Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Hoover F3M9-nie blokuje drzwi

stoper17 02 Oct 2010 14:09 2728 6
    stoper17
    Level 20  
    Witam serdecznie mam pralkę w/w ściągnięta zza granicy. Wybiera program lecz nie blokuje drzwi. Włącznik sprawdzony działa poprawnie.Nawet próbowałem mostkować(imitując zwarty obwód załączony przez cewkę) i też nic;/Po krótkim czasie wyświetla informację że program przerwany z powodu nie zamkniętych drzwi.... Moduł sprawdzony, nie widać śladu wypaleń itp.
    Zew. oględziny nie skierowały do jakiegoś sensownego wniosku.

Proszę o pomoc i jakąś radę

Pozdrawiam
    elektryku5
    Level 39  
    Proponuję sprawdzić triak załączający blokadę.

P.S. Co dokładnie mostkowałeś?
    stoper17
    Level 20  
    coś może wiecej o tym triaku? w sensie który to może być?
    włącznik na pewno dobrze sprawdzony.taki sam występuje w amice. Poza tym gdy z modułu odłącze wiązke przewodów m.in razem od czujki temperatury,wyskakuje błąd error 5 i...blokuje drzwiczki.

Wracając do tego triaka.Zawsze sprawdzałem na brzęczku.Jak zapiszczał na mierniku to napewno było do wymiany.Możesz powiedzieć mi jak skutecznie jeszcze sprawdzić triak nie znając jego dokumentacji???????????
    elektryku5
    Level 39  
    Z twojego postu wywnioskowałem że po odłączeniu wiązki przewodów z modułu, drzwi się blokują, czyli triak zasila blokadę, więc można raczej można go wykluczyć.
    To może oznaczać uszkodzenie lub brak kontaktu na module.

Warto byłoby sprawdzić moduł pod kątem zimnych lutów.
    stoper17
    Level 20  
    Jeśli ma to znaczenie, gdy zostawiałem włącznik na pół zblokowany, w sensie powodowałem powstawanie "łuku" załączającego (słyszymy charakterystyczne palenie się styków) gdzieś na module wydobywał się jakiś delikatne pykanie którego nie mogłem zlokalizować za skarby świata,ale co dziwne też pompę spustową słyszałem. ehhhh. jutro sprawdzę zimne luty i chyba to wszystko co mogę robić;/ nie mam więcej pomysłu.

Możliwe że procek się zepsuł?
    elektryku5
    Level 39  
    Niestety istnieje taka możliwość. :(
    stoper17
    Level 20  
    i niestety.kasacja.Nic więcej nie wymyśliłem;/ Dzięki za rady