Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obraz z samsunga j600 do samsunga galaxy albo PC.

30 Wrz 2010 16:40 1565 2
  • Poziom 11  
    Witam, nie wiem czy trafiłem dobrze w dział ale jeśli nie to przepraszam. Mam pytanie, a mianowicie chciałbym zrobic kamerkę do robota, mam dwa telefony samsung j600 i samsung galaxy. Za pomocą samsunga galaxy udało mi się przesłać obraz do komputera z całkiem niezłym rezultatem, ale chciałem go jednak wykorzystać do sterowania robotem, a poza tym robot mial poruszać się po polu, a więc nie było by to dobre dla komórki, a że ma zaledwie miesiąc trochę mi jej szkoda ( wstrząsy, obrysowania, zamoczenie..) więc chciałbym się was spytać czy istnieje jakaś możliwość żeby przesłać obraz z kamery tego starszego samsunga( j600) do komputera, np przez bluetooth, a najlepiej do drugiego telefonu( jednak wydaje mi się, że to wyższa szkoła jazdy o ile się da) Obraz nie musi być jakiejś super hiper jakości wystarczy np. 120x160. Jeśli jest taka możliwość to bardzo bym prosił o jakieś dłuższe sensowne odpowiedzi. Z góry dzięki i pozdrawiam.

ps. Czy bluetooth może działać "na dwa urządzenia"? bo się nie orientuje.. chodzi mi o to że np słucham muzyki na słuchawce bluetooth i jednocześnie przesyłam koledze muzyke.
  • Spec od GSM
    Generalnie chylę czoła przedsięwzięciu i wiedzy w temacie :) Ale różnica pomiędzy Galaxy a J600 jest tak gigantyczna że aż trudna w opisaniu :) Myślę że Samsung Galaxy ułatwił ci to poprzez jego olbrzymie możliwości (android itp.). Samsunga J600 co najwyżej można użyć jako telefonu. Proponuję rozwiązania z "gotowymi" zestawami do przesyłania obrazu. Nie wierzę że będą takie droższe od samego galaxy. Weź pod uwagę sklepy z gadgetami szpiegowskimi. Jest tego tam od groma. Powodzenia w zabawie :)
  • Poziom 11  
    Tylko, że kamera w robocie nie jest ąz tak pilna żeby wydawać na nią sporo kasy, jeśli się nie da to ostatecznie zrobię to na tym galaxy, ale jednak spadł mi już 2 razy ( razem z robotem ze schodów :P). A pytam się o bluetooth, bo nigdy się w niego nie wgłębiałem-robot sterowany DTMF, a więc tylko podłączyłem słuchawkę bluetooth i to wszystko w tym temacie, jednak myślę nad BTM-222 to pytam się czy jest właśnie możliwa "obsługa dwóch urządzeń", nie mam tego niestety jak sprawdzić.

btw. nie śmiejcie się z mojej wiedzy u może nie do końca profesjonalnych odpowiedzi/ pytań

:P każdy kiedyś zaczynał. I dzięki za odp.

Dodano po 31 [minuty]:

Wie ktoś jak to jest z tym bluetoothem?