Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tuning silnika renault laguna II

marciniolenka 30 Sep 2010 19:54 6265 3
    marciniolenka
    Level 9  
    witam jeszcze raz
    mam renault lagune II 1,8 16v i jak wiecie są one słabe a mianowicie maja mały moment obrotowy i słabe przyspieszenie od czego powinienem zacząć zęby dodać mu mocy jestem do niego przywiązany i nie chciał bym go zmieniać czy do benzyniaka tez się daje turbinę ?
    Matt2
    Level 11  
    ten model ma 120 km, tak? - to według ciebie mało? Ja mam lagune 1.6 16V z oryginalnym przebiegiem 102 000 km i jestem bardzo zadowolony. Silnik chodzi pieknie, auto ma wystarczajaca dynamike i jest oszczedne (7,5 - 9 l/100km). Oczywiscie w benzynie tez mozna miec turbo ale montowac je gdy nie było fabrycznie? ?
    skyliner34
    Level 10  
    Oczywiście że można dołożyć turbo do benzyniaka jednak potrzeba do tego sporo pieniędzy,trochę czasu i mądrego człowieka który to wykona,ale bez "zakucia" silnika mało trwałe by to było,tak wiec lepiej nie poprawiać fabryki w tym przypadku,a moc tego silnika to wcale nie tak mało.
    some77
    Level 11  
    jest możliwość dołożenia suszarki ale biorąc pod uwagę co do tego potrzebujesz (turbo, kolektory, dolot, fmic bądź smic, komputer, sensory, itd..) to zdecydowanie bardziej sensownym rozwiązaniem jest swap silnika :)