Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z głośnikami(buczenie)??

radnym 30 Sep 2010 19:31 1431 5
 • #1
  radnym
  Level 11  
  Witam mam taki problem otóż zrobiłem w aucie car audio wszystko podłączone.Tzn. kabel zasilający oraz antena lewym progiem natomiast kable sygnałowe(RCA) oraz głosnikowe prawym progiem.Radio mam wyjęte o podłączone wszystko lecz gdy włącze radio głosnośc na zero w głosnikach coś buczy dosyć głosno.Kazdy ruch kabli które idą do radia jest słyszalny w głosnikach.(takie szemranie)
  Drugi problem jest taki,posiadam głosniki PB L60-c moc 75W RMS i są one podpięte do wzmacniacza audio system twister F-130 moc 69W RMS przy 4ohm.Gdy podkręce moc na maxa to tweetery strasznie głosną szumią i po chwili pokazuje sie protect na wzm. gdy gdy tweetery dołą??czone nie ma problemu.
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  Do wymiany kable RCA , a co do protect, to nic dziwnego , że jak podłączysz zwrotkę bez głośnika to wzmacniacz uznaje że robisz zwarcie i przechodzi w protect .

  PS: zwrotka o stromości 12dB "działa" jak zwarcie
 • #3
  radnym
  Level 11  
  Ok w takim razie jakie kable polecasz??
  A co może być przyczyną tego,że jak dam moc wzmaka na full to tweetery bardzo głosno charcza wczesniej jak robiłem test gdzie kable nie były w progach wszystko było ok.
  Najdziwniejsze dla mnie jest to ze kable od radia jak je poruszam to w głosnikach słychać trzaski i to buczenie sie zwiększa albo zmniejsza??
 • #4
  radnym
  Level 11  
  Do powyższych problemów doszedł jeszcze jeden tzn po uruchoieniu samochodu kiedy dodaje gaz w głosnikach swist.co musze zrobić??

  Zrobiłem tak że zamiast radia podpiąłem telefon do wzmacniacza i wszystko gra jak marzenie co to może być co mam zrobić.Jak gra z telefonu nie ma zadnych zakłoceń.
 • #5
  mirekgnd
  Level 18  
  Witam.
  Masz uszkodzone wyjścia cinch w radiu. Brak masy. Sprawdź omomierzem czy obudowa cinch jest zwarta do masy.
  Pozdrawiam
 • #6
  radnym
  Level 11  
  Już sobie poradziłem dokładnie tak jak mówisz w radiu była uwalona masa.