Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A 1,6i 89r., C16NZ, komputer

t5om 02 Paź 2010 18:35 1588 2
  • #1 02 Paź 2010 18:35
    t5om
    Poziom 9  

Witam
    Prosił bym o pomoc w doborze sterownika silnika do ww auta.
    Problem z Vectrą zaczął się od braku możliwości odpalenia na benzynie, ma założoną instalacje LPG II generacji STAG 100.Na gazie zapala ale ma bardzo wysokie obroty. Zacząłem od sprawdzenia iskry, oczywiście była. Podczas próby odpalenia na benzynie świece suche. Obserwując wtrysk zauważyłem, że nie podaje odpowiednią benzyny. Dawki są wtryskiwane, ale z dużymi odstępami co jakiś czas jedna. Impulsy sterujące wtryskiwacz są za rzadkie. Podmieniłem moduł zapłonowy, ale nic nie dało. Dobrałem się w końcu do komputera. Miał zalane złącze po wyczyszczeniu nadal brak poprawnych impulsów. Napięcia i masy na złączu komputera poprawne. Po przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolka od silnika tylko mignie i gaśnie. Próba wywołania kodów nie udana, po zwarciu pinów, kontrolka też tylko na chwile się zapala po włączeniu zapłonu i gaśnie.
    Chce kupić jakiś używany komputer do tego silnika. Na co zwrócić uwagę? Czy musi być tylko od multeca 1,6? Czy muszą się zgadzać jakieś nr sterownika?

0 2
  • Pomocny post
    #2 02 Paź 2010 22:27
    kwok
    Poziom 38  

jeśli nalepka na sterowniku jest czytelna to szukaj takiego samego
    jeśli będzie z tym kłopot to szukaj od 1.6 z takimi samymi złączami jakie są u ciebie ale tu nie ma gwarancji że będzie pracował poprawnie

0
  • #3 02 Paź 2010 23:12
    t5om
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz.
    Mam jeszcze pytanie czy jest lista kilku nr sterowników (zamienników) pasujących do danego auta. Jutro sprawdzę nr i wkleję.

Pozdrawiam

Usterka usunięta. Zdobyłem komputer od nowszej vectry, o innych nr niż mój, od 1,6. Złącza identyczne. Samochód odpalił i wszystko działa.

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo