Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TPLink WR543G - jak skonfigurować przekierowanie portów

02 Paź 2010 09:09 6771 20
  • Poziom 15  
    Witam,

Posiadam następującą konfigurację sieci w domu:
    Router Asus, który jest podpięty z zewn. IP. Drugi router tplink wr543G, który działa jako ap client, a do niego podpięty PC. Wszystko skonfigurowane do korzystania z netu.
    Moje pytanie brzmi: Jak skonfigurować tplinka, aby móc z zewnątrz dostać się do komputera. Po stronie asusa zrobiłem przekierowanie portu 8000 na 192.168.0.2 (ip przyznane dla tplinka przez asusa) i teraz nie wiem co dalej.

pozdrawiam,
  • PCBway
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Dalej podobnie zrób w tplinku co zorbiłes w asusie,
    Czyli przekieruj port 8000 na IP_KOMPUTERA.

Aby adresy tplinka i komputera były zawsze takie same (inaczej przekierowanie nie działa) powinieneś przypisać IP ręcznie lub przez reserwację DHCP na asusie i tplinku jak jest możliwość reserwacji w serwerach DHCP.
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie.. wszystko chodzi... Mam jeszcze jedno pytanie... Jak skonfigurować tplinka, aby można było dostać się z zewnatrz do jego ustawień?
    W asusie zrobiłem przekierowanie portu 80 na 192.168.0.1 i moge na niego wejść, a jak to powinno wyglądać w tplinku?
  • PCBway
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Tak nawiasem to użycie routera WISP w sieci wewnętrzej nie jest dobrym pomysłem bo wprowadza podsieć (aka NAT). Należałoby użyć coś z trybem WDS (jeśli asus wspiera to) lub "Client" (np WA500g), wtedy nie byłoby podsieci i zamieszania z podwójnym przekierowaniem.

> Jak skonfigurować tplinka, aby można było dostać się z zewnatrz do jego ustawień?

w tplinku ustaw Remote Management:
    port: 8080
    Remote Manage IP address: 255.255.255.255

na asusie np, 8080 => IP_TPLINKA
  • Poziom 15  
    Super, dzięki wielkie... wszystko śmiga... WIELKI SZACUN :)

Mam jeszcze kilka dodatkowych pytań:
    1. W tym momencie mam sytuacje, że po ok. 2 dniach pracy tplink "gubi" połączenie i nie może odnowić adresu ip. Pomoga wtedy tylko zresetowanie asusa (asus jest postawiony na tomato v1.28). Dodam, że wcześniej ten tplink działał z dlinkiem i również przerywał połączenie, ale wtedy trzeba bylo zresetować tplinka :)
    Wiesz może gdzie może tkwić przyczyna?
    2. Czy jeżeli wymienie wr543G na wa500G to bez problemów będzie to działać? (wa50G w trybie ap klient wifi)
  • Poziom 15  
    Kanał ustawiałem na najmniej używany. Zasilacz mam oryginalny... zresztą z tplinkiem i asusem mogę się zawsze połączyć - tylko te dwa urządzenia mają czasem problem z dogadaniem się.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Tomato ma WDS tryb wireless ? - sprawdź.
    Jak ma to ustaw WDS w asusie i spróbuj tego WA543g ustawić w tryb "Bridges" ale w Operation Mode = Client Router (nie AP client router) i pusty port WAN, (wygląda że to jest WDS), jeśli nie to WA500 ma WDS. Do tego ustaw że LAN IP WR543 w sieci asusa.
  • Poziom 15  
    W tomato mam następujące ustawienia dla wireless:
    1. Access Point
    2. Access Point + WDS
    3. Wireless Client
    4. Wireless Ethernet Bridge
    5. WDS
    Które wybrać?

> Jak ma to ustaw WDS w asusie i spróbuj tego WA543g ustawić w tryb "Bridges"
    Nie wiem gdzie szukać ustawienia "Bridge" w WR543g...
    > 2. AP + WDS

w WR543g w wireless ustawieniach jest "[ ] Enable Bridges", wpisujesz MAC adres karty WIFI w asusie i vice versa (w asusie wpisujesz MAC adres karty WIFI WR543g). Nie zapomnij zmienić Operation Mode na "AP Router"
  • Poziom 15  
    W wr543G mam coś takiego:
    TPLink WR543G - jak skonfigurować przekierowanie portów

Czy chodzi o "Enable SSID broadcast" ?
    > Czy chodzi o "Enable SSID broadcast" ?
    nie, chodzi o opcje "Enable Bridges"

Czy ustawiłeś Operation Mode = AP Router ?
    Zrób to najpierw i zajrzyj w opcje wireless ponownie.
    Także zainstaluj najnowsze oprogramowanie ze strony tp-linka.
  • Poziom 15  
    Screen był zrobiony przy włączonej opcji AP Router. Soft mam najnowszy jaki moze być dla wersji HW v1. Widocznie opcji Bridge ten router nie posiada.
    W/g manuala v1 opcja winna być.
    Przywróć ustawienia fabryczne.
    Podaj wersje firmware - załącz Status rotuera.
  • Poziom 15  
    Wlasnie ten sw mam wgrany...
    reset to ustawień fabrycznych próbowałeś ?
  • Poziom 15  
    Tak, dalej nie widzę żadnej dodatkowej opcji...
    Napisz do supportu tplinka, "gdzie moja opcja Enable Bridges w wr543g v1 ?" odpowiadają do kilku dni.
  • Poziom 15  
    Support TP-Link'a odpowiedział, że ta funkcja nie jest obługiwana w moim routerze. Podejrzewam, że chodzi o v1.