Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen RCD 200 - szukam zawartości pamięci

Sas_AS 03 Paź 2010 14:45 2703 2
  • #1 03 Paź 2010 14:45
    Sas_AS
    Poziom 15  

Witam

Dotyczy:
    Delco (najprawdopodobniej)
    RCD 200
    6Q0 035 152 G (G jest tu bardzo znaczące).
    made in argentina
    HW: 005 SW: 0004 9NK
    VWZ4Z4Gxxxxxxx

Nie jest to grundig, blaupunkt ani lg. Radio bez mp3 (napęd bez mp3).
    Obsługuje telefon, zmieniarkę i can. W radiu znajduje się zakodowana pamięć 24W08 (nie 24c08, różnica w jednej nodze czyli kontroli zapisu, standardowo niewykorzystywana a w tym radiu akurat tak).

Dostałem radio po amatorskich próbach naprawy. Jak zawsze radio trafia do mnie jak już nikt inny nie może pomóc. Dwa miesiące temu klient odłączył akumulator i sprawa była prosta co się stało.
    Niestety klient źle trafił i radio powędrowało na dłuższy czas do Szanownego Pana X , który uszkodził zawartość pamięci, po czym wyświetlacz ledwo świeci i blady, nie ma regulacji głosu, zmieniarka nie działa, can nie widzi , itd.
    Poprzez niewłaściwy wybór pamięci jako C04, C16 lub C46 idt. prawdopodobnie odczytał zawartość dla pewności 2x po czym zapełnił początek bufora drugą częścią zawartości pamięci. Oczywiście zapisał tą uszkodzoną zawartość spowrotem w pamięć.
    Mam zawartość drugiej połowy pamięci w której jest nr seryjny i pewne zabezpieczenia oraz pamięć rds radia , wszystko przesuniętą o jeden adres do przodu. To samo zostało wpisane w pierwszej części radia gdzie są ustawienia sprzętowe radia co spowodowało w/w usterkę.

Udało mi się odbudować pierwsza zawartość pamięci zapożyczając zawartość pamięci od modelu VWZ4Z4F (nie G) resztę przesunąłem spowrotem o 1 adres po czym wyświetlacz, cd ruszyły normalnie i przyjął właściwy kod.
    Problem jest z dużą czułością impulsatora głośności (w F ma pewnie ze 2x większą rozdzielczość, pewnie inny panel), nie wiem jak z czułością radia ale chyba jest okej, rds zaskoczył nie wiem jak obsługa zmieniarki i szyny can (nie mam auta klienta a niepokoi mnie to że podświetlanie klawiszy działa bez informacji z can). Szukałem zawartości po necie ale akurat wersji G nie znalazłem.

Zwracam się z prośbą do szanownych kolegów o zawartość modelu VWZ4Z4G (F, H, mp3 i inne mam) ponieważ chciałbym klientowi oddać pewne radyjko oczywiście z nr seryjnym i kodem fabrycznym (to akurat nie problem wyedytować).

Pozd i z góry dziękuję za pomoc.

0 2
  • #3 03 Paź 2010 17:26
    Sas_AS
    Poziom 15  

Serdeczne dzięki :D

Radio wróciło do normy :)
    Temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów