Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASMAX AR-1004g NETIA i brak internetu mimo połączenia ADSL

Andrzej Ch. 06 Paź 2010 19:55 23807 71
    Aremon
    Poziom 10  
    DNS mam zaznaczone na Enable

*przepraszam, jakie adresy wpisać?
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Primary DNS Server: 62.233.233.233
    Secondary DNS Server: 87.204.204.204

możesz dopisać też bramę: Default Gateway: 195.114.190.154
    Aremon
    Poziom 10  
    Wpisałem DNS, ale nadal pojawia się błąd:

Test ATM OAM F5 segment ping: FAIL

w pomocy mam 'radę', żeby skonfigurować VPI/VCI - co za cholerstwo?!
    pax22
    Poziom 13  
    ustawienia karty sieciowej na kompie
    protokół 4
    IP 192.168.1.5
    maska wyskoczy sama 255.255.255.0
    brama 192.168.1.254

DNS-y takie jak podane wcześniej
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Kolega Pax22 podał ci domyślny adres bramy LANu, którą zaprogramowany jest router, a którą możesz zmienić. Ja podałem Ci adres bramy którą otrzymujesz od Netii - w dostępie do internetu, więc wpisz tak jak Ci pisałem, bo i tak taką zapewne otrzymasz, a brama LANu/WLANu może mieeć adresy z puli 192.168.xxx.xxx lub 10.xxx.xxx.xxx.

Zauważ tże ten router ma zawsze w pomoicy napisane żeby sprawdzić VPI/VCI.
    Ustawienia zależą od linii jaką mazz, czy masz infrastrukturę Netii czy TP S.A.
    Dla Netii ustawiasz: Port/VPI/VCI: 0/8/35 dla TP S.A. ustawiasz 0/0/35,
    Te ustawienia to podstawa. Również trzeba ustawić PPPoA dla TP S.A. i PPPoE dla Netii, Możesz spóbować w ogóle ustawić PPPoE, ale u mnie nie zmieniło to nic w stabilności połaczeń, a tylko zmniejszyło prędkość dla ustawienia PPPoE.

Możesz ustawić jako pierwszy DNS również adres bramy LANu czyli 192.168.1.254
    pax22
    Poziom 13  
    Wydaj mi się ,że adres brama 195.114.190.150 jest wejscia WAN dla serwera neii i jej puli adresów ,a kolega pobiera net już po na wyjściu lan z rutera i bramą będzie ruter i dlatego adres 192.168.1.254
    Aremon
    Poziom 10  
    Wszystkie pisane przez was ustawienia były na komputerze i routerze ustawione ?automatycznie? - możliwe, że po pracy konfiguratora...

Pani z Netii SAMA do mnie zadzwoniła, informując mnie że błędy są wysyłane nie tylko przez ich system ale też przez router. Po przywróceniu ustawień fabrycznych nadal pojawia się ten sam błąd w narzędziu DIAGNOSTIC: TEST ATM OAM F5 segment ping FAIL; informatycy z centrali pierwszy raz słyszeli o tym błędzie! Dostałem propozycje, że w formie reklamacji przyślą mi nowy router - jak widać ten sprzed jest tańszy od (np. 1 godziny) pracy serwisanta...
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Ja niczym zacząłem sprawdzać przyczyny błęów przywróciłem wartości domyślne w modemie sugerowanie przez Netię a skoro to nic nie dało, szukałem po stronie WAN-NAT przyczyny błędów ustawiając "na chłopski rozum" różne opcje, jednocześnie sprawdzając efekt. W międzyczasie linię telefoniczną od centrali do mnie do lokalu sprawdzili technicy, i jak stwierdzili linia działała bez problemów. Jak już udało mi się ustalić parametry routera od strony WAN zająłem się konfiguracją LAN/WLAN. Jak na razie to od niedzieli od godzin wieczornych wszytsko działa bez problemu non-stop.

Jeszcze jedno, dowiedziałem się od techników w Netii, że lepszy to znaczy mniej zawodny jest router Pirelli A125 bodajże. Może właśnie taki dostaniesz, ale niczym router do Ciebie dotrze - Netia musi wykluczyć awarię na linii telefonicznej.
    U mnie cała porocedura trwała 4 dni dokładnie, a modem jak przyszedł kurierem to go nie odbierałem, bo ten co otrzymałem z umową i nad którym się pastwiłem działa.

Czy wrzuciłeś temat na blog Netii że ktoś do Ciebie oddzwonił ?
    Aremon
    Poziom 10  
    Linia sprawdzona - OK - trwało to od wczoraj :P
    Jaki nowy router będzie - nie mam pojęcia...

