Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera wyświetlacz jak połączyć

kingofspace7 29 Sep 2010 22:00 1873 8
Optex
    kingofspace7
    Level 20  
    Witam potrzebuje zrobić mniej wjęcej coś takiego.

Kamera>eter>wyświetlacz.

nie mam za bardzo pomysłu jak by to zrobić. generalnie zasięg im większy tym lepjej. Nie widzi mi się stosowanie laptpopa czy komputera do obsługi wifi. Jakie macie propozycje? Może kameraz nadajnikiem wifi. A w roli odbiornika mikroklocek router i wyświetlacz? albo jakiegoś arma z ethernetem?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Optex
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Witam!
    Brak informacji o odległości na jaką ma przebiegać transmisja. Przy dystansie rzędu kilkuset metrów polecałbym zestaw do transmisji video pracujący na 5 GHz. Instalowałem taki kilka lat temu i działa do dzisiaj niezawodnie. Odległość transmisji w moim przypadku to 400 m. W przypadku większych odległości pozostaje kamera IP. Warunek: dostęp do internetu po stronie nadawczej (kamery) i odbiorczej.
    Pozdrawiam
    kingofspace7
    Level 20  
    400 metrów jest dla mnie wystarczająca w zupełności. Czy podał by Pan liste co kupić bym musiał? generalnie nie chciał bym w to pchać mikro kontrolera. jakiś prosty i w miare tani system. Niemam dostępu do internetu w mjejscu odbioru jak i nadawania.
  • Optex
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Ja używałem tego: TCO5807h 5,8GHz. Google podadzą więcej danych i cenę.
    To jest komplet i do tego nic nie trzeba dodawać oprócz dwóch zasilaczy 12V/500mA dla nadajnika i odbiornika. System przenosi też 2 kanały audio.
    Cena jest spora, ale problem z głowy.
    Pozdrawiam
    kingofspace7
    Level 20  
    cena ponad 700zł a kamery do tego trzeba dokupic?
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Widziałem nieco taniej. Ten zestaw jest tylko torem transmisyjnym i jest mu obojętne jaki sygnał będzie przesyłany. Źródłem może być DVD, magnetowid czy np kamera. Zatem źródło trzeba już mieć lub dokupić. Informacyjnie ten układ przesyła sygnał tylko z jednej kamery. W przypadku chęci przesłania np. obrazków z 4 kamer przed nadajnikiem stosuje się quad-a, który dzieli ekran na 4 pola pokazując w każdym inną kamerę. Po przesłaniu tak spreparowanego obrazka po stronie odbiorczej nie da się już z nim nic zrobić. Można tylko oglądać 4 kamery na 1 ekranie.
    Czy to wystarczy?
    kingofspace7
    Level 20  
    Tak właśnie oto mi chodziło jest to genialne rozwiązanie sobie podłącze cztery kamery tylko jeszcze nie wiem jak zrobić ekran i jakiej jakości mogę się spodziewać? to ma byś do pulpitu sterowania robota wjec tv odpada.
  • Helpful post
    kreslarz
    Level 35  
    Znowu podsunę proste rozwiązanie. Są małe telewizory LCD z zasilaniem 5 lub 12V. Większość z nich posiada wejście AV. Tam wprowadzasz sygnał z odbiornika TCO5807h 5,8GHz i temat załatwiony. W tej chwili widziałem takie TV w rozmiarze 7" za niecałe 250 zł. Oczywiście wszystko w kolorze. Taki monitorek już można wmontować w pulpit sterujący.
    Pozdrawiam
    kingofspace7
    Level 20  
    Temat zamykam zaproponowane przez kolegę jest niemal idealne za wyjątkiem ceny. (mogła być niższa)