Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1.4 8v benzynza rok 99 silnik przerywa i gaśnie

yacek750 29 Wrz 2010 22:48 9693 8
  • #1 29 Wrz 2010 22:48
    yacek750
    Poziom 2  

Mam problem z 206 1.4 ROK99 benzyna tzn w czasie jazdy silnik dosyć często przerywa i gaśnie. Oczywiście zapala się pomarańczowa kontrolka.
    Na domiar tego silnik dodaje sobie sam obrotów a czasem jest tak, że obrotomierz skacze jak szalony.
    Kiedyś pomagało zdjęcie klemy teraz już nie.
    Dodam jeszcze, że to zdarza się częściej w okresie deszczowym.
    Odwiedziłem kilku mechaników i lipa.
    A to komputer nie może się połączyć z autem mówiąc, że komputer ma blokadę i tylko w ASO się podłączy.
    Myślę, że ktoś mi doradzi z tym problemem.
    Z góry dziękuję.

1 8
  • #2 30 Wrz 2010 00:07
    Juras28
    Poziom 11  

A tak kontrolka od czego? Jak obrotomierz "skacze" to obroty też wzrastają? bo jak nie to zimne luty w tablicy rozdzielczej, albo jakiś zwarcie w instalacji,a jak wzrastają to zacznij może od silniczka krokowego, albo przepustnica się zacina. No chyba że reset komputera pomoże.

0
  • #3 30 Wrz 2010 17:08
    yacek750
    Poziom 2  

kontrolka od komputera zapala sie gdy jest jakiś błąd a co do tego obrotomierza to silnik jak w wcześniej pisałem daje sobie obroty w czasie jazdy czy na biegu jałowym dodam że silniczek krokowy był czyszczony i to samo.czy od zacinającej sie przepustnicy zapalała by się owa kontrolka???

0
  • #4 01 Paź 2010 13:23
    bolszy188
    Poziom 16  

Spróbuj zdjąć silnik krokowy z przepustnicy wyczyscić go i może będzie OK. Ja miałem podobnie wyciskam sprzęgł przy 290 :) a on zdechł brak hamula brak wszystkiego. Znalazłem silnik krokowy wyczyściłem był bardzo brudny założyłem i jest super.

0
  • #5 01 Paź 2010 17:43
    yacek750
    Poziom 2  

silnik krokowy był czyszczony a co do silniczka to ta kontrolka by sie zapalała gdyby faktycznie był zabrudzony???.dodam jaszcze ze auto gaśnie nie zawsze ostatnio jechałem to co chwile przerywał a dzis ani razu nie przerwał tak ze nigdy nie wiem kiedy mnie auto zawiedzie???

0
  • #6 04 Paź 2010 22:41
    lukaszgolembka1981
    Poziom 13  

Witam Pozwolicie, że sie dołączę,
    peugeot 206 z silnikiem 1.1. Zapalała sie kontrolka silnika. Diagnoza padła na wtryskiwacze. Zostały one wymienione (4 szt.) na używki oczywiście. Błędy wykasowane i był jakiś czas ok, aż tu dzisiaj auto zgasło na skrzyżowaniu i od tego momentu początek problemów. Pomarańczowa kontrolka silnika sie zapaliła i tak juz jest cały czas. Autko czasami przerywa. Diagnostyki jeszcze nie zdążyłem zrobić kompem. W okolicach wtrysków słychać syczenie tak jakby kolektor ssący miał dziurę i ssał powietrze.

0
  • #7 06 Paź 2010 16:17
    hp1967
    Poziom 8  

zobacz czy w komputerze niema wilgoci i czy na złączu niema silikonu

0
  • #8 06 Paź 2010 20:15
    yacek750
    Poziom 2  

dziś sprawdziłem komputer i jest ok ole jest coś co znalazłem za reflektorem jest to chyba jakiś przekaznik idacy do komputera który ma popękaną obudowę gdy odpiąłem na zapalonym silniku to zgasł i zapaliła sie kontrolka komputera

1
  • #9 29 Paź 2011 17:16
    gdyl
    Poziom 11  

wymień Cewkę pewnie masz SAGEMA ona jak jest wilgoć tak się zachowuje

0