Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki zasilacz do kompa (mojego)... max 80 zł

xero432 30 Sep 2010 18:39 1742 10
    xero432
    Level 2  
    procesor: Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8500 GT
    Karta dźwiękowa: Creative EMU10K2 Audigy Audio Processor
    pamięć: 2gb
    Dysk fizyczny: SAMSUNG SP2514N 250gb
    nagrywarka

Mój obecny zasilacz to jakiś mustang który dostałem razem w zestawie w obudowie tej samej marki. Generalnie strasznie się tłucze wiatraczek a także sam zasilacz przenosi drgania o reszte obudowy. Nie da się tego w żaden sposób wyciszyć. Procesor ma bardzo wysokie temperatury na pracy jałowej, od 50 stopni w góre... teraz chciałbym kupić możliwie jak najtańszy zasilacz jakiejś lepszej marki. Komputer mam jaki mam, dlatego nie chce zasilacza droższego niż sam komputer, którego będe używał góra przez nastepny rok.

Opłaca się kupować zasilacz używany?
    Wystarczy 350w do tego sprzętu?

Prosze o jakieś wasze propozycje tanich i cichych zasilaczy maks do 80zł
    daavid117
    Level 42  
    Tanio i pewnie to możesz poszukać używanej Delty, Fortrona, Coolermastera, modele około 400W. W 110 zł powinieneś się zmieścić.
    Edward321
    Level 26  
    Do tego komputera wystarczy markowe 300w. Na przykład enlight.
    daavid117
    Level 42  
    Przejrzyj temat, który podał kolega kondziu jah, a sam sobie odpowiesz. Nie chodzi o wadliwość tylko o sposób i jakość wykonania! W Tracerach jakość to po prostu tragedia.
    daavid117
    Level 42  
    Mam ten zasilacz w wersji 500W od roku na mocno podkręconym sprzęcie i osobiście mogę go polecić. W tej cenie raczej nie znajdziesz nic lepszego.
    xero432
    Level 2  
    to ostatecznie wybiore pomiędzy tym coolermaster a jeszcze tym zasilaczem-> http://allegro.pl/chieftec-gps-400aa-101a-400w-polecam-i1253690735.html

Ważne jest dla mnie również który z tych zasilaczy będzie cichszy i nie przenosił drgań na reszte obudowy. Proszę o ostateczną porade:D

aha... dodam że oba zasilacze są używane... z tych aukcji coolermaster był używany prawdopodobnie w jakiejś firmie a chieftec przez indywidualnego użytkownika... jeśli ma to jakieś znaczenie

wybrałem jednak coolermaster'a... dzięki za pomoc
    ffirg
    Level 12  
    Przede wszystkim wykonanie,bo firma to sprawa drugorzędna.Ja jadę na Codegenie 7-my rok ,jest zarzynany gierkami ,używany jako wzmacniacz gitarowy (Amplitube,Revealver i takie tam) i jakoś ciągnie bez awarii a przecież to nr.1 czarnych list wszechczasów.Może ten sklep,w którym go kupiłem został pokropiony przez jakiegoś kapelana,że ten zasilacz taką ma żywotność a może składany był nie na kacu?..ale fakt jest faktem i latkami przebił niejednego superrasowofirmowego "potwora".
    daavid117
    Level 42  
    Tak jak czasem firmowe się psują tak i ten badziew może działać wiele lat bezproblemowo. Wyjątek potwierdzający regułę.