Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40C650 i TP-Link TL-WR543G jakod APC problem

29 Wrz 2010 21:35 3718 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Posiadam Modem z ruterem wifi TP-LINK TD-W8901G podpięty Internet Netia wszystko chodzi bez problemowo internet po kablu i wifi. Po zakupie telewizora Samsung LE40C650 dokupiłem TP-LINK TL-WR543G, który ustawiłem obok telewizora skonfigurowałem go jak Access Point Client telewizor podłączyłem kablem. Internet śmiga bez problemu w telewizorze. Jednak z uwagi na fakt, że access point klient musi mieć rózny adres IP w trzecim szeregu na porcie WAN i LAN to nie mogę przeglądać zasobów komputerów podłączonych do rutera z modemem gdyż jest w innej podsieci. Ruter-modem przydziela adresy z IP puli 192.168.1.1, acces point odbiera na porcie WAN przez WIFI sygnał lecz na portach LAN musi mieć ustawiony adres z innej puli np. 192.168.2.1, telewizor jest w innej podsieci co powoduje problem. Jeżeli ktoś może służyć poradą będę wdzięczny. Nadmieniam, że moja wiedza pozwala na konfigurowanie obu ruterów.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Witam
    Przerabiałem ten temat z tp-linkiem ostatnio. Pomimo usilnych starań nie pokonałem problemu. Jak dla mnie w tym modelu tp-linka nie ma mozliwości wyłączenia rutowania co jest przyczyną problemów przy udostępnianiu. Wymieniłem na inny router, który potrafi być "przeźroczysty" i problerm rozwiązałem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    A na jaki model zamieniłeś ten acces point ?. Właśnie mam zamiar zakupić coś takiego pod identyczny model telewizora i stanę przed identycznym problemem. Byłbym także wdzięczny o trochę info jak skonfigurować całość. Obecnie posiadam modem-router TP-LINK TL-WR841ND internet śmiga po kablu i wifi, myślę o dokupieniu acces pointa pod telewizor żeby nie rozwijać kolejnych kabli po podłodze do routera. Dzięki za info i pozdrawiam.

Dodatkowo można pisać na adres: morling(malpa)rzeszow.mm.pl

Dziękuje.
  • Poziom 9  
    Witam
    Ostatecznie zamieniłem na router wifi WRT314 StraightCore cena nieduża 50 złoty oparty na linuksie (można wgrywać samemu friware) śmiga idealnie ma wszystkie możliwe funkcje dodatkowo ustawiłem go w trybie repetuer czyli dodatkowo rozsyła-wzmacnia sygnał wifi w mieszkaniu. Po wifi z stacjonarnego kompa ostatnio zapuściłem film FullHd matroska 14GB szło bez zacięć extra sprawa jestem bardzo zadowolony więć polecam. Brat zakupił sobie dwie sztuki i też jest zadowolony. Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Mam pytanko do witetom:
    Czy ten router będzie współpracował z WRT54GL Linksysa? Mam Router podpięty do osiedlowego lana a za Access Pointem chcę podpiąć TV LE40C650.

Dodano po 4 [minuty]:

dodam tylko, że z konfigurowaniem miałbym kłopoty..