Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tensometr, jak podłączyć?

01 Paź 2010 12:12 2808 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Zdobyłem tensometr HBM typ:Z6FC3 200kg i chciałbym go podłączyć ale nie posiadam żadnej dokumentacji jak połączyć wyprowadzenia. Jest tam 7 kolorowych kabelków plus ekran, i moja prośba - jak rozszyfrować który do czego? Jeśli ktoś mógłby pomóc to bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Z góry serdecznie dziękuję.
  • Poziom 11  
    Próbowalem szukac pdf-ów ale tam są tylko parametry techniczne, gabaryty, sposoby zamocowania itp. Nie ma natomiast niczego na temat wyprowadzeń przewodów. Gdzie moge znaleźć cos na temat podłączenia takich tensometrow. Jesli ma ktos jakies linki do przykladowych podłaczen to chetnie bym skorzystal. Z gory dzieki.
  • Poziom 35  
    Dwie pary przewodów są w środku połączone razem - są to przewody napięciowe. Podłącz zasilanie 10V.
    Jeden przewód jak zobaczysz to nie przewód tylko kawałek izolacji - zam nie wiem po co go dodają, dla usztywnienia ?
    Dwa pozostałe to przewody sygnałowe - jak zasilisz belkę to otrzymasz na nich napięcie wprost proporcjonalne do obciążenia rzędu kilku mV.
  • Poziom 11  
    Tylko zeby nie popelnic bledu to jakie kolory polaczyc, bo moge podlaczyc nie tak i zniszcze tensometr, są tam trzy biale i reszta kolorowa plus ekran.
  • Poziom 11  
    Wszystko OK. Dzieki za podpowiedź.