Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiszlifierka i uszkodzony regulator obrotów

01 Paź 2010 19:47 3804 6
  • Poziom 16  
    Witam. Posiadam multiszlifierkę firmy REDWOOD LSM-P04-MGO5B. Szlifierka ma regulację obrotów w zakresie od 8000 do 30000. Po pewnym czasie użytkowania szlifierka przestała reagować na regulację obrotów. W położeniu na min obrotów buczy i lekko się obraca dopiero jak przekręcę na max to się uruchamia i pracuje normalnie. Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 34  
    Ja bym zaczął od rozbiórki i ewentualnego czyszczenia regulatora obrotów.
    Jeśli jest on rozbieralny. Jeśli jest nierozbieralny to klapa.
    Może być wytarty potencjometr którym regulujemy obroty.
  • Poziom 16  
    Sorry za jakość zdjęć. Co tu czyścić?
  • Poziom 25  
    Witam. Spróbuj omomierzem pomierzyć na całym zakresie regulacji potencjometr ( zaciski od tego pomarańczowego pokrętła ) czy nie ma nagłych zmian ,lub zaników rezystancji. To bardzo prosty regulator i jedyne rzeczy do sprawdzenia to wymieniony wyżej potencjometr, diak (to coś małe niebieskie na zdjęciu i triak- to czarne. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 16  
    Jednak to nie potencjometr. Opór wzrasta płynnie wraz z przekręcaniem potencjonometru. Jak sprawdzić pozostałe dwa elementy?
  • Poziom 13  
    Miałem podobny problem z takim samym regulatorem.
    Po kilku nieudanych podejściach zrobiłem regulator z układem U2008B i triakiem BTA06-600 i działa.
    Trochę kłopotu miałem ze zdobyciem małego potencjometru - kupiłem w ofercie internetowej jakiegoś sklepu bodajże z Rzeszowa. Kolejne wyzwanie to wciśnięcie całego układu na tak małą płytkę, ale udało się i to z dodatkowym, małym snubberem.

Pozdrawiam