Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dla webdevelopera.

03 Paź 2010 13:03 750 4
  • Poziom 9  
    Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą sprzętu, bo mój FS Esprimo już ledwo przędzie :)

Potrzebuję sprzętu do pracy nad witrynami i aplikacjami internetowymi, co oznacza:
    - kilka otwartych okien przeglądarek, często z wieloma zakładkami,
    - edytor NetBeans,
    - podłączony dodatkowy monitor do 24 cali,
    - od czasu do czasu coś bardziej wymagającego Photoshop, konwerter video,

to wszystko po kilku godzinach potrafi nieźle obciążać RAM i procesor.
    poza tym, ważne dla mnie są:
    - matowa matryca, rozdzielczość nie jest taka ważna, bo i tak prawie zawsze jest 2 monitor,
    - wygodna klawiatura (dużo pisania kodu i zwykłego tekstu),
    - dobre położenie gniazd, zwłaszcza słuchawkowego i USB,
    - małe szczególiki, o których nie myśli się przy zakupie a na codzień potrafią dopiec.

Zastanawiałem się nad HP ProBook 4320s, ale jeśli znacie inne modele to jestem otwarty na propozycję.

Budżet? w okolicach 2500zł, ale jakiś model mi wyjątkowo podpasuję, jestem gotów wydać więcej :)

Dziękuję za wszelkie rady :)
  • Poziom 9  
    Nie widzę w tym Vostro nic szczególnego poza tym, że ma normalną klawiaturę, a nie wyspową. No i to Dell.

Za 2700 mogę mieć ProBooka w zewnętrznym układem graficznym.
  • Poziom 12  
    czterysta czwarty napisał:
    Nie widzę w tym Vostro nic szczególnego poza tym, że ma normalną klawiaturę, a nie wyspową. No i to Dell.

Nie wiem co Ci w Dellach nie pasuje, to jest marka produkująca laptopy z górnej półki, laptopy wydajne i mało awaryjne, w przeciwieństwie do no Hp, a o Fujitsu czy Acerze nie wspominając nawet..
  • Poziom 9  
    Kurcze. Faktyczne niezgrabne to zdanie mi wyszło :)
    Pisząc, że Dell, odnosiłem się do zalet.
    Wiem, że na pewno jest solidniejszy i mniej awaryjny, ale i znacznie droższy.