Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łożyska w odkurzaczu Samsung SC43330

29 Wrz 2010 20:36 6188 7
  • Poziom 11  
    Odkurzacz bardzo głośno pracuje, odczuwa się wibracje, myślę że łożyska są do wymiany. Może ktoś wie jakie łożyska bo chciałbym najpierw kupić a potem rozebrać odkurzacz i wymienić, czy może lepiej oddać do serwisu?
    Pozdrawiam Cesaro
  • Poziom 33  
    Bardzo możliwe że silnik w tym modelu to "jednorazówka" i brak wymiany łożysk, tylko cały silnik. Najlepiej oddaj do serwisu niech ocenią.
  • Poziom 9  
    Ja bym najpierw sprawdził w środku a potem szukał części.
  • Poziom 11  
    Odkurzacz SC4330 - przepraszam za błąd
  • Poziom 33  
    Przeważnie są łożyska 608. Jeśli chcesz sam spróbować naprawić, to nic innego jak tylko rozkręcić urządzenie i sprawdzić. Innej metody brak, powodzenia.
  • Poziom 13  
    może po prostu brud w turbinie?
  • Poziom 39  
    Szanse na powodzenie twego zamiaru niewielkie. Przekonasz się przy próbach rozbierania. Metoda naprawy to wymiana turbiny kompletnej, jeśli się opłaci. Ale ludzie pokonują różne przeciwności, więc może tobie starczy determinacji.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj znalazłem więcej czasu i postanowiłem powalczyć z odkurzaczem.Rozebrałem i stwierdziłem, że przesunęła się tarcza turbiny ponieważ nie wiem jakim sposobem złapała luz między ściskającymi ją podkładkami. W ogóle to jest dziwnie zrobione, że otwór ma ona większy niż średnica ośki i nie ma żadnej tulejki centrującej.Ustawiłem metodą prób możliwie centralnie (bez bicia) a pod nakrętkę dałem jeszcze podkładkę żeby mocniej docisnąć. I wyszło super, pracuje cichutko jak nówka. Aha jeszcze informacja, łożyska 608.
    Pozdrowienia i dzięki za zainteresowanie się moim problemem.
    Czesław Halicki