Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Ericsson K770i. Samoczynne włączanie się aparatu.

29 Wrz 2010 23:39 2640 6
  • Poziom 23  
    Witam. Telefon K770i po zalaniu, wykąpany w wanience ultradźwiękowej i wgrany nowy soft. Telefon potrafi działać kilka dni lub kilka chwil bez zarzutu aż ni stąd ni z owąt sam włącza aparat jeśli klawiatura jest odblokowana a jak zablokowana to zachowuje się jak by ktoś naciskał któryś klawisz próbując odblokować na wyświetlaczu napis co chwilę "naciśnij * i odblokuj". Gdy próbuję wyjść z aparatu to i tak po sekundzie się włącza na nowo i tak wkoło macieju.
    Podejrzewam klawiaturę bądź któryś z układów odpowiadających za klawiaturę tylko nie bardzo wiem który. Może ktoś zetkną się z taką usterką i zechce napisać co zrobić w tej sytuacji.
  • Poziom 11  
    Sprawdz klawisz aparatu..najprawdopodobniej tam mozesz miec zwarcie..
  • Poziom 23  
    Klawisz ten był sprawdzany dwukrotnie w pierwszej kolejności nic nie pomogło wylutowanie nawet tego klawisza więc usterka tkwi gdzie indziej.
  • Poziom 11  
    A oslona pokrywy aparatu? Sprawdziles sciezke idaca do tej czujki? Albo sama czujke?
  • Poziom 23  
    Mikrowyłączniki sprawdzone 100% sprawne ale niepokoi mnie układ odpowiadający za przełączanie, spróbuję go jeszcze raz przemyć i wygrzać hotem, odezwę się po tych zabiegach czy dało to jakiś skutek. Pozdrawiam.
  • Poziom 23  
    Niestety ponowne mycie i wygrzanie nie dało pozytywnego skutku, dopiero wymiana całej płytki dała pożądany efekt. Potestuję jeszcze kilka dni i dam znać czy to właśnie była wina płytki. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
  • Poziom 23  
    wieslaw99 napisał:
    Niestety ponowne mycie i wygrzanie nie dało pozytywnego skutku, dopiero wymiana całej płytki dała pożądany efekt. Potestuję jeszcze kilka dni i dam znać czy to właśnie była wina płytki. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.

Telefonik śmiga aż miło zero samoczynnego przełączania czy czegoś w tym stylu, działa jak nowy, usterka była w klawiaturze dokładnie nie szukałem co zostało uszkodzone ale i poco koszt wymiany klawiatury minimalny no i czas zaoszczędzony. Zamykam temat.