Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE40C650 i TP-Link TL-WR543G jakod APC problem

29 Sep 2010 21:35 3745 5
  • Level 9  
    Witam
    Posiadam Modem z ruterem wifi TP-LINK TD-W8901G podpięty Internet Netia wszystko chodzi bez problemowo internet po kablu i wifi. Po zakupie telewizora Samsung LE40C650 dokupiłem TP-LINK TL-WR543G, który ustawiłem obok telewizora skonfigurowałem go jak Access Point Client telewizor podłączyłem kablem. Internet śmiga bez problemu w telewizorze. Jednak z uwagi na fakt, że access point klient musi mieć rózny adres IP w trzecim szeregu na porcie WAN i LAN to nie mogę przeglądać zasobów komputerów podłączonych do rutera z modemem gdyż jest w innej podsieci. Ruter-modem przydziela adresy z IP puli 192.168.1.1, acces point odbiera na porcie WAN przez WIFI sygnał lecz na portach LAN musi mieć ustawiony adres z innej puli np. 192.168.2.1, telewizor jest w innej podsieci co powoduje problem. Jeżeli ktoś może służyć poradą będę wdzięczny. Nadmieniam, że moja wiedza pozwala na konfigurowanie obu ruterów.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 9  
    Witam
    Przerabiałem ten temat z tp-linkiem ostatnio. Pomimo usilnych starań nie pokonałem problemu. Jak dla mnie w tym modelu tp-linka nie ma mozliwości wyłączenia rutowania co jest przyczyną problemów przy udostępnianiu. Wymieniłem na inny router, który potrafi być "przeźroczysty" i problerm rozwiązałem.
    Pozdrawiam
  • Level 12  
    A na jaki model zamieniłeś ten acces point ?. Właśnie mam zamiar zakupić coś takiego pod identyczny model telewizora i stanę przed identycznym problemem. Byłbym także wdzięczny o trochę info jak skonfigurować całość. Obecnie posiadam modem-router TP-LINK TL-WR841ND internet śmiga po kablu i wifi, myślę o dokupieniu acces pointa pod telewizor żeby nie rozwijać kolejnych kabli po podłodze do routera. Dzięki za info i pozdrawiam.

Dodatkowo można pisać na adres: morling(malpa)rzeszow.mm.pl

Dziękuje.
  • Level 9  
    Witam
    Ostatecznie zamieniłem na router wifi WRT314 StraightCore cena nieduża 50 złoty oparty na linuksie (można wgrywać samemu friware) śmiga idealnie ma wszystkie możliwe funkcje dodatkowo ustawiłem go w trybie repetuer czyli dodatkowo rozsyła-wzmacnia sygnał wifi w mieszkaniu. Po wifi z stacjonarnego kompa ostatnio zapuściłem film FullHd matroska 14GB szło bez zacięć extra sprawa jestem bardzo zadowolony więć polecam. Brat zakupił sobie dwie sztuki i też jest zadowolony. Przepraszam za ewentualne błędy w pisowni.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Mam pytanko do witetom:
    Czy ten router będzie współpracował z WRT54GL Linksysa? Mam Router podpięty do osiedlowego lana a za Access Pointem chcę podpiąć TV LE40C650.

Dodano po 4 [minuty]:

dodam tylko, że z konfigurowaniem miałbym kłopoty..