Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr ICUS 30130 - głośna?

miffy 30 Wrz 2010 12:34 1360 0
    miffy
    Poziom 10  
    Kilka miesięcy temu zakupiłam ww. lodówkę do zabudowy. Zabudowana została wg instrukcji, przez ludzi, którzy montowali meble kuchenne.
    Przed zakupem przeglądałam opinie o sprzęcie, by wybrać cichy model ze względu na połączony salon z kuchnią.
    No i niestety lodówka choć miała być prawie niesłyszalna jest dość głośna. Dlatego mam obawy, że coś jest nie tak. Gdy się włącza muszę podgłosić tv w salonie, słychać ją na drugim końcu mieszkania.
    Poza tym, wg mnie włącza się dość często - ostatnio robiłam pomiar - 30 min brzęczenia, 45 ciszy i tak na zmianę. Poza tym właśnie "brzęczy" i nie jest to dźwięk typowy dla pracującego agregatu, do którego byłam przyzwyczajona. Nie jest to też dźwięk produktów telepiących się, dochodzi jakby z głębi.
    Dla porównania moja stara lodówka - 10-letnia Ardo wolnostojąca była o wiele cichsza.
    Dodatkowo, nie wiem czy to normalne, ale tylna ściana w lodówce jest cały czas mokra lub cała pokryta lodem.
    Sprzęt jest na gwarancji ale nim zgłoszę to serwisowi, chciałam poradzić się Was.
    Czy powyższe objawy wskazują, że coś jest nie tak? Jeśli tak to co i czy można jakoś domowymi sposobami zdiagnozować konkretnie?