Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-32B20E sygnalizacja błędu.

parish 30 Wrz 2010 14:20 6359 19
  • #1 30 Wrz 2010 14:20
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam. Problem polega na dwukrotnym miganiu diód (stand by oraz OPC)na przemian, podczas uruchamiania telewizora. Po odczekaniu około dziesięciu sekund przy próbie ponownego włączenia - telewizor startuje normalnie, jest wszystko ok. Nie zawsze ta sytuacja się zdarza, aczkolwiek raz na powiedzmy trzy włączenia, występuje.

Po wejściu w menu serwisowe sytuacja wygląda w ten sposób:

Sharp LC-32B20E sygnalizacja błędu.

Błędów skasować nie mogę (próbowałem już chyba wszystkimi przyciskami), bądź po prostu nie wiem jak.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tym temacie, pozdrawiam.

0 19
  • #2 30 Wrz 2010 14:29
    aruna dyndane
    Poziom 25  

Zostaw te błędy w spokoju. Po prostu telewizor ci się psuje i wkrótce będzie musiał zawitać do serwisu.

0
  • Pomocny post
    #3 30 Wrz 2010 16:19
    unimar
    Poziom 20  

Piszesz że nie możesz skasować błędów. Przeleć wszystkie strony menu serwisowego, jest ich 33 i znajdziesz pozycje resetu błędów. Przyciskami na pilocie P+ i P- zmieniasz wiersze, a kursorami strony. Reset robisz na danej pozycji strzałką w prawo i OK z pilota.

Dodano po 14 [minuty]:

Tutaj masz kody błędów do tego TV. Aby sprawdzić jaki jest błąd po włączeniu (jak zacznie się "dyskoteka" na LEDach wciśnij menu z pilota i dopiero wtedy odczytaj kod błędu i porównaj z tabelą.

0
  • #4 30 Wrz 2010 16:28
    parish

Błędy skasowane. Po ponownym uruchomieniu z poprzedniego stanu:

Err Cause: 1D 1D 1D 1D

Jest:

Err Cause: 1D 1D 1D 00.

Reszta bez zmian.

0
  • Pomocny post
    #5 30 Wrz 2010 16:30
    lisek
    Spec od monitorów

Ponieważ z foto wynika ,że nie masz błędów invertora /lamp daj na razie sobie spokój z wej. w tr. serwisowy i mieszaniem tam bez umiaru i pojęcia.
    Jak chcesz trochę pomieszać najpierw dokładnie poczytaj to co masz w załaczniku ,zassaj manual i przeczytaj posty na temat Sharpa w dziale :lcd _ plasma
    Zasada syg.błędu w Sh. jest prawie identyczna .

Z Twojego opisu wynika ,że masz problem w zasilaczu ,pewnie elektrolity ?!
    A jest tam ich trochę .
    Od tego zacznij. *moja rada.
    lub jak radzi kol. aruna dyndane

0
  • #6 30 Wrz 2010 16:47
    parish

Z mojego prostego myślenia wynika, że skoro raz błąd się pojawia, raz nie, mogą to być po prostu zimne luty wynikające z taśmowego montażu urządzeń, które wiadomo jak wygląda. Mogę się mylić, ale zauważyłem że po dłuższym używaniu, gdy jest rozgrzany ten błąd po ponownym włączeniu w ogóle nie występuje. Jak jest zimny, owszem, ale też nie za każdym razem.

0
  • #7 05 Sty 2011 13:03
    bestisz
    Poziom 9  

Witam. Podczas uruchamiania telewizora Sharp LC-32B20E migają na przemian diody stan by OPC już robiło podejście trzech specy i nic, gdzie w rejonie Sosnowca znaleść porządny serwis

1
  • #8 05 Sty 2011 19:12
    pioste1881
    Poziom 9  

Widzę, że telewizory Sharp padają w mojej okolicy jak muchy :-)
    Od zawsze wyłączam wszystkie urządzenia (TV, DVD, Radio) na listwie zasilającej i myślę że stąd mam problem z moim TV. Od pewnego czasu po załączeniu TV z listwy mam efekt mrugania diod Power i OPC.

