Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana membrany w termet gco 23-37

mcy 02 Paź 2010 03:26 2658 1
 • #1 02 Paź 2010 03:26
  mcy
  Poziom 15  

  Proszę o pomoc
  Jak wymienić membranę w zespole wodnym rf2. Jest on połączony z panelem wex22. Czy wymiana membrany i grzybka wymaga demontażu całego zespołu z panelu? Czy istnieje jakiś prostszy sposób? Proszę o podpowiedź i nie odsyłanie mnie do serwisu.

  1 1
 • #2 06 Paź 2010 00:37
  mcy
  Poziom 15  

  Jako że nikt się nie odezwał, sam rozwiązałem problem. Otóż zespół wodny RF2 nie jest zakręcony do panela ale osadzony na oringach. Można go wymontować gdy kocioł wisi na ścianie, ale zdecydowanie lepiej jest ściągnąć cały kocioł, wtedy dostęp jest znacznie lepszy. Jeżeli nie poprawia się króćców nie należy odkręcać nakrętek przy panelu wex(nagrzewnica). Należy odkręcić śruby (3 szt.) blokujące możliwość wysuwania zespołu wodnego, a następnie obruszać zespół aż do wysunięcia oringów. Uwaga na panel bo jest giętki i przy zbyt dużej sile może się wygiąć. Dobrze jest ściągnąć wcześniej pompę.
  Najwięcej czasu zeszło mi na czyszczenie. W środku był czarny osad który przylegał do ścianek. Czyszczenie CIF nie pomogło, dopiero odrdzewiacz rozpuścił ten osad. Następnie mycie CIF szczoteczka do zębów, płukanie, wymiana części z zestawu naprawczego i smarowanie. Na samo czyszczenie zeszło z 5 godzin. Składanie jest proste i jak się zrobi komórką zdjęcia w trakcie rozbierania to nie ma problemu ze złożeniem. Koszt zestawu naprawczego to ok 65zł + własna robota.
  Po zamontowaniu nic nie cieknie. Teraz po niewielkim odkręceniu cwu krańcówka od razu się włącza i nie trzeba czekać tak jak poprzednio kilkanaście sekund.

  Po ostatniej wizycie fachowców, którzy nieźle mnie ogolili z kasy wolałem zrobić to sam i nie jest to praca która wymaga wiedzy na poziomie inżynierskim. javascript:emoticon(':D')

  2