Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić LCD - LED 32'' - 37'' do kablówki

grigori24 02 Paź 2010 23:40 20934 34
  • #1 02 Paź 2010 23:40
    grigori24
    Poziom 10  

Witam!
    Wiem że ten temat był wielokrotnie poruszany na forum ale mam problem ze znalezieniem konkretnego modelu TV , w cenie do 2 -3 tyś zł.
    Nie potrafię się zdecydować na jakiś konkretny model , nie chciał bym popełnić jakiegoś głupiego błędu i proszę o radę jak Wy to widzicie.
    Myślałem głównie modelach Samsung - Sony - LG ale nie wiem czy dobrze kombinuje. Wielkość 32 - 37 cali LCD lub LED .
    Korzystam z kablówki INEA .?

Na dzień dzisiejszy posiadam TV Panasonic 28'' który chodzi mi już około 12 lat.Czas już na nowy odbiornik ponieważ coś w nim coraz częściej pstryka.

Z góry dziękuje i pozdrawiam Grzegorz . :D :D :D

0 29
  • #2 03 Paź 2010 18:13
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

A ja zawsze myślałem że wielkość telewizora dobiera się do wielkości pokoju:)Bo żadna przyjemność oglądania 37 cali z 1,5 metra.Osobiście posiadam Samsunga 32 cale.Pokój 5x5,5 i jest całkiem przyjemnie.

0
  • #4 04 Paź 2010 17:24
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

No właśnie.Ja prawdę powiedziawszy wybrałem się po inny model i markę,ale po możliwości porównania jakości obrazu i wyglądzie rzeczywistym kilku egzemplarzy zdecydowałem inaczej niż zamierzałem.Moja rada .Zrób tak samo.

0
  • #5 04 Paź 2010 17:26
    Iceman31
    Poziom 20  

grigori24 napisał:
    Pytanie czy 4 metry to mało dla telewizora 37''?

Na taki TV spokojnie możesz patrzeć nawet z 2,5 metra.

0
  • #6 04 Paź 2010 19:57
    grigori24
    Poziom 10  

Czy ktoś pomoże mi w wyborze telewizora ?

0
  • #7 04 Paź 2010 20:07
    B. Greda
    Poziom 14  

Jeżeli do tej pory używałeś 28" TV w formacie 4:3 ( więc stosunkowo dużego ) to polecam raczej 40 lub 42" . Powinien mieć obraz fullHD , 100Hz odświeżanie , 3- 4 wejścia HDMI , tuner MPEG-4 ( pomimo odbierania z kablówki - nie wiadomo co będzie jutro ) oraz USB z możliwością oglądania filmów . Z TV firmy LG można się zastanowić nad LE5500 ( LED ) , lub LD650 , a z Samsungów LE40C650 . Telewizory Samsunga mają nieco lepsze kolory i czerń ( jak się patrzy na wprost ) , a LG lepszy obraz pod kątem ( panel S-IPS ) . Na temat Sony trudno coś powiedzieć ( markę sobie wyrobiła na kineskopach typu Trynitron ) .

0
  • #8 04 Paź 2010 20:14
    grigori24
    Poziom 10  

Dzięki :D.
    Problem jest tylko w tym że nie chcę większego niż 37 cali chodzi o miejsce w którym będzie się znajdował .

0
  • #9 05 Paź 2010 00:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli nie mieści się większy - to szkoda bo do programów HD będziesz musiał się dosiadać. Do 3.000 zł :
    Sharp nowy model 37 LE 320
    Panasonic 37S20
    Sony 37 EX500

0
  • #10 05 Paź 2010 01:04
    grigori24
    Poziom 10  

W kablówce jest zaledwie parę programów w HD i to jeszcze za dodatkowe 40 zł miesięcznie.

Teraz następne pytanie LED czy LCD jeżeli nie oglądam programów w HD tylko cyfrowe? Czy jest sens wydawania kasy do LED?
    Jak to wygląda z zużyciem prądu przez LED i LCD oczywiście tej samej wielkości 37''?
    Przepraszam że tak wypytuję ponieważ nie chciał bym popełnić błędu a Wy macie już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie.

