Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak cyfr wyświetlacza segmentowego w obiektywie kamery

gigi-44 30 Sep 2010 21:56 2082 11
Wago
 • #1
  gigi-44
  Level 26  
  Witam, opiszę sprawę pokrótce otóż po zamontowaniu cctv na obiekcie jedna z kamer wedle wskazówek inwestora ma patrzeć na wyświetlacz wagi celem kontroli ilości przyjmowanego towaru i wszystko było by super gdyby było widać co pokazuje wyświetlacz a na odtwarzanym obrazie i podczas regulacji kamery cyfr nie widać, pokazuje falujący jeden segment nie wiem czy coś można z tym zrobić po prostu inne częstotliwości tak jak z obrazem z komputera oglądanym w tv obraz lata.
  I teraz pytanie może ktoś coś podpowie co z tym zrobić. Jest tam kamera dobrej jakości 600lini regulowany obiektyw, zoom i focus, i parę innych przydatnych rzeczy ale to nic nie pomaga w tej kwestii.
  Nie wiem czy dana waga ma wyjście RS bo była by możliwość rejestracji tak jak paragonów na kasach.
  To będę wiedział w przyszłym tygodniu.
  Może coś doradzicie albo jakieś inne rozwiązanie.
 • Wago
 • #2
  crunky
  Level 32  
  Jaka to jest dokładnie kamera?
 • #3
  Marek31415
  Level 31  
  Wyświetlacz jest sterowany sekwencyjnie prawdopodobnie z częstotliwością identyczną jak odchylanie pionowe kamery. Kamera o krótkim czasie migawki widzi wtedy zawsze jeden segment. Zrób próbę z kiepską kamerą CMOS. Do testów może posłużyć jakaś tania kamera USB. Chodzi mi o potwierdzenie poprawności oceny sytuacji. Kamery te przy słabym oświetleniu wykorzystują tryb długiego naświetlania matrycy. Obraz ruchomy jest wtedy rozmyty. W tym konkretnym przypadku może to dać pozytywny efekt.
 • #4
  Misiek1233
  Level 19  
  Jeżeli twoja kamera pozwala na takową operację to wymuś pracę przy długim czasie otwarcia migawki(sensup), stosując filtr szary lub ręcznie wymuszając odpowiednie przymknięcie przysłony.
 • Wago
 • #5
  crunky
  Level 32  
  Najpierw wydłuż migawkę, np FIX x4 (tak to wygląda w samsungu). Jeżeli to kwestia synchronizacji wyświetlacza z migawką możesz spróbować użyć FLK. Filtry szare i manualne obiektywy z przymkniętą przysłoną również wchodzą w rachubę, przede wszystkim jaka to kamera?
 • #6
  gigi-44
  Level 26  
  Kamera która obecnie jest zamontowana to K2 N238 i tak jak napisał Marek31415 jest wyświetlany jeden segment (dolny)
  Jutro pojadę zrobić kilka prób na innych kamerach.
 • #7
  crunky
  Level 32  
  Czy kamery simteca są dobrej jakości to sprawa wątpliwa, ale wracając do tematu dyskusji - będziesz miał problem. Obiektyw "3,6mm Fixed", czyli nie ma sterowania przysłoną a co za tym idzie nie będziesz mógł wydłużyć migawki bo prześwietlisz obraz (gdyby była kamera z obiektywem DC można by wydłużyć migawkę licząc że przysłona zniweluje nadmiar światła). Na tą chwilę możesz kombinować z filtrem szarym (to w przypadku kopułki może być kłopotliwe) lub wymienić na inną kamerę. Jeśli pomieszczenie w którym się znajduje jest dobrze oświetlone kamera ta będzie pracować z bardzo szybka migawką i stąd zapewne bierze się problem. Spróbuj do testów wyłączyć bądź przyciemnić oświetlenie pomieszczenia.
 • #8
  gigi-44
  Level 26  
  Z wymianą na inną nie będzie problemu tyle że nie sądziłem że do pomieszczenia 2m na 2m będę potrzebował ekstra kamery bo gdyby nie ta waga to reszta jest bez zarzutu.
  Znam simteca i i na takie pomieszczenia jest wystarczający jeśli chodzi o podgląd ogólny. Jutro będę testował inne kamerki i dam znać czy coś się udało wywalczyć.
 • #9
  crunky
  Level 32  
  Nie potrzebujesz super kamery, może się okazać że najprostsza kamera kompaktowa z obiektywem DC sobie poradzi. Kamery z obiektywem bez przysłony działają w ten sposób że wraz ze wzrostem oświetlenia skracają migawkę, od podstawowej 1/50s po 1/100, 1/1000 aż do 1/120000 jak to wynika z karty katalogowej. Może się okazać że kamera pracuje np przy 1/1000 sek. i dlatego niewiele widzi. Człowiek rozpoznaje co najwyżej 1/25sek (pomijając efekty migotania) przez co wyświetlacz odczytujesz prawidłowo. Gdybyś założył kompakta, nadmiar światła zbierze przysłona i kamera cały czas pracuje na swojej 1/50 sek - mogło by to już wystarczyć.
 • #10
  eworks
  Level 19  
  W kamerach D-Max masz korekcje częstotliwości np w DCC-581.
 • #11
  Marek31415
  Level 31  
  gigi-44 wrote:
  Jutro będę testował inne kamerki i dam znać czy coś się udało wywalczyć.

  Czekamy na informację.
 • #12
  gigi-44
  Level 26  
  Czekam na wolną chwilę żeby sprawdzić kilka kamer ale z uwagi na terminy innych robót nie możemy się zgrać z właścicielem obiektu.
  Jak tylko coś mi się wyjaśni to napiszę.