Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki typ ogrzewania wybrać?

MACIA18 03 Paź 2010 12:44 2428 6
  • #1 03 Paź 2010 12:44
    MACIA18
    Poziom 2  

Witam.
    Mam pytanie dotyczące ogrzewania lokalu usługowego.
    Są trzy pomieszczenia 20m2, 11m2, 15m2 w sumie ok 46m2.
    Wysokość pomieszczeń tradycyjna ok. 2,5m. W sumie 115m3 kubatury.
    Obecnie używane są piecyki gazowe na butle, oraz grzejniki elektryczne. Chciałbym zmienić ogrzewanie na gazowe, lub elektryczne (piece akumulacyjne). Gaz jest doprowadzony, gorzej z kominem.
    Myślę, że trzeba wyprowadzać na zewnątrz metalowe rury kominowe.
    Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie w tej kwestii, co wybrać?
    A jeżeli tak to jakie konkretnie rozwiązanie zastosować do konkretnego typu ogrzewania (gaz lub prąd).
    Dodam, że lokal jest na parterze starej, nieocieplonej kamienicy.
    Nad i z jednego boku są mieszkania ogrzewane, okna nowe plastikowe.
    Woda ciepła potrzebna wyłącznie do umycia rąk - małe zapotrzebowanie. Pozdrawiam. M.

Dodano po 9 [minuty]:

Obawiam się, że rzeczywiście się pomyliłem, przepraszam za zamieszanie a moderatora proszę o przeniesienie mojego postu do odpowiedniego forum.
    Nowy jestem, nie bijcie!

0 6
  • #2 03 Paź 2010 13:59
    cunioo
    Poziom 15  

Kolego wszystko zależy od od ciebie , ale ja to bym założył piec gazowy dwu funkcyjny z zamkniętą komorą spalania rurę komina za ścianę ( nie trzeba komina) instalacja w pex i grzejniki chyba najprościej i najłatwiej, lecz to jest moje zdanie .Jeżeli jest to lokal do remontu to podłogówkę lub ścienne niskotemperaturowe i nie ma grzejników , zależy od działalności jaką prowadzisz.

0
  • #3 03 Paź 2010 17:04
    MACIA18
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź, a do mojej powierzchni( kubatury) jaką moc kotła polecasz? Pozdrawiam. M

0
  • #4 07 Paź 2010 19:52
    cunioo
    Poziom 15  

Dla twojej kubatury to 7 do 14 kW w zależności od parametrów cieplnych budynku.

0
  • #5 07 Paź 2010 20:12
    jack24
    Poziom 1  

kolega ma rację, przy tym metrażu 14 kW jest ok, weź dwufunkcyjny gdyz i tak gdzieś wodę do mycia rąk musisz grzać.
    Do 24 kW możesz puścić za ścianę jeśli masz taką możliwość.
    Nie szalej przy tym metrażu z modelem kotła, wybierz przyzwoity wiszący, małej mocy atmosferyczny, jeśli masz nawiew to z otwartą komorą spalania.
    Dobre i tanie są De Dietrich, chcesz poszaleć to Vaillant, osobiście odradzam włoskie wyroby.

0
  • #6 11 Paź 2010 21:22
    tomolot
    Poziom 13  

Panowie ,a co w przypadku kiedy jest gaz w domu ,ale brak przewodu kominowego ? Chodzi o mieszkanie w kamienicy.

0
  • #7 14 Paź 2010 16:53
    cunioo
    Poziom 15  

Przeczytaj post i za uwarz, że tęż nie ma komina, ale wydaję mi się , że w starych kamienicach były kuchnie i piece węglowe więc komin powinien być tylko jest zabudowany(zobacz na dachu ile i jakie są kominy).Jak nie to komin na zewnątrz .

0
  Szukaj w 5mln produktów