Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do Immergas-a Zeus Victrix Superior 26kW

02 Paź 2010 19:52 5495 5
  • Poziom 12  
    Witam
    Szukam sterownika do Immergas-a Zeus Victrix Superior 26 kW, chodzi mi o taki sterownik żeby nie był uzależniony od temperatury otoczenia ani zewnetrznej ani wewnętrznej, żeby można było zaprogramować cały tydzień, ale nastawiać temperaturę jaka ma być na piecu - czyli tak jak ustawia się bez żadnego sterownika pokrętłem na piecu. Oczywiście sterownik przewodowy. Co proponujecie?
    Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Serwisanci - wypowiedzcie się!
  • Poziom 21  
    Kol. driver, mam taki sam kocioł i sterowanie SCar z sondą zewnętrzną. Nie rozumiem dlaczego nie chcesz wykorzystać możliwości takiego zestawu do oszczędnego zużycia gazu. To co chcesz zrobić, jest marnowaniem możliwości tego kotła. Ale to Twoja sprawa. Możesz zastosować EUROSTER 2006 , są do kupienia na Allegro.
  • Poziom 12  
    Jeżeli chcę komuś coś polecić to uzasadniam to, a co za tym idzie staram się go przekonać na coś lepszego.
  • Poziom 21  
    Pozwolę sobie zacytowć pytanie na forum :
    Cytat:
    Słyszałem właśnie że te sterowniki z zewn. sondą to właśnie pożeranie gazu przez piece gdyż wariują one strasznie. Jak Ci się sprawuje ten kocioł? Jakie rachunki? Jaka temp. w mieszkaniu? ile masz m2 do ogrzania?

Mam dom 110 m*2, podpiwniczony, piętrowy z niziutkim dachem. Dom nieocieplony, okna plastykowe (nienajlepsze). Temperatura nocna +18 C, dzienna +20 C (od 6-21) bez przerwy.
    Zużycie gazu:
    rok 2008- ok. 2700 m*3 ( CO, kuchnia, stary kocioł rzemieślniczy)
    rok 2009- ok 2300 m*3 (CO, CWU, kuchnia, nowy kocioł kondens, ze sterow. SCAR i czujnikiem zewnętrznym
    rok 2010- ok. 2100 m*3

Poprzedni rok zszedł mi na nauce ustawiania krzywej grzewczej, temperatur, przerw itd, co zaowocowało wyraźnym spadkiem zużycia gazu, mimo ostrej zimy.
    I to jest odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Witam. A jak sprawdza się moduł GSM do takiego kotła Victrix 26kW 1i czy ktoś może zabrać głos w tej sprawie pozdrawiam