Czyli efekty wizualne jak u poprzedników. Po odczekaniu i ponownym naciśnięciu przycisku Power telewizor startuje.

Czy ktoś zna antidotum na dolegliwości mojego TV ?

PS. Nie potrafię oczytać błędu mojego TV /porównuję go z kodami_błędów.pdf

Zrobiłem tak jak "parish", czyli wykonałem RESET i ...
    przed skasowaniem błędów:
    Err Cause: 1D 1D 1D 1D
    po skasowaniu:
    Err Cause: 1D 00 00 00.

0
  • #9 06 Sty 2011 10:42
    bestisz
    Poziom 9  

Możecie podpowiedzieć jak wejść w to menu serwisowe? Próbowałem vol- i input - bo takie wskazówki znalazłem w innych tematach. Niestety nie wchodzi tą kombinacją. Podpowiedzcie jak powinna wyglądać procedura dla tego modelu.

0
  • #10 06 Sty 2011 11:13
    satgal
    Poziom 40  

Trzymając te przyciski i dopiero wł do zasilania sieciowego.

0
  • #11 06 Sty 2011 11:19
    bestisz
    Poziom 9  

Dzięki kolego za odpowiedź. Powiedzcie mi jeszcze czy wgranie nowego softu pobranego ze strony Sharpa spowoduje że ewentualne błędy w menu serwisowym zostaną wykasowane?

0
  • #12 06 Sty 2011 13:39
    unimar
    Poziom 20  

Nie. To jest problem związany z zasilaczem (błędy 1D).

1
  • #13 06 Sty 2011 16:23
    pioste1881
    Poziom 9  

Wcześniej wgrywałem soft do tego TV lecz nic się nie poprawiło.
    Czeka mnie rozebranie TV i naprawa zasilania ....

0
  • #14 22 Sty 2011 15:59
    aruna dyndane
    Poziom 25  

Cytat:
    Czeka mnie rozebranie TV i naprawa zasilania ....

Jakieś postępy?

0
  • #15 22 Sty 2011 16:16
    unimar
    Poziom 20  

Jakie masz napięcie na kondensatorze głównym po pierwotnej stronie?

Dodano po 11 [minuty]:

Jeśli jest znacznie poniżej 400V to wymień 3 rezystory SMD 512k. Nie pamiętam oznaczeń, ale mogę sprawdzić w przyszłym tygodniu to Ci napiszę.

0
  • #16 23 Sty 2011 15:51
    pioste1881
    Poziom 9  

jeszcze nie zabrałem się do pracy :-(
    Nie wyłączam urządzeń na listwie tylko z pilota do stanu "Standby" , a załączam też z pilota więc opisywana niedogodność nie występuje....

0
  • #17 29 Sty 2011 13:35
    parish

Dawno mnie na forum nie było, unimar dzięki za rady. Jako że mieszkam w jednym domu z kuzynem, który zajmuje się naprawą takiej elektroniki (elektrodowy zembe) myślę, że niedługo zabierzemy się za naprawę tego sprzętu. O ewentualnych postępach na pewno szanownych kolegów poinformuję.

Pozdrawiam.

0
  • #18 05 Mar 2011 11:52
    Golkowis
    Poziom 20  

Do unimar:Mam właśnie problem z napięciem 400V bo jest znacznie poniżej tej wartości czyli 312V- rezystory 512k są dobre jak i te 1M SMD. Gdzie szukać usterki?
    Telewizor miga 2xdioda stby 3xdioda OPC i nie można go włączyć.

0
  • #19 05 Mar 2011 12:05
    parish

Mi za którymś razem się włącza. Tylko jeśli mam tą awarię, włączam go za pomocą "power" na górze LCD. Za którymś razem się włączy, przynajmniej u mnie.

0