Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka AMICA PA 5580B421 migające diody

krzych1-b 02 Oct 2010 21:09 8940 8
    krzych1-b
    Level 21  
    Witam Pomimo przewertowania postów na temat tej pralki , nie znalazłem nic , co by pasowało do mojej awarii.
    Problem polega na tym , że pralka mruga diodami :"GOTOWA" , PRACUJE-PRANIE KRÓTKIE i tak w kółko. Nie pomogło restartowanie programu prania
    Nie mogę wejść w uruchomienie testu 5% bo ciągle mruga .
    Wszystko to się zacięło po tym , jak pompa nie wypompowała wody i stanęła .
    Proszę o pomoc forumowiczów , bo mam małe dzieci i pralka "chodzi na okrągło"
    Dziękuję za szybkie sugestie i odpowiedzi.

Przy mruganiu diody PRACUJE , słychać pykanie w programatorze ( zaciął się ? )
  • Helpful post
    mirofalcon
    Level 24  
    Jeżeli czyściłeś filtr to prawdopodobnie wylało się trochę wody na tackę w wnętrzu pralki, przechyl pralkę na tył następnie postaw i uruchom program
    krzych1-b
    Level 21  
    Wcześniej tak robiłem i było OK , AQUA STOP w porządku ,wody na tacy brak -sucho.
    Dalej pyka jakby nie mogła wejść we wcześniejszy program.
    Nie mogę wejść w test 5% pralki , bo po zaświeceniu się diody KONIEC , mruga i pyka dalej.
  • Helpful post
    g73
    Level 18  
    Witam ,kolego ile razy mrugnie dioda .Te mruganie to kod błędu mrugnie kilka razy co 15 sekund.Kolego policz i podaj spróbuję pomóc pozdrawiam
    krzych1-b
    Level 21  
    Kody błędów mam w instrukcji .Ale opiszę bardziej dokładnie awarię
    Po przekręceniu programatorem na dowolny program ,zapala się dioda GOTOWA i PRANIE KRÓTKIE .Za dosłownie sekundę ( słychać pyknięcie programatora) przełącza się na diodę PRACUJE - gaśnie GOTOWA (czyli prawidłowo). Za dosłownie sekundę ,dioda PRACUJE gaśnie a zapalają się dwie diody na raz: "GOTOWA" i "PRANIE KRÓTKIE" -obie diody gasną za sekundę i zapala się znowu dioda "PRACUJE" aby za chwilę znowu zgasnąć, a zapalają się ponownie dwie poprzednie i tak w kółko .Totalna dyskoteka .Dodam jeszcze ,że miałem wcześniej kłopoty z wypompowywaniem wody , bo pralka zatrzymywała się nie kończąc prania (bardzo często stawała pompa).Po dokładnym oczyszczeniu filtra ,pralka pracowała normalnie przez jakiś czas.
    Dopływ wody czysty ,drzwi się zamykają i ryglują normalnie .Nie mogę skasować PRANIA KRÓTKIEGO ,może tu tkwi błąd?

Koledzy elektrodowicze nie wiem już co jest grane.Po kilku restartowaniach ( pomimo mrugających diod ) pralka ruszyła , ale teraz dla odmiany nie kończy prania po odwirowaniu i dioda GOTOWA mruga 3 razy , czyli zakłócenia w odpływie wody .
    Poradźcie co jutro szybko sprawdzić , rozebrać i ew. wymienić , bo nie uśmiecha mi pranie na starej poczciwej tarze :D
  • Helpful post
    phiter
    Level 19  
    Witam, wymień silnik pompy na początek, koszt nie duży a będziesz wiedział na czym stoisz (oczywiście jeśli jesteś pewien że wszystkie odpływy masz drożne!).
    krzych1-b
    Level 21  
    Masz rację z tymi odpływami wody .Co prawda jakiś czas temu "dmuchałem ustami":D odpływ i było OK , ale skoro teraz odpompowała wodę/ . Mam wobec tego pytanie . Czy po ok, 10 latach eksploatacji wirnik nie staje dęba? (zaciera się?).
  • Helpful post
    g73
    Level 18  
    Witam,kolego myślę że to wina modułu.Do sprawdzenia triaki ,wyłącznik programu (styki ,połączenia do płyty),przekażniki pozdrawiam
    krzych1-b
    Level 21  
    Witam. Przepraszam ,że dopiero teraz odpisuję .Przyznam się szczerze , że do tej pory nie wiem co było przyczyną dyskoteki mojej pralki.
    Po ponownym przejrzeniu dosłownie wszystkiego ,co koledzy pisali w swoich postach na elektrodzie , pralka pracuje normalnie.
    Jedyne co zrobiłem , to wymieniłem simmering, łożyska( 6203 ZZ , 6204 ZZ ) oraz zapolerowałem końcówkę ośki wirnika pompy, bo była delikatnie podtarta ( pompa jakby się zacierała-do wymiany ).
    Zauważyłem jeszcze ,że szwankuje czujnik w drzwiczkach, ale jak się je zamknie z troszeczkę większym dociskiem , to jest wszystko w porządku.
    Podejrzewam , że może coś się poluzowało na złączach .
    Dziękuję wszystkim za pomoc .Temat do zamknięcia .