Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak uziemić agregat w domu?

Jan_Werbinski 30 Sep 2010 11:58 5695 1
 • #1
  Jan_Werbinski
  Level 33  
  Jest domek. Sieć trójfazowa od słupa 4 przewody, za licznikiem listwa, do której jest podłączone uziemienie (pręty wbite w ziemię) i od tego punktu zero jest oddzielone od uziemienia, czyli idą osobno przewody niebieski i żółtozielony do gniazdek.

  Osobna, nie stykająca się nigdzie z normalną instalacja 230V jednofazowa, trójprzewodowa awaryjna podłączona do agregatu inwerterowego 2,6kVA. Ma zasilać UPS, komputer, lodówki, zamrażarki, które będą włączane ręcznie wtyczką _przekładaną_ do odpowiedniego gniazdka. Obudowa agregatu plastikowa. Posiada zacisk do uziemienia.

  Jak prawidłowo połączyć żółtozielony przewód tej dodatkowej instalacji z istniejącą? Przewód od zacisku uziemienia agregatu do głównej listwy wyrównawczej koło licznika?

  Czy należy zamontować zabezpieczenie nadprądowe i różnicowe na obwodzie agregatu? Nadprądowe 16A i zwykła różnicówka 25mA?
 • #2
  bestboy21
  Level 39  
  Quote:

  Przewód od zacisku uziemienia agregatu do głównej listwy wyrównawczej koło licznika?
  Tak.

  Quote:
  Czy należy zamontować zabezpieczenie nadprądowe i różnicowe na obwodzie agregatu? Nadprądowe 16A i zwykła różnicówka 25mA?


  Nie należy bo agregat ma już główny nadprądowy, nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie zamontować kilka oddzielnych do kilku urządzeń ale konieczności nie ma, różnicówka zwykła... , takie rzeczy stosuje się przy stałym lub bardzo częstym używaniu agregatu, zrobisz instalację jak w NASA i odpalisz to dwa razy w roku więc wiesz jak jest...