Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modbus Unitronics Vision V280 a falownik OMRON V1000

01 Paź 2010 19:50 2229 2
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam pewien problem. Połączyłem po RS485 sterownik V280 i falownik V1000. Aby uzyskać RS485 w sterowniku dokupiono moduł V200-19-RS4. Odpaliłem przykład programu do komunikacji ustawiłem parametry w init na RS485 9600bps com3, 8 bitów danych 1 bit stopu bez bitu parzystości. W bloku konfiguracja modbusa wpisałem ID sieci 1, port 3, czas odpowiedzi 100, powtórzeń 3. Jak załącze falownik pojawia się błąd CALL jak wyślę polecenie do falownika z panelu V280 znika błąd ale po chwili pojawia się błąd CE. Nie mogę wysłać żadnego polecenia do falownika. Falownik ma fabryczne ustawienia, próbuję wysłać polecenie test pętli powrotnej pod adres 31 (1F) ale nic z tego. Może ktoś mi pomoże. Super by było jakby ktoś wysłał kawałek programu z obsługą falownika OMRON. Z góry dziekuję za wszelkie sugestie i pomoc.:) Pzdr
  • Specjalista Automatyk
    Witam,
    zajrzyj do podręcznika programowania (link poniżej) jest tam opisany przykład programu komunikacji po MODBUS z falownikiem V1000. Wprawdzie jest to sterownik OMRON-a serii CP1L, ale może przydadzą się ci zawarte tam informacje.
    http://downloads.industrial.omron.pl/IAB/Prod...61/W461-PL2-02A%2BCP-Series%2BIntroManual.pdf
    Pozdrawiam,
    Andrzej Łacinnik
    e-mail: andrzej.lacinnik(małpa)eu.omron.com
  • Poziom 11  
    Problem polega na tym, że sama komunikację i komendy tego falownika po modbusie znam problem jest taki czy ktoś łączył unitronicsa z omronem po modbusie i czy standardowymi bloczkami jest to możliwe bo w ogóle nie mogę nawiązać komunikacji.