Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zbudowaniu subwoofera samochodowego do Daewoo Nexia.

djmaly17 30 Wrz 2010 17:32 1271 7
  • #1 30 Wrz 2010 17:32
    djmaly17
    Poziom 19  

Witam.
    Chcę zbudować subwoofer do samochodu marki Daewoo Nexia sedan. Pudło jakie miało by mieć maksymalne wymiary to w granicach 1000mm x 400mm x 300mm, czyli skrzynia coś w granicach 120 litrów. Taka skrzynia mieściła by się między nadkolami i w wysokości.

Założenia:
    Głośnik.
    - Interesuje mnie aby w tej paczce siedziały dwa głośniki minimum 300mm
    - Magnat Xpress 1201 lub STX GDN-30-500-4-AP (ewentualnie coś innego w
    podobnej klasie cenowej)

Wzmacniacz.
    - Posiadam trzy sprawne płyty wzmacniacza Blaupunkt GTA 4 750W
    - Możliwość podniesienia zasilania w przetwornicy po przez zmianę
    transformatora głównego. Mam dostęp do firmy Feryster mieszkam od ich
    siedziby 10km wiec zleciłbym im wykonanie takiego transformatora także o
    większej mocy.

Skrzynia.
    - Słucham muzyki trance, elektro, house w różnych odmianach także czasami
    RnB.
    - Z wyższego odnośnika wynika że skrzynia musiała by mieć dość szybki impuls,
    żeby nie był przeciągnięty, ponieważ przy takiej muzyce jest strasznie mizerny
    efekt.
    - Skrzynia zamknięta czy wentylowana? To jest także pytanie do kolegów
    fachowców.
    - Z powodu posiadania samych płyt wzmacniacza w tym tylko jednej obudowy
    możliwość wykonania skrzyni aktywnej.

Wydaje mi się, że to by było wszystko do założeń odnośnie skrzyni. Teraz czekam na sugestie i rady kolegów. Znam programy WinISD oraz BassBox Pro. Chcę to wykonać z pomocą was, fachowców. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Dodano po 5 [godziny] 25 [minuty]:

Wyliczyłem na podstawie parametrów i za pomocą WinISD następującą skrzynię. Wszystko jest pokazane na obrazku. Głośnik GDN 2 sztuki. Słucham komentarzy.

Pomoc w zbudowaniu subwoofera samochodowego do Daewoo Nexia.

0 7
  • #2 01 Paź 2010 18:17
    djmaly17
    Poziom 19  

Witam. Widze koledzy nie są zainteresowani. Więc może zacznę z inne strony. Jaki głośnik polecacie do muzyki elektro oraz trance w przedziale cenowej 200zł no może być ciut więcej?

0
  • #3 01 Paź 2010 18:25
    kamil907
    Poziom 28  

Gdybyś był zainteresowany to jest aktualnie do kupienia (o ile ja go nie wezmę) Powerbass s-12 za jakies200-220zł więc myśle, że w tym przedziale nic lepszego ci sie nie trafi.

0
  • #4 01 Paź 2010 18:29
    djmaly17
    Poziom 19  

Ale czy7 ten głośnik w odpowiedniej skrzyni da rade z muzyką trance lub elektro, chodzi o szybkość głośnika a także o impuls.

0
  • #5 01 Paź 2010 18:38
    kamil907
    Poziom 28  

Według mnie to on jest wskzany do takiej muzyki, w skrzyni zamkniętej na pewno będzie odpowiednio szybki.

0
  • #6 01 Paź 2010 20:02
    djmaly17
    Poziom 19  

A gdzie taki głośnik jest dopstępny? Jak z jego parametrami?

Dodano po 5 [minuty]:

Z tego co sie rozejrzałem, to głośnik nie jest tani, jeśli chodzi o nową sztukę:( Prawie 470zł. A mnie by interesowało umieszczenie 2 głośników aby było chałasu na przyzwoitym poziomi.

0
  • #7 01 Paź 2010 21:42
    kamil907
    Poziom 28  

tylko wiesz, on ma 300 W RMS więc do zasilenia dwóch sztuk potrzebował byś solidnego piecyka a to już na pewno znacznie większy wydatek niż głośniki. Ten za 220 o którym pisałem to używka oczywiście ale w idealnym stanie technicznym, znajomy ma do opchnięcia i się właśnie zastanawiam czy sam go nie wziąć mimo, że trzy dni temu kupilem innego suba i już teraz leżą mi dwa.

0
  • #8 01 Paź 2010 22:23
    djmaly17
    Poziom 19  

O proszę to widzę na prawdę okazja się trafiła. Za taką kwotę to tylko brać. O wzmacniacz to się nie boję albo wykonam sam albo przerobię te które posiadam.

0