Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk junkers typ. WRP 275-1KB, pęknięty zespół wodny

Pazer1 30 Wrz 2010 23:26 4771 4
  • #1 30 Wrz 2010 23:26
    Pazer1
    Poziom 12  

tak w temacie cieknie woda z zespołu wodnego widac delikatne pęknięcie próbowałem zakleic to poksipolem ale nadal cieknie ,mysle zeby wybudowac zespół wysuszyć, oczyścić to miejsce papierem ściermym i jeszcze raz pokleić to powinno trzymać. Odłaczenie wody nieproblem, problem mam z połączeniem zespół wodny nagrzewnica, wystarczy wyjąć te zawleczki w kształcie U i mam rozłączone ? Może kilka wskazówek

Dodano po 5 [godziny] 22 [minuty]:

uporałem sie z wybudowaniem zespołu wodnego, niestety nie widze żadnego pęknięcia, kropelka pojawiała mi się na plastykowym korpusie w miejscu wychodzenia lewego krućca, teraz przy braku wody i cisnienia nic nie widzć, może ktoś miał już taki przypadek i mógłby potwierdzić że zdarzają się takie wycieki z obudowy ?

Dodano po 2 [godziny] 56 [minuty]:

sprawa nie dawała mi spokoju (kontaktowałem się z serwisantem i ten nie dawał wiary mojemu opisowi usterki) poskładałem zespół wodny z powrotem i rzeczywiście kropelki wody wydostają się z korpusu zespołu wodnego, jak się dokładnie przyjrzeć budowie korpusu to w tym miejscu jego ścianki są sporo cieńsze od pozostałych, trudno powiedzieć co było przyczyną tego pęknięcia może czas użytkowania 12 lat, oczyściłem to miejsce papierem ściernym i pokleiłem poxipolem, mam nadzieje że tym razem klej wytrzyma, będę to składał jutro, jak poskładam to napisze jak poszło.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Cze 2011 21:36
    marek Kłeczek
    Poziom 10  

Pewno już po temacie ale dla potomnych :) . W przypadku pęknięcia po stronie ciepłej wody można połączyć wężownicę bezpośrednio z doprowadzeniem wody na baterię omijając zespół wodny . Odkręcamy gałązkę od wężownicy i łączymy przewodem elastycznym wężownicę z dolotem na baterię (najlepiej zastosować specjalne złącze z elastycznej rurki metalowej) . Sprawdzone działa :). Sam kleiłem kilkakrotnie zespół żywicą ale wyciek powracał

Moderowany przez serwisant73:

Regulamin określa jasno co wolno a czego nie wono wypisawć . Tego typu porady są szkodliwe i wręcz niebezpieczne. Ku przestrodze na przyszłść udzielam koledze ostrzeżenia

.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Cze 2011 08:51
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

marek Kłeczek napisał:
    Pewno już po temacie ale dla potomnych :) . W przypadku pęknięcia po stronie ciepłej wody można połączyć wężownicę bezpośrednio z doprowadzeniem wody na baterię omijając zespół wodny . Odkręcamy gałązkę od wężownicy i łączymy przewodem elastycznym wężownicę z dolotem na baterię (najlepiej zastosować specjalne złącze z elastycznej rurki metalowej) . Sprawdzone działa :). Sam kleiłem kilkakrotnie zespół żywicą ale wyciek powracał

To chyba jakieś żarty!!! Napewno tak nie można robić. Zaspół wodny trzeba WYMIENIĆ.

0
  • #4 26 Cze 2011 18:01
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

Coś mi to pachnie górną tuleją.

0
  • #5 26 Cze 2011 19:05
    -west
    Specjalista - systemy grzewcze

Cytat:
    można połączyć wężownicę bezpośrednio z doprowadzeniem wody na baterię omijając zespół wodny

Panie Marku. Proponuję walnąć się w głowę najlepiej czymś twardym powyżej kilograma. Za takie chore rady tu dziękujemy.

0