0
  • #12 05 Paź 2010 01:16
    grigori24
    Poziom 10  

Myślałem o telewizorach Led:

Samsung - UE 37C6500 - UE37C6000 - UE32B7000

LG - 37LE650 - 37LE550

Sony - KDL-32EX710 - KDL-32EX701 - KDL-32EX600

0
  • #13 07 Paź 2010 06:53
    Iceman31
    Poziom 20  

Jak widać napaliłeś się na LED ale uzasadnij właściwie dlaczego? Nie jesteś czasem podatny na reklamy i chwyty marketingowe??
    Te telewizorki które nazywasz LED to są nadal telewizory LCD tyle, ze z innym podświetleniem (co zresztą już powyżej było pisane).
    Różnica JAKOŚĆ/CENA w porównaniu LCDLED/LCD... nieopłacalne. Oszczędności w energii też znikome.
    Nie przepłacaj i bierz zwykły LCD... no chyba, że chcesz przyszpanować przed znajomymi że Twój TV ma 2cm grubości.

0
  • #14 07 Paź 2010 16:44
    grigori24
    Poziom 10  

To tylko propozycje , nie jestem napalony na Led, rozważam również LCD tradycyjne :

Samsung - LE37C650 - LE37C630 - LE37B651

LG - 37LE 5500 - 37LE 5300 - 37LE 4500

Sony - KDL-37EX500 - KDL-37EX700 - KDL-37EX402 - Sony KDL-37V4000

Coraz bardziej przekonany jestem do tradycyjnych LCD.
    Jeszcze szukam i przebieram ale mam mętlik w głowie .

0
  • #15 07 Paź 2010 17:12
    Iceman31
    Poziom 20  

Samsung LE37B651 to moje zdanie.
    Ja ogólnie jestem za Samsungiem bo sam po wielu godzinach spędzonych w sklepach, salonach a nawet rozstrajając telewizory znajomym ... wybrałem Samsunga.
    Poleciłem też tą firmę kilku znajomym (dokładnie7 kumpli) i żaden nie miał pretensji.

0
  • #16 08 Paź 2010 12:26
    grigori24
    Poziom 10  

Może to błąd ale nie pomyślałem o telewizorze plazmowym np.37 cali .

0
  • #17 09 Paź 2010 15:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

przy 4 m - bierz 50" X 20 i wystarczy

0
  • #18 11 Paź 2010 23:04
    grigori24
    Poziom 10  

Mogę tylko 37cali ale jak się uprę to może trochę przemebluje i wtedy 40'' wejdzie tylko jaką plazmę proponujecie ?

0
  • #19 19 Paź 2010 00:58
    grigori24
    Poziom 10  

Męczy mnie jeszcze Sony KDL-40EX700 i KDL-40EX710 teraz pytanie jak będą odbierać na kablówce? Czy warto wydać kasę na te modele?

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #20 15 Lis 2010 09:22
    mirmil1
    Poziom 11  

witam

kolego jeśli jeszcze nie kupiłeś do powiem Ci że KDL-40EX710 rewelacja

mam go od tygodnia w sypialni oglądam z 2,5m jest super
    warunek sygnał musi być bardzo dobrej jakości analog lub HD w przypadku słabego SD widać nieostro i ogólna kicha ale to nie wina telewizora przecież

motion flow robi swietny efekt ogladając dobrej jakości SD nowe filmy masz efekt płynności ruchów jak by to był teatr telewizji a nie film, dźwięk doskonały od zera do maxa zero rezonansów czyściutko barwnie, no i ciekawy efekt 3D tak że nie potrzebujesz kina szczegolnie przydatne w sypialni żeby nie kupować dodatkowych zabawek

jeszcze jedna rzecz która mnie urzekła to czujnik obecności mam TV wysoko pod sufilem tak że jak leże sobie i oglądam to ten czujnik reaguje tylkjo na uniesienie reki lub nogi w gorę lub na powstanie z wyrka

rewelacyjna funkcja do słuchania samego radia lub do nastroju wieczorowego

ogolnie jestem zadowolony
    nie wspominajac o wygladzie TV cienka czarna ramka zero zbednego plastiku slowem zmiescisz wszedzie gdzie tylko przewidziales 40cali

Proszę poprawić pisownię!
    [_P_]

0
  • #21 15 Lis 2010 19:45
    grigori24
    Poziom 10  

Dzięki :)
    mirmil1 napisał:
    ''warunek sygnał musi być bardzo dobrej jakości analog lub HD w przypadku słabego SD widać nieostro i ogólna kicha ale to nie wina telewizora przecież ''
    Pytam osób którzy właśnie posiadają te modele jak to wygląda w rzeczywistości i to Twojej wypowiedzi przekonuje mnie ten telewizor tylko jednego nie rozumiem sygnał analogowy lepszy od SD cyfrowego ???
    Mój analogowy jest poprawny a cyfrowy uważam że jest bardzo dobry nie wiem jak wygląda cyfrowy extra? Wiadomo że HD jest rewelacja.
    Mam pytanko jak wygląda odświeżanie szybkich scen sportowych czy nie ma smużeń?
    Jeszcze jedno czy widać negatywnie efekty podświetlenia Edge Led przy czarnych scenach ???