Zadzwonili sami, po tym jak prosiłem o wizytę kogoś obeznanego w tym. Wtedy właśnie zaproponowali uruchomienie konfiguratora na innym komputerze w miarę możliwości. Oddzwonili sami po 10 min - zdążyłem windows w laptopie nie zdążył się załadować :D - że błąd jest im nie znany?! ...i przyślą nowy router

Z chęcią spróbuje tych ustawień, panie Andrzeju tylko poproszę w dość łopatologiczny sposób CO I JAK?!

------------------------------------------------------
    *O dziwo internet działa teraz bez zacięcia od 15 minut :D
    pax22
    Poziom 13  
    Też chciałem ten modem: Pirelli A125 przy podpisywaniu umowy ale stwierdzili w Netii brak w magazynie -upominaj się o ten model może jeszcze znajdą.
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Po pierwsze co do modelu routera wysyłanego przez Netię - to ciężko się z nimi rozmawia na ten temat, zasłaniają się faktem, że to co jest na magazynie to wysyłają, a magazyn prowadzi ktoś inny.
    Skoro na razie router działa to nic nie ruszaj.
    Jeśłi przestanie działać zrób tak:
    1. zresetuj router do ustawień fabrycznych naciskając i trzymając do ok. 10 sek. przycisk RESET (z tyłu obudowy).
    2. modem się uruchomi ponownie - to chwilę potrwa, zaloguj się na http://192.168.1.254 wpisując jako użytkownik: admin; hasło: admin
    3. wejdź w zakładkę ustawienia zaawansowane (Advanced Setup)
    a później DSL. Tam "zahacz" opcje tak, żeby wszytskie były zahaczone z wyjątkiem: Outer pair i naciśnij save/apply
    4. wejdź w zakładkę Managment i później Save/Reboot i naciśnij przycisk SAVE/REBOOT.
    5. zmień koniecznie hasło dla użytkownika ADMIN !!!

Dodano: sobota - 09.10.2010 r.
    Problem znów wystąpił - na razie jeden raz, po tygodniu bezawaryjnej pracy. Poczekam i zobaczę jaka będzie częstotliwość awarii.
    Do godz. 18.00 miałem już trzy awarie średnio co 3 godziny.
    pax22
    Poziom 13  
    Minęło trochę czasu i jak Panowie ze stabilnością łącz?
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    U mnie - jak pisałem w poprzednim poście, działało wszystko prawie tydzień. Wczoraj między godz. 12.00 a 18.00 trzy razy mi zerwało połączenie - tzn. nie tyle zerwało fizycznie co zablokowało przepływ danych do i od routera, czyli problem wrócił. Od godz. 18.00 wczoraj do dzisiaj na razie jest spokój.

Godzinę później - ok. godz. 15.15...
    Nastąpiło kolejne odłączenie przesyłu danych do i od internetu. Wymieniłem tymczasowo do testów Netiowego Asmaxa Ar1004g na niebradnowanego - takiego samego. Konfiguracja identyczna (nie klonowana tylko przepisana ręcznie). Co ciekawe oryginalny firmware jest uboższy od Netiowego o opcje:
    - ustawiania mtu,
    - ustawienia hosta
    - ustawienia domeny.
    Testy trwają. Jak będzie wszystko OK, zgłoszę w Netii wymianę routera.

Godz. 21.30...
    Znów nastąpiło rozłączenie na pożyczonym routerze, takim samym jak "netiowy" tyle że nie brandowany.

Pozostałem w punkcie wyjścia...jakieś sugestie ? Jutro albo we wtorek mają przyjść technicy...zobaczymy co powiedzą .... W takim razie - ja przynajmniej - wykluczam modem, a co Wy o tym sądzicie ?
    Aremon
    Poziom 10  
    dziwne dla mnie jest to, że chwilami GG nie rozłącza się z serwerem ale wiadomości dochodzą impulsowo - odstępy czasu ok 1 min. Komputer też pokazuje przez dłuższą chwilę aktywne połączenie i lipa - nic nie ma...

Zobaczę jak będzie z nowym modemem, i ew. poproszę o informatyka/technika... - wiadomo na 100%, że linia jest sprawna - u sąsiadów, mieszkania obok - działa
    Mexit
    Poziom 25  
    Z tym routerem jest jednak coś nie tak. Przed wczoraj zmieniłem na inny router i nie ma już problemu z otwieraniem stron. Przed samą zmianą routera miałem bardzo ciekawą sytuację:
    - przestały się kompletnie otwierać strony (przedtem pomagało odświeżenie)
    - router odpowiadał na pingi
    - brak odpowiedzi na pingi różnych stron jak również ich adresów IP (najlepsze jest to że po połączeniu się z routerem przez ssh wszystko było OK)
    - nie pomogło ponowne połączenie się z routerem, restart komputera
    - Dopiero restart routera pomógł

Firmware Netii, połączenie przez WiFi
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    @Mexit: sprawdź czy masz MTU ustawione na 1492, z innymi wartościami mogą być problemy.
    @Aremon: GG oraz Skype nie korzysta z translacji adresów DNS - łączy się bezpośrednio z numerkiem IP, a strony korzystają z translacji adresów czy właśnie z DNS, a swoją drogą pamiętam jak w lutym tego roku, pierwszy raz jak miałem uruchomioną usługę internetu w Netii jej serwery DNS tak były przeciążone że żadna strona nie chciała się wczytać, wtedy na siłę wprowadziłem do routera adresy DNS tepsy i hulało wszytsko jak trzeba.

