Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu UNIFON URMET 1131

30 Wrz 2010 23:37 12239 9
  • Poziom 2  
    Witam. Męczę sie z tym juz z tym podłączeniem 2 godziny i nic. Generalnie niby wszystko jest ładnie opisane ale i mnie niestety coś nie działa. Instalacje mam w bloku 6 żyłową w domofonie mam też mam 6 miejsc:

1
    CA
    2
    6
    10
    9

Podłączyłem to tak:

1 - Zielony
    CA - Pomarańczowy
    2 - Niebieski
    6 - wolny
    10 - Szary
    9 - Brązowy

przy takim podłączeniu słyszę co się dzieje na dole, mnie na górze też słychać, mogę otwierać drzwi ale nie słychać jak dzwonie i nie słychać jak ktoś mówi u góry. Pozostał mi kabel biały.

Gdy zmosktuje 6 z 10 to słychać jak dzwonie. ale wtedy są trzaski w słuchawce na górze.

Może ktoś mi pomoże będę bardzo wdzięczny :)
  • Poziom 20  
    Jaki miałeś stary domofon? I czy pamiętasz podłączenie kolorów w starym?
  • Poziom 2  
    Nowart napisał:
    Jaki miałeś stary domofon? I czy pamiętasz podłączenie kolorów w starym?

Tak mam stary domofon z podłączonymi kablami :) jak wrócę do domu to zamieszczę zdjęcie na forum.
  • Poziom 20  
    Spróbuj ustalić jego nazwę wtedy się przetransponuje zaciski na nowy
  • Poziom 1  
    Czesc,

mam problem z podlaczeniem domofonu tego typu

problem

sluchawka odlozona na widelki - slychac wszystko z domofonu caly czas jak by byla wlaczona

sluchawka podniesiona - cisza nic nie slychac

otwierac mozna

Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    No to masz pozamieniane kabelki. Mikrofon w chwili odwieszenia słuchawki automatycznie jest odłączany . Powinien załączyć się dopiero z chwilą podniesienia słuchawki.
    W stanie oczekiwania słuchawka (głośnik) jest załączony do obwodu wywołania. Po podniesieniu natychmiast zostaje ten głośnik odłączony i przyłączony do linii słuchawkowej. Wtedy dopiero słychać rozmówcę z dołu.

W Urmecie masz od lewej:

1 - słuchawka (głośnik)
    CA - wywołanie
    2 - mikrofon
    6 - masa

Otwieranie działa więc nic nie pisze na ten temat. Instalacja zapewne 6 żyłowa.