Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik czasowy z regulowanym czasem sygnału wyzwalająceg

03 Paź 2010 11:56 1811 8
  • Poziom 7  
    Witam wszystkich.
    Mam taki mały problem , a mianowicie mam układ w którym muszę opóźnić włączenie urządzenia .Układ jest taki: fotokomórka steruje drukiem drukarki marki VideJet reagując na poruszające się po taśmie elementy, czasem bywa tak że fotokomórka zabrudzi się dając ciągły sygnał , drukarka wtedy nie drukuje , a nie wyświetla żadnego błędu. Chciałbym zamontować tam taki układ który poprawił by ten błąd a działać miałby tak że przekaźnik czasowy byłby wyzwalany z tej samej fotokomórki co drukarka , tylko przekaźnik musiałby być taki aby można byłoby w nim regulować czas trwania sygnały który go uruchamia. Na krótki sygnał sygnał powiedzmy 0.1-0.5 sekundy miałby nie reagować a na sygnał powyżej powiedzmy 2 sekundy miałby zewrzeć wbudowane styki. Poszukuję takiego przekaźnika czasowego na napięcie 12 DC lub 24 DC w którym mógłbym regulować długość sygnału wyzwalającego na który reagowałby przekaźnik.
    Loopess
  • Poziom 33  
    Z tego co piszesz wystarczy najprostsza czasówka z opóźnionym załączeniem.
    Proponuję polskiego producenta:
    Link
    Zasilanie 24DC - 230AC
  • Poziom 7  
    to nie tak do końca, ja potrzebyję przekaźnika w którym krótki sygnał nie spowoduje zmiany położenia styków,a długi sygnał spowoduje zmianę położenia styków

loopess
  • Poziom 33  
    W najprostszych czasówkach, sygnał wyzwalający, aby uruchomił styk, musi być dłuższy od ustawionej zwłoki czasowej, wiec krótsze sygnały będą dla niego "niewidzialne". Inna sprawa że po zaniku tego sygnału, styk również opadnie (tzn sam się zresetuje). Nie napisałeś nic o resecie sygnału, dlatego myślę że rozwiązanie spełni Twoje wymagania. Zauważ, że sygnał wyzwalający taką czasówkę jest również źródłem jej zasilania.
  • Poziom 7  
    Ma być tak że sygnał powiedzmy 0.5 sekundy nie uruchomi odliczania czasu,a sygnał powiedzmy 2 sekundy go uruchomi po czym przekaźnik odliczy czas ok 15 sekund i zresetuje się
  • Specjalista Automatyk
    Przy założeniu dwóch czasów: czasu bezwładności oraz czasu odmierzanego - musisz posiadać dwie czasówki, gdzie zadziałanie pierwszej (sygnał powyżej 2 sek) uruchomi drugą (na 15 sek).
    Jednym "ustrojem" tego nie załatwisz!
  • Poziom 7  
    zastanawiam się czy nie dałoby rady jednym podwójnym przekaźnikiem?
    loopess
  • Poziom 33  
    Da radę uniwersalnym PCU-520 z linku wcześniej na ustawieniu B. Jeśli układ ma się nie resetować po zaniku sygnału wejściowego, wystarczy dołożyć diodę, i podać sygn wyjściowy na wejście.
  • Poziom 7  
    Problem już rozwiązany,zastosowałem przekaźnik czasowy OMRON H3CR-A w trybie pracy D

Loopess