0
  • #22 16 Lis 2010 08:19
    mirmil1
    Poziom 11  

grigori24:

wiesz nie chce tu przechwalać zanadto ale uważam że ten model jest naprawdę dobry, a jeśli sygnał jest kiepski to nawet z takiego za 100 tys. niewiele wydusisz

ja testuje np na antenie total analog syf śnieżenie smużenie paski itp - moje wrażenie jest takie że w sklepie gdy porównywałem HD z anteną powaliło mnie z nóg w domu różnica ta już nie jest tak ogromna bo mam lepszy sygnał z anteny

kolejne spostrzeżenie

niektóre kanały z cyfry+ SD np AXN mają jakość porównywalną z kablówką czyli nieostre ogólnie szkoda oczu

następna rzecz
    idziesz do sklepu i pierwszy lepszy samsung albo LG na pierwszy rzut oka działa lepiej na wystawie niż sony (ustawienia fabryczne lg i samsung prawie na maxa wszystko wyżyłowane) - szczególnie jak idą reklamówki LG lub samsunga z DVD lub blueray - wiesz dlaczego? bo sony nie trzeba reklamować w przeciwieństwie do samsunga czy lg a w rzeczywistości jak puścisz ten sam sygnał reklam tez na sony to ŚLEPY różnicę namaca <- SPRAWDZIŁEM osobiście w EURO AGD

a tak w ogóle plazmę 50 cali mogę kupić za 2200zł!! jak myślicie dlaczego tak tanio?? :)) hehehe - wystarczy jeden rzut oka na 50Hz i wszystko jasne

pytasz o płynność na sporcie więc tak masz 2 stopnie motionflow standard i wysokie na tym wysokim nie ma mowy o jakichkolwiek zacięciach obraz jak w teatrze masz wrażenie rzeczywistości dla transmisji na żywo
    nie wierzysz idź do jakiegokolwiek hipermarketu i niech ci włączą program o dobrym sygnale i pobaw się mitionflow

pozdrawiam

Proszę poprawić pisownię!
    [_P_]

0
  • #23 16 Lis 2010 09:24
    Iceman31
    Poziom 20  

mirmil1 napisał:
    niektóre kanały z cyfry+ SD np AXN mają jakość porównywalną z kablówką czyli nieostre ogólnie szkoda oczu

Żebyś Ty jeszcze wiedział o czym piszesz to było by dobrze.....
    Co to znaczy jakość porównywalną z kablówką?????????? Kablówka po kablu czyli analog może być nie ostra ale jak widać nie słyszałeś że telewizje kablowe wprowadziły do użytku dekodery cyfrowe HD, nawet z kilkoma programami HD.
    Podłączam to przez HDMI do telewizora i chcesz mi wmówić, że masz lepszą jakość na cyfrze +??? Jakość mamy taką samą kolego a ja jestem do przodu o jeden krok, a mianowicie o taki, że na drugim telewizorze przez analoga oglądam co innego.

Po co tyle "?"?
    [_P_]

0
  • #24 16 Lis 2010 10:40
    Ryszard49
    Poziom 34  

Witam.
    Mając telewizor z gniazdem modułu dostępu warunkowego CAM, nie musimy bawić się w dodatkowe dekodery, kable i piloty. Wkładamy moduł z kartą i korzystamy z odbioru cyfrowego używając tylko pilota od telewizora.
    Pozdrawiam.

0
  • #25 16 Lis 2010 10:49
    Iceman31
    Poziom 20  

Ryszard49 napisał:
    Witam.
    Mając telewizor z gniazdem modułu dostępu warunkowego CAM, nie musimy bawić się w dodatkowe dekodery, kable i piloty. Wkładamy moduł z kartą i korzystamy z odbioru cyfrowego używając tylko pilota od telewizora.
    Pozdrawiam.

Cena takiego modułu waha się od 150 do 250 zł...... dekoder z kablówki dostałem za darmo. Wolę mieć 150 w kieszeni.
    Dodatkowo nie wszystkie platformy mają w zastosowaniu owe moduły bo z tego co wiem telewizja N nie ma.

0
  • #26 16 Lis 2010 19:49
    grigori24
    Poziom 10  

mirmil1
    Zajrzyj tutaj:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/57501-motionflow-vs-motion-plus-100hz.html
    Miałem możliwość w markecie pobawić się Samsungiem , Sony niestety nie i powiem szczerze że Samsung na programach telewizyjnych i ustawieniach fabrycznych wyglądał super .W Sony z odległości 2,5 metra widać było lekkie niedoskonałości ale myślę że powodem jest podłączenie wielu telewizorów.
    Model Sony bardzo przypadł mi do gustu i wciąż jest moim faworytem obok Samsunga .

