Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito, ogrzewanie d5ws, nie odpala

29 Wrz 2010 21:41 2617 1
 • Poziom 14  
  Mam problem z ogrzewaniem d5ws. Mam do niego programator z odczytem błędów, które opisze niżej. Rozebrałem całe ogrzewanie i na pewno sprawny jest wentylator (8,4V - pracuje na bateryjce 9v bez problemów) i świeca żarowa. Podłączyłem wszystko z powrotem i wyniki:
  1. Silnik zimny- błąd nr 030, 031, czyli coś z silnikiem dmuchawy i nic więcej- nie startuje.
  2. Silnik rozgrzałem i hydronic też się nagrzał- błąd 064, czyli przerwa na czujniku płomienia. Nie ma błędu dmuchawy i dmuchawa słychać , że chodzi. Ogrzewacz nieraz zaskakuje bez błędu i przy starcie pojawia się dymek spalin, ale niestety tylko na chwilę. przedmucha wszystko na wysokich obrotach i gaśnie wywalając błąd 052 lub 053, czyli wygaśnięcie płomienia. Przewody doprowadzający powietrze i spaliny są drożne, więc problem może być z paliwem, choć pompka stuka.Później znowu na chwile błąd 064.
  Teraz pytanie, czy może to być wina sterownika i dlatego reaguje na temperaturę (zimny lut), czy jest to jakaś inna przyczyna?Jak wytopić tą masę ze sterownika, aby dobrać się w razie czego do elektroniki?
  Nie wiem w co zainwestować, czy sterownik, czy czujnik płomienia i dlaczego występuje błąd dmuchawy jak jest zimny silnik?
 • Poziom 14  
  Okazało się, że sterownik jest uszkodzony. Wymieniłem cały ogrzewacz, bo sam sterownik tyle samo kosztował. Teraz wszystko działa.