Ja mam dalej problem, wiem że mój router jest na 100% sprawny, stawiam na problemy na centrali, a podstawą moich sądów jest fakt, że mając kiedyś w tepsie firmowy internet też zrywało mi połączenia - dzwoniłem prawie codziennie z reklamacją, w końcu wymienili modem w szczelinie, bo był wadliwy i wszytsko zadziałało i działało bez zastrzeżeń. Technicy kilka razy przychodzili i nie znaleźli przyczyny zrywania internetu, a wina leżała po stronie sprzętu na centrali. Tylko komu teraz przekazać tą informację jak internet mam w Netii a telefon w tepsie ? Sami wiecie jak Oni się lubią wzajemnie.

Wróciłem do starego netiowego routera - intrnet działa już 3 godziny.
    Mexit
    Poziom 25  
    Andrzej Ch. napisał:
    @Mexit: sprawdź czy masz MTU ustawione na 1492, z innymi wartościami mogą być problemy.

Mam dokładnie tak ustawione
    Andrzej Ch. napisał:
    Tylko komu teraz przekazać tą informację jak internet mam w Netii a telefon w tepsie ?.

Najlepiej zgłosić do Netii i TP (najszybciej online z konta na stronce TP - jeśli takie masz)
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Niestety problem występuje nadal, a na infolinii Tepsy Pani powiedziała mi że jeśli telefon działa dobrze to nie przyjmie zgłoszenia, bo internet nie jest wykupiony u nich, tylko u konkurencji.

Już mnie krew zalewa, przy rozłączeniu mam takie komunikaty (w logach routera):
    Oct 12 14:52:56 daemon crit pppd[678]: Clear IP addresses. Connection DOWN.
    Oct 12 14:52:56 daemon crit pppd[678]: Clear IP addresses. PPP connection DOWN.
    Oct 12 14:55:14 user crit kernel: OAM loopback response not received on PORT/VPI/VCI 0/0/35.
    Oct 12 14:55:15 user crit kernel: OAM loopback response not received on PORT/VPI/VCI 0/0/35.

O to konkretnie chodzi ?
    Gdfzie tkwi błąd ?
    Aremon
    Poziom 10  
    Ludzie!!! Rewelacja... Przysłali mi modem Pirelli DRG A125G - właśnie skonfigurowałem, i działa fantastycznie...
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    No to masz szczęście. Stary router musiałeś oddać ? Mnie już trafia, ciągle mam problemy z internetem.
    Mexit
    Poziom 25  
    Andrzej Ch. napisał:
    No to masz szczęście. Stary router musiałeś oddać ? Mnie już trafia, ciągle mam problemy z internetem.

Najlepiej sprawdź router innej firmy, żeby mieć pewność że to wina asmax-a. Moim zdaniem firmware jest tragicznie napisany... Aktualnie mam inny router i net działa bez najmniejszych problemów
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Tyle że ja sprawdzałem na takim samym nie brandowanym i też rozłączało.
    Mexit
    Poziom 25  
    Andrzej Ch. napisał:
    Tyle że ja sprawdzałem na takim samym nie brandowanym i też rozłączało.

Rozumiem, ale jeśli chodzi o branding to na 99% inny jest tylko wygląd interfejsu, reszta taka sama....
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    niestety nie, napisałem kilka postów wyżej: Co ciekawe oryginalny firmware jest uboższy od Netiowego o opcje:
    - ustawiania mtu,
    - ustawienia hosta
    - ustawienia domeny.
    Mexit
    Poziom 25  
    Sprawdzałeś w konsoli routera, czy tylko przez interfejs WWW? Możliwe że w oryginalnym nie da się skonfigurować tych opcji "klikając myszką"
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Tych opcji nie widać i nie ma ich ujętych w "backupie"
    Aremon
    Poziom 10  
    Router przysłali kurierem - nic nie musiałem oddawać.

Jak ktoś chce, to na terenie Warszawy mogę oddać router DSL od Netii i modem kablowy od Aster
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  
    Pytam bo mnie powiedzieli ze stary muszę oddać, mam pytanie - czy płaciłeś choćby 1 zł. ? czy przyjdzie faktura ?