Ryszardzie49 nie wszystkie kablówki umożliwiają podłączenie do gniazda modułu dostępu warunkowego CAM np, INEA takiej opcji nie przewiduje i tak powiedziawszy to gniazdo dla mnie jest niewykorzystane.

Wydaje mi się że obraz z platform chyba jest o niebo lepszy chyba że się mylę .

Jeszcze przetestuje gdzieś w markecie model Sony KDL-40EX710 .Co do sklepów EURO AGD to jest jeden szajs wciąż mi wmawiają że Sony ma podświetlenie Ful Led a przecież mają podświetlenie Edge Led czyli krawędziowe no tak sprzedawcy w tych sklepach nie znają angielskiego :) :) :).

0
  • #27 17 Lis 2010 09:15
    Iceman31
    Poziom 20  

grigori24, powiem tylko tyle, ze jak wybierałem telewizor dla siebie to z 6 marek na końcu pozostały Samsung i Sony.
    Wybrałem Samsunga pod kątem jakości obrazu Sony było identyczne (może nawet Samsung leciutko na plus bo większe możliwości regulacji miał) i zdecydowała cena. Był tańszy od Sony więc wyszedłem z założenia, że nie będę dopłacał za logo Sony na przodzie telewizora.
    Nie wiem jak tam obecnie jest z cenami, czy się wyrównały ale jeśli nadal jest tak jak było to Samsung Cię zadowoli a jeszcze zaoszczędzisz kasę.
    Mam nadzieję, że trzeźwo to sobie rozpatrzysz i nie należysz do pewnej grupy ludzi którzy jak widzą LOGO "ulubionej firmy" to mało nie dostają orgazmu i choćby sprzęt był gorszych parametrów to i tak go kupią bo..... LOGO

0
  • #28 17 Lis 2010 10:49
    mirmil1
    Poziom 11  

grigori24: według tego co się orientowałem sony nie robi full LED ale tylko EDGE
    mogę się mylić bo tematu nie zgłębiałem, ale nigdy nie polegaj na tym co mówią sprzedawcy złota zasada

najszybciej 710 przetestujesz w mediaexpert, ja kupowałem w EURO przez net bo przez chwilę cena była 3030zł z ratami :) - dlatego skorzystałem bo cena rewelacja teraz już mają po 3490zł -> to samo zobacz http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe,_Sony.bhtml <- warto korzystać czasami z promocji to było zdaje się 20 lat EURO

pozdrawiam

EDIT
    Iceman31: oczywiście zawsze możesz zaoszczędzić tysiąca wybór należy do każdego kupującego...

0
  • #29 17 Lis 2010 10:59
    Iceman31
    Poziom 20  

Przy EDGE LED może występować clouding właśnie na obrzeżach ekranu (jak napisałem MOŻE ale nie musi) dlatego nadal pozostaję przy swoim... LCD i takiego efektu nie będzie a przy cenach jakie podajesz 1000zł jest w kieszeni.
    Ten telewizor to nadal jest LCD tyle że sposób podświetlania się zmienił.... nie warto płacić 1000 zł więcej za taki "cymes".

0
  • #30 18 Lis 2010 10:34
    grigori24
    Poziom 10  

Iceman31 ma tutaj trochę racji logo dla niektórych to podstawa i dadzą każde pieniądze aby kupić , mnie na logo nie zależy .
    Bardzo polubiłem Panasonica mam cały sprzęt tej firmy ale czas już zmienić całość na nowy.

Mam jeszcze wątpliwości co do elektroniki w samsungu , myślę że w sony ta elektronika posunęła się ciut dalej ale może się mylę ?

W markecie przy ustawieniach fabrycznych przy EDGE LED nie zauważyłem tego zjawiska clouding ( przy czarnym tle lub ciemnym ) ale może się okazać że kupię telewizor i akurat w tym modelu takie zjawisko wystąpi .

Jedni piszą że Sony ma matryce Samsunga czy to prawda?

Zadałem sobie jeszcze trochę trudu i poszukałem coś na temat tych telewizorów i co znalazłem zobaczcie :

http://hdtvpolska.com/topic/21028-samsung-le40c650-a-sony-40ex500/

Coraz bardziej przekonuję się do LE40C650 lub LE37C650 .

0
  Szukaj w 5mln produktów