Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników Creative inspire P5800 z Panasonic AS650

Szymkal 30 Wrz 2010 11:41 9170 21
  • #1 30 Wrz 2010 11:41
    Szymkal
    Poziom 11  

Witam.POsiadam głośniki Creative inspire P5800. Mam je obecnie podłączone do PC ale nie spełniają swoich możliwości ponieważ nie mam karty dzwiękowej 5.1. Chcę je podłączyć do TV ale nie wiem jakim kablem. Kabel do PC nie pasuje do TV. Jakiej przejściówki użyć aby współpracowały mi z TV??
    Poniżej zdjęcia tylniej ścianki.
    Podłączenie głośników Creative inspire P5800 z Panasonic AS650 Podłączenie głośników Creative inspire P5800 z Panasonic AS650

2 21
  • #2 03 Paź 2010 14:54
    Szymkal
    Poziom 11  

Nikt sie nie orientuje czy można je podłaczyć do TV??

0
  • #3 03 Paź 2010 15:05
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Sty 2015 13:16
    Szymkal
    Poziom 11  

Właśnie zakupiłem TV Panasonic 47as650, czy w jakikolwiek sposób mogę je podłączyć do tego TV? Czy mogę przerobić w łatwy sposób subwoofer, doczepić jakąś przekładkę, zmienić wtyki? Jeżeli nie da rady nic to może jakoś głośniki mogę się przydać? A może trzeba kupić jakiś amplituner?

0
  • #5 07 Sty 2015 13:30
    grubs
    Poziom 32  

Wyjście słuchawkowe w TV podłącz do wejścia aux in w głośnikach.

2
  • #6 07 Sty 2015 13:49
    Szymkal
    Poziom 11  

W takim rozwiązaniu nie będzie mi prawdopodobnie grały wszystkie głośniki tylko dwa boczne.

0
  • #7 07 Sty 2015 14:48
    grubs
    Poziom 32  

Sprawdź. Jeżeli nie to możesz jeszcze podłączyć sygnał stereo przez przejściówki do wejścia audio inputs ale będzie to tylko rozłożenie stereo na 5 głośników.
    Musiałbyś dokupić zewnętrzną kartę dźwiękową z wejściem optycznym i wyjściem analogowym 5.1.

0
  • #8 07 Sty 2015 15:10
    Szymkal
    Poziom 11  

jutro to wypróbuję. Jak co to trzeba kupić ewentualnie Creative Sound Blaster X-Fi HD ?
    Czy są jeszcze jakieś inne? I wtedy będę miał dźwięk 5.1?

0
  • #9 07 Sty 2015 15:37
    grubs
    Poziom 32  

Jest wiele kart i zewnętrznych dekoderów dźwięku typu

Ale to czy będzie dźwięk 5.1 musi być spełnionych kilka warunków.
    Ścieżka oryginalna musi być nagrana w systemie 5.1.
    TV musi wystawiać 5.1 na wyjściu optycznym. Tu może być problem bo rzadko który to robi (zazwyczaj tylko z tunera, czasem z pendrive i smart TV z urządzeń podpiętych przez HDMI bardzo rzadko).

Możliwe że karta (dekoder) przerabia oryginalną ścieżkę na 5.1 ale to zależy od danego urządzenia i najlepiej doczytać o tym w instrukcji do danej karty (dekodera). Ale wtedy będzie to kolejne zdeformowawnie ścieżki oryginalnej.
    Również mała ilość materiału nagranego w systemie wielokanałowym wskazuje raczej na zasadność zakupienia karty do komputera i bezpośrednie podłączenie głośników do niego.

0
  • #10 11 Sty 2015 20:25
    Szymkal
    Poziom 11  

Podłączyłem pod gniazdo słuchawkowe i grają mi tylko fronty i subwoofer. To co mam podłączyć, aby zagrały mi jeszcze dwa tylnie i centralny?

