Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy odbiera telewizja naziemna DVB-T w radomiu?

pawelszafa 30 Wrz 2010 21:39 13389 11
  • #1 30 Wrz 2010 21:39
    pawelszafa
    Poziom 8  

Witam,
    Czy w Radomiu woj.Mazowieckie odbiera telewizja naziemna DVB-T? Posiadam zwykłą siatkę kierunkową, którą odbieram sygnał analogowy. Jeśli odbiera to w, którą stronę trzeba ustawić antenę. Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam :!::!:

0 11
  • #2 30 Wrz 2010 22:09
    irekr
    Moderator

Odbiera ale nie z anteny siatkowej....
    Na kanale 58 i 48 masz dwa MUX- z Warszawy.
    Sprawdziłbym za kilka dni kanał 40ty z Wacyna, ale z anteny w polaryzacji PIONOWEJ.

0
  • #3 30 Wrz 2010 22:36
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

pawelszafa napisał:
    Posiadam zwykłą siatkę kierunkową,

A co to takiego?!:D

0
  • #4 01 Paź 2010 19:24
    pawelszafa
    Poziom 8  

dzac4 napisał:
    pawelszafa napisał:
    Posiadam zwykłą siatkę kierunkową,

A co to takiego?!:D

siatka kierunkowa to antena siatkowa

irekr napisał:
    Odbiera ale nie z anteny siatkowej....
    Na kanale 58 i 48 masz dwa MUX- z Warszawy.
    Sprawdziłbym za kilka dni kanał 40ty z Wacyna, ale z anteny w polaryzacji PIONOWEJ.

a poradziłbyś jakąś antenę do odbioru telewizji naziemnej w cenie do 120 zł.

Proszę o zachowanie tzw. "czujności" w nazewnictwie anten i rozróżnianiu pojęć.
    "Siatka" to w żargonie antena, w której reflektor jest "podobny do siatki ogrodzeniowej".
    "Kierunkowość anteny" to już nazwa przyjęta w technicznych rozważaniach antenowych i jest mierzona w dB i w stopniach (przy -3dB wiązki).
    Natomiast zysk energetyczny anteny jest podawany w dBi lub w dBd.

[SP5ANJ]

0
  • #5 01 Paź 2010 21:40
    irekr
    Moderator

Nie znam Twoich warunków instalacyjnych i trudno mi "w ciemno" cokolwiek zaproponować.
    Jeżeli możesz to wstrzymaj się z większymi instalacjami. W najbliższym czasie możesz się spodziewać dość radykalnych zmian w zakresie techniki jak i lokalizacji nadajników. Radom jest w zasięgu tak Przysuchy jak i Ryków, do tego wg planów ma być prowadzona emisja z RKCN Wacyn. Uważam że bez sensu jest wydawać 120 zł na instalacje która ma posłużyć mniej niż rok czy półtora. Za szybko nastąpią zmiany...

0
  • #6 16 Paź 2010 16:14
    LUKMEDIA.NET
    Poziom 1  

qwerty 123456789

0
  • #7 16 Paź 2010 19:28
    roman08
    Poziom 16  

Witam. Z anteny siatkowej też jest odbiór DVB-T.

0
  • #8 16 Paź 2010 20:34
    irekr
    Moderator

Istnieje odbiór i ODBIÓR. Dynamicznych scen w przekazie HD na tej antenie nie zobaczysz, stopklatki gwarantowane...

0
  • #9 17 Paź 2010 15:17
    grzece
    Poziom 14  

W Polsce dynamicznych scen HD raczej narazie nigdzie nie zobaczysz chyba, że z zagranicznych nadajników. Spokojnie można kupować jakąś dobrą antenę kierunkową. Jak powłączają kolejne nadajniki to co najwyżej zmieni się ustawienie anteny lub wymieni wzmacniacz na symetryzator za parę zł. Gorzej jak trzeba będzie zmieniać instalację.
    W tym momencie to chyba tylko z Raszyna da się coś odebrać w Radomiu, jednak odległość dość duża. Z kozłowca mux2 będzie nadawany od 31.07.2011. Mux3 z suchej góry dopiero w 2012?? W planach mux3 jeszcze w 2012 z ul. Przytyckiej.

0
  • #10 28 Paź 2010 21:26
    lukaszd
    Poziom 10  

mieszkam w radomiu, dzielnica idalin, odbieram dvb-t z raszyna, obraz i dźwięk idealny, moja konfiguracja to stara 15 letnia antena kierunkowa+nowy wzmacniacz badmora a odbieram na karcie TV w komputerze, a wiadomo żeby dobrze odbierało to do takiej karty musi być dobry sygnał
    "łapie" mi 13 kanałów z czego 4 to testowe

0
  • #11 28 Paź 2010 21:39
    zetdeel
    Poziom 38  
  • #12 31 Mar 2011 14:24
    matel01
    Poziom 10  

U mnie odbiera bez problemy DVB-T w centrum Radomia.Sprzęt kupowałem w sklepie www.janserwis.pl Mają ciekawe odbiorniki dzięki którym na moim starym Grundigu mogę odbierać cyfrową telewizję naziemną.

Czy odbiera telewizja naziemna DVB-T w radomiu?

Słyszałem że w niektórych miejscach w Radomiu działa POLSAT HD.

0