Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwrotność Tranzystora. Szukam układu scalonego.

30 Wrz 2010 19:48 1110 4
  • Poziom 10  
    Witam jestem początkującym na elektrodzie i dopiero zaczynam przygode z elektroniką tak że jakbym coś zrobił nie tak proszę o zwrócenie mi uwagi.

A więc potrzebuję tak jak w temacie cos w rodzaju odwrotnego działania tranzystora. Konkretnie chodzi mi o to ze:

Normalny tranzystor ma trzy elektrody Baza,Kolektor.Emiter jeżeli przyłożymy napięcie do bazy to miedzy Kolektorem a Emiterem zaczyna płynąc prąd a jak odłączymy napięcie na Bazie to analogicznie przestaje płynąc prąd.

A ja poszukuje jakiś układ scalony czy coś w tym rodzaju ze jak przylożę napięcie do Bazy to przestaje płynąc prąd miedzy Kolektorem a Emiterem a jak odłączę napięcie od Bazy to zaczyna płynąc prąd.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Może poczytasz o tranzystorach trochę więcej?
    Doczytałem NPN PNP czym się różnią?
  • Poziom 10  
    Szukałem informacji ale wszedzie są zupełnie teoretycznie wytłumaczone jak działają a niema praktycznego wytłumaczenia czyli mam rozumiec NPN działają tak ze jak puscimy napiecie na baze to płynie prąd miedzy kolektorem a emiterem a PNP jak przyłozymy napiecie do bazy to przestaje płynąc prąd miedzy bazą a emiterem dobrze zrozumiałem??

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam miało byc jak w PNP podłączymy napiecie do bazy to przestaje płynąc prąd miedzy kolektorem a emiterem
  • Poziom 10  
    Wielkie dzieki za pomoc :D