0
  • #11 11 Sty 2015 20:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Szymkal napisał:
    Podłączyłem pod gniazdo słuchawkowe i grają mi tylko fronty i subwoofer

No i prawidłowo - co ma jeszcze więcej grać?.
    Szymkal napisał:
    To co mam podłączyć, aby zagrały mi jeszcze dwa tylnie i centralny?

Masz podane wyżej.

0
  • #12 12 Sty 2015 09:46
    Szymkal
    Poziom 11  

A jesteście w stanie podać nazwy dekoderów dts, z wyjściem optycznym?
    Na innym forum doczytałem, że się da tak zrobić.
    "Mam podłączoną cyfrę plus poprzez optyczny kabel SPDIF oraz laptopa też optycznie przez spdif. Ogólnie super. Jakość dźwięku super. Z cyfry wszystkie filmy i kanały są nadawane z kodowaniem DTS i działa to super. Dzwięk w 100% 5.1. (Dawniej miałem podłączone analogowo głoścniki z laptopa i telewizor złączem słuchawkowym mini jack i jakość jest teraz bez porównania).
    Jestem bardzo zadowolony z tego urządzenia. Ewentulanie pilot RC z regulacją by mógł być w zestawie. Ablitudery to przestarzałe urządzenie. Kosztują dużo, prądu ciągną dużo. A to małe cudo 12 V zasilanie. Pewnie ciągnie 0.5 W. Po co coś więcej? Mam głośniki creative gigaworks g500 z thx. I jestem wymagający co do dzwięku. A to urządzenie przebiło moje oczekiwania.
    "

0
  • #13 12 Sty 2015 10:39
    grubs
    Poziom 32  

Po co ci dekoder z wyjściem optyczny skoro te głośniki nie posiadają wejścia optycznego.
    Ogólnie ten który jest na zdjęciu znajdziesz pod hasłem 5.1 audio gear, ale pamiętaj o ograniczeniach TV o których pisałem. Ogólnie przytaczasz tekst dotyczących bezpośredniego podłączenia źródeł dźwięku a temat założyłeś o podłączeniu TV.
    Jeżeli rozważasz zmianę podłączenia to wypada o tym napisać.

0
  • #14 12 Sty 2015 10:50
    Szymkal
    Poziom 11  

Zamiast wydawać pieniądze na nowy sprzęt 5.1 chce wykorzystać to co mam. Najprostszym sposobem będzie chyba zakup właśnie dekodera dts, z wejściem optycznym, którą łącze z TV, a następnie z dekodera jack'ami do głośników? Czy takie coś będzie grało?

0
  • #16 12 Sty 2015 13:20
    Szymkal
    Poziom 11  

i właśnie o to mi chodzi:) a mogę prosić o jakieś rekomendacje dobrych kart z wejściem optycznym? Oczywiście cena, aby nie przekraczała 300zł.

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Audiotrak Maya U5?? A może cos tańszego? A jak ze sterownikami? Do podłączenia z komputerem nie widzę problemu, ale pomiędzy TV a głośniki?

Creative Sound Blaster Extigy?? Czy one spełnią moje oczekiwania, i jak z tymi sterownikami, jak w żaden sposób nie będą połączone z kompem...

0
  • #17 12 Sty 2015 15:02
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Szymkal napisał:
    A może cos tańszego?

No bez przesady - masz stare głośniki, podłączenia na jacka, albo RCA - czego oczekujesz?.

Masz podane kilka propozycji - kupić, próbować - nikt Ci gotowej recepty na to nie da.

0
  • #18 12 Sty 2015 15:21
    Szymkal
    Poziom 11  

a jak jest z Creative Sound Blaster Extigy i sterownikami? Wytłumacz mi proszę jak kupie ta kartę czy będę miał problemy z podłączeniem TV->karta->słuchawki? bo sterowników to raczej nigdzie sobie nie wgram...

0
  • #19 12 Sty 2015 15:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

To jest karta muzyczna do komputera - to jak myślisz?.

Były głośniki, już są i słuchawki - i jeszcze ma być tanio - bez urazy, nie za dużo wymagasz.

Słuchawki pewnie można podłączyć bezpośrednio do tv w gniazdko słuchawkowe (jeśli takowe jest), jeśli nie - potrzebujesz wzmacniacz słuchawkowy, lub DAC.

0
  • #20 12 Sty 2015 16:18
    Szymkal
    Poziom 11  

KOCUREK1970
    Dziękuje bardzo za pomoc, piszę bo nie znam się na tym. Podłączyłem słuchawki do wtyku i działają 2 fronty i już jestem zadowolony. grubs wspominał tez o karcie zewnętrzej to dopytuje. To już nie jest kwestia czy wydam 100zł czy 300zł. Chcę, wykorzystać kurzące się głosnikiaby, i aby to było opłacalne. Jeżeli dobra będzie karta za 300 to ją kupię. jeżeli na kartę wydam mniej niż na kino domowe, a będę miał 5.1 to będę super zadowolony. Proszę tylko o wyjaśnienia.

0
  • #21 12 Sty 2015 16:31
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Szymkal napisał:
    Proszę tylko o wyjaśnienia.

Ale jakie jeszcze.
    Myślę, że już napisano co i jak.

Kolega widzę myli pojęcia - konwerterów i kart muzycznych.
    Karty muzyczne potrzebują komputera, pod tv nie będą działać (sterowniki).
    Konwerter sygnału, nie potrzebuje komputera (pod tv będzie działać), ale w komputerze można go wykorzystać, podłączając do własnej karty muzycznej w komputerze.

W jednym i drugim przypadku, nikt niczego nie gwarantuje, nikt nie da głowy, że to zadziała.
    Ograniczeniem jest tutaj w 99% właśnie telewizor.

300 zł za sprzęt i nie mieć pewności, ze "zabieg się uda" - bez sensu.
    Lepiej głośniki sprzedać za choćby 100 zł, dołożyć te 300 zł i za 400, 500 zł rozejrzeć się za używanym KD z prawdziwego zdarzenia (głośniki można dokupić potem), a i słuchawki tam podłączysz.

0
  • #22 23 Kwi 2015 18:57
    Ale87
    Poziom 8  

Sam posiadam te głośniki i używam ich w połączeniu z laptopem, który ma jedynie wyjście liniowe audio 1xMiniJack.
    Nie trzeba być wybitnie pomysłowym, żeby wpaść na pomysł, że kabel do tych Creative 5.1 (3xMiniJack męski z jednej strony i 3xMiniJack męski z drugiej - zdjęcie poniżej)...
    ...da się połączyć przejściówkami (1xMiniJack męski - 2x MiniJack żeński) takimi jak te:
    w kabel z jednym wejściem męskim audio MiniJack, który podłączysz nie tylko do laptopa, ale również do TV z wyjściem liniowym Audio (jeśli go nie posiada, to nie jest problem znaleźć przejściówkę z minijack audio na RCA, Optyczne czy inne wejście jakie ma Twój TV). Na pewno przyda się również przedłużacz audio, żebyśmy nie musieli stawiać głośników przy TV:
    Wiem, że to proste rozwiązanie ale działa i nie zauważyłem spadku jakości dźwięku. Oczywiście takie rozwiązanie tylko kopiuje dźwięk z przednich bocznych do tylnych bocznych, ale lepsze to niż nic.

Poniżej zamieszczam zdjęcie jak to jest podpięte u mnie:
    Jakby ktoś pytał, co to za czarne kwadratowe pudełko, do którego podpięte są głośniki przez dwie przejściówki, to odpowiadam że to bardzo fajne i tanie rozwiązanie bezprzewodowego streamu audio w domu.
    Soundbox 2.1 - podpinam do niego głośniki przez wyjście analogowe audio Minijack (dla bardziej wymagających jest również wyjście cyfrowe optyczne) oraz podpinam kabel micro USB zasilający Soundbox'a.
    Dźwięk ze sprzętów obsługujących DLNA, Airplay czy qPlay mogę strumieniować po WiFi do tych głośników - nawet zza kilku ścian.
    Polecam wszystkim, bo na prawdę ułatwia życie (kable się nie pałętają).

0