Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który monitor LCD LED FullHD wybrać? Może inny?

WIPI1979 30 Wrz 2010 13:06 2556 2
  • #1 30 Wrz 2010 13:06
    WIPI1979
    Poziom 12  

Witam.

Poszukuję monitora LCD LED-owego z obrazem FullHD z wejściem na sygnał od grafiki kompa DVI-D
    oraz na wejście HDMI (min. jedno; dobrze jak będa 2-a lub 3-y)
    na podłączenie dekodera FullHD z kablówki oraz na podłączenie bezpośrednio kamery Canon FullHD.
    Aby miał małe zużycie energii.
    Raczej jestem za matową matrycą.
    Lepiej by głośników nie miał - podczepie z Hi-Fi.
    Nie interesuje mnie obniżanie lub podwyższanie na stopce - może być, ale nie musi.
    Nie musi mieć pivot-a (obracania monitora).
    Najlepiej jak zasilacz jest na zewnątrz panela - osobno.

Monitor, a nie TV. Ilość miejsca ograniczona.

Który wybrać?

IIYAMA 2472HD-B1 24W/13W - eco
    LG 2486L-PF 28W
    Samsung BX2440/BX2450 25W/27W

A może inny?

Kwota nie gra roli.
    Jednak kręcę się koło 1000pln brutto. Do max 1200pln brutto.
    Mógłbym kupić Eizo za 4500pln, ale nie widzę powodu wydatku takiego do domu.

PS.
    Interesuje mnie jeszcze "wieszak".
    Możliwość powieszenia na ramieniu ruchomym.
    Nad biurkiem w narożniku i "przesunięcie" na środek ściany do oglądania TV FullHD z dekodera lub z kamery FullHD Canon-a.

• #2 01 Paź 2010 18:15
    gpz500
    Poziom 11  

WIPI1979 napisał:

/.../
    PS.
    Interesuje mnie jeszcze "wieszak".
    Możliwość powieszenia na ramieniu ruchomym.
    Nad biurkiem w narożniku i "przesunięcie" na środek ściany do oglądania TV FullHD z dekodera lub z kamery FullHD Canon-a.

Polecam taki, jaki sam kupiłem - Vivanco Titan 25658 10"-22" :

Który monitor LCD LED FullHD wybrać? Może inny?

Zalety:
    odległość obrazu od ściany od 15 do 42 cm, a dzięki trzem przegubom zawsze jest w tym samym miejscu (ale oczywiście nie musi!). Pamiętaj, że dwa przeguby Ci tego nie dadzą. Odsuniesz monitor od ściany, ale zawsze przesuwasz go w bok.
    Sądząc po konstrukcji uniesie spokojnie 24".
    Wada:
    jedna tylko - te plastiki, które mają prowadzić przewody wewnątrz uchwytu wypadają, ale ja mam w nich 5 kabli: antena, zasilanie, DVI lub HDMI, audio, kamera.

Mój monitor, który mogę z spokojnie polecić, to LGM2262D, ale to nie ten rozmiar i ma wszystko, a Ty większości nie potrzebujesz. Ale skoro cena nie gra roli, to weź. Nigdy nic nie wiadomo...

• #3 02 Paź 2010 08:51
    WIPI1979
    Poziom 12  

A taki żeby można było przesuwać nie tylko w bok. Także w dół i w górę. Powiedzmy z nad biurka z narożnika [w narożniku 45' pod kątem do ścian] i ok. 120cm nad podłogą tuż nad biurkiem - na ścianę (do której jest przykręcony "wieszak") na środek ściany "płasko" trochę pod sufit - w górę w stosunku do położenia z nad biurka, ale prawie dolegając do ściany.

A taki z łapaniem monitora za obramowaniem monitora? IIYAMA PLE2472HD-B1 w instrukcji pdf podaje, że nie mamożliwości mocowania do ściany. Przecież są takie stelaże co pozwalają na regulowane "załapanie" ramki monnitora DOWOLNEGO LCD - oczywiście mniejwięcej do określonej wielkości max monitora np.: do 22" a średnie ramie do np. 28"-32" i duże ramie do ponad 32".

Tak, oczywiście, min. 3 sekcja - ramie lub inna budowa "wieszaka" pozwalająca na opisany przezemnie ruch.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME