałem plik z wersją 3.05. Rozpoczęło się kopiowanie i po chwili wszystko co wyświetlane było na matrycy znikło. Monitor oczywiście cały czas był włączony (wyraźnie było widać podświetlenie matrycy) ale nić nie można było zrobić. Po ok godz brakło mi cierpliwości. Zacząłem kombinować włączając i wyłączając monitor. W końcu zaskoczył. Odzyskałem nad nim kontrolę więc wchodzę sobie w diagnostykę by zobaczyć jak ładnie wygląda info o sofcie 3.05. Patrzę i oczom nie wierzę. Przecieram je i patrze ponownie. I co widzę?? Że mam najnowsze oprogramowanie 3.15. DLACZEGO?? Co znowu jest nie tak??
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Wygląda na to że kilkukrotne włączanie i wyłączanie spowodowało automatyczną aktualizację do wersji 3.15, ponieważ miałeś cały czas podpięty pendrive. Coś się musiało zwiesić, szkoda że nie odłączyłeś pena przed restartami monitora.
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    He ok. Kolejna próba. Tym razem plik został skopiowany, monitor się zresetował natomiast ja od razu po skopiowaniu pliku wypiąłem pena z gniazda. Monitor się uruchomił natomiast na matrycy nic się nie wyświetla i nie działają żadne przyciski poza przyciskiem zasilania. Dodam że podczas wcześniejszych moich problemów z poprzednimi monitorami było dokładnie tak samo tyle że po pewnym czasie zaczynało działać a teraz nie
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Witam
    Proszę o informację jak mogę odratować monitor. będzie jeszcze coś z niego? Jeśli tak to obiecuję że nie będę już więcej kombinował :P Reaguje jedynie przycisk "Power" nic poza tym. Dlaczego? Przecież nic nie zrobiłem co nie byłoby napisane w instrukcjach. :(
    Pablo1964
    Moderator
    Porada jest zawarta w zasadach działu.
    Pablo1964 napisał:
    W przypadku stwierdzenia utraty kontroli nad wprowadzonymi zmianami należy niezwłocznie udać się do serwisu, aby zapobiec kompletnemu zniszczeniu sprzętu.
    radarek77
    Poziom 9  
    Mam pytanie. Wgrałem M2762D-PZ_IC104_V3.05_5427_2009-11-06 i odblokowałem DiVX.
    Czy wgrywając firmware od 237, np. M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04 opcja z DiVXem zniknie ? Czy pozostanie tylko używanie wersji 3.05 od M2762D-PZ ?
    rserej
    Poziom 18  
    Cytat:
    Czy wgrywając firmware od 237, np. M237WDP-PZ_IC104_V3.09_DCFE_2010-03-04 opcja z DiVXem zniknie ? Czy pozostanie tylko używanie wersji 3.05 od M2762D-PZ ?

Opcja divix tylko w wersji 3.05 i niższe.
    Prometeusz8502
    Poziom 10  
    Witam.
    Monitor wrócił właśnie z serwisu (Wymiana płyty MAIN i PWB - nie wiem o co z tym chodzi :P) Na moje szczęście wrócił z softem v3.04.0 więc odblokowałem usb. Napisy też czyta ale bez polskich. Da się coś z tym zrobić? O co chodzi z tym latin2? Nie znalazłem nigdzie takiej opcji
    Jankesiok
    Poziom 10  
    Hello.

Posiadam monitor m197wdp-pc, próbowałem wg wyżej umieszczonej instrukcji odblokować port USB pod pliki div'x.
    Ostrzegam wszystkich, którzy posiadają ten model telewizora, otóż to postępowanie w tym wypadku nie sprawdza się, możecie sobie uszkodzić telewizor, nie wgrywajcie softa M2762D-PZ_IC104_V3.05 !!! Ja tak zrobiłem i o mało zostałbym z czarnym ekranem. Przypominam, że dotyczy to oczywiście modelu m197wdp-pc !!!
    Pan Pytalski
    Poziom 12  
    Jankesiok,

A tak z ciekawości, jaki miałeś orginalny soft zainstalowany w monitorze ?
    Jankesiok
    Poziom 10  
    Miałem firmware w wersji 3.11.
    tkja1978
    Poziom 1  
    Witam z softem 3.08 też da się odblokować nie trzeba nic zmieniać i wgrywać innej wersji wystarczy tylko w menu serwisowym zmienić EMF-PM na EMF-PMM wcisnąć return restart telewizorka i gotowe divix śmiga jak się patrzy.
    Jankesiok
    Poziom 10  
    Bardzo dziękuje za informację, tyle tylko, że tego softa nie można nigdzie znaleźć, może podasz mi jakiś link pod którym mieści się firmware v3.08 do M197wdp, albo podeślesz mi na skrzynkę e-mailową? Miałbym problem już z głowy.
    robertogregorio
    Poziom 10  
    Ciekawe czy wgrywając do m197wdp firmware M1962D-PZ uzyska się to samo co wgrywając soft M2762D-PZ do m227 i m237wdp? Może problem przy m197 właśnie tkwi w calach monitora?
    Jakby ktoś chciał spróbować to mam firmware 3.05 od M1962D-PZ.
    Jankesiok
    Poziom 10  
    Dzisiaj ma mi przyjść pilot thomson roc3205, sprawdzę możliwość odblokowania na sofcie v3.09. Jeżeli się nie da, to być może sposób wgrania softa z m196D okaże się dobrym rozwiązaniem. Chociaż 100% pewności nie ma ...

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Właśnie odebrałem uniwersalnego pilota, niestety nie ma możliwości zmiany opcji z PM na PMM na sofcie v3.09. Z racji tego że dociekliwy jestem zaryzykowałem jeszcze raz i wgrałem softa v3.05 z telewizora M1962D-PZ, tak jak proponowałeś. Tym razem udało się, po wgraniu tego firmware bez problemu odblokowałem opcje w menu serwisowym. Bardzo dziękuję za pomoc szczególnie robertogregorio. Jeżeli chodzi o kwestię div'xa na M197WDP to temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam