Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool IKEA DWH B00 lodówka mrozi zamiast chłodzić

30 Wrz 2010 17:49 5874 3
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Swoją lodówko-chłodziarke posiadam ok 3 lat. Nigdy nie było z nia problemów, po ostatnim myciu lodówki i ponownym właczeniu jej po okolo 6 godzinach, okazało sie ze lodowka zmienila sie w zamrazarke mianowicie wszystkie prokuty sa zamrozone. Do tego gruba warstwa sniego-lodu na tylnej sciance.
    Pomidorki jak kamienie reszta to samo. Termostat ustawiony w skali 1-7 na 1.
    Sytuacja trwa juz jakis tydzien - 10 dni.

Kilka miesiecy temu wypalila sie zarowka. Po tym ostatnim myciu - druga i mam ciemno w lodowce. Nie wiem czy to ma jakis wplyw i znaczenie ale zarowki sa bardzo specyficzne, bylem w kilku sklepach i nie mozna ich dostac. W serwisie powiedzieli ze to bardzo dziwna sytuacja, ponoc zarowki te sa niesmiertelne.

I teraz pytanie. Dzwoniłem juz do serwisu Whirpoola, powiedzieli ze za sam przyjazd i robocizne skasuja 120 zł + czesci.
    Lepiej wziac serwis czy jakiegos machera z ogloszenia?

Mieszkam w Warszawie na dzielnicy Bemowo jesli macie kogos godnego polecenia kto wykonuje takie naprawy w tych rejonach to poprosze o info na priv.

Z góry dziekuje za pomoc. Jesli potrzebne sa jakies dodatkowe informacje to oczywiscie je zamieszcze.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    DWH B00 to jest oznaczenie modelu zmywarki
  • Poziom 10  
    miałem podobny problem:
    żona nie domknęła lodówki na noc, a wmontowaną miałem żarówkę trochę większej mocy (25 zamiast 15W). Niestety w WHIRLPOOL żarówka jest blisko termostatu i "nadmierna" temperatura prawdopodobnie uszkodziła termostat.

Termostat wymieniłem na nowy "zamiennik", lecz teraz mam też nowy problem - już na ustawieniu "1" lodówka bardzo mrozi.
    Zamiennik ma o 20 cm dłuższą kapilarę i zastanawiam się, czy można to "skorygować"?

Cena termostatu który kupiłem to 35pln, oryginalnego (R290...0063R B169*) - pewnie nie dostanę.
  • Poziom 20  
    Po prostu wstawiłeś termostat o nieodpowiednim zakresie temperatur, bez odtajania. Regulacja termostatu na oko raczej nie przyniesie oczekiwanego efektu, bo tylna ściana nie będzie